Dancing on Ice en Sterren dansen op het IJs van start
Geplaatst op donderdag 11 januari 2007 om 12:19
De ijsdansoorlog barst vanavond met het starten van Dancing on Ice op RTL 4 en Sterren dansen op het IJs op SBS 6 los. Beide programma’s brengen één dag voor de echte start een wildcard- show. Dancing on Ice gaat in een één uur durende uitzending op zoek naar een onbekende Nederlander die vanaf vrijdag de schaatsen onder mag binden en bij Sterren dansen op het IJs strijden vijf bekendheden, waaronder Patty Brard, om een plek in het programma.
Beide ijsdansprogramma’s beleven volgens RTL 4 en SBS 6 een bijzondere opening. “We krijgen sowieso donderdag een hele spectaculaire opening die zijn weerga niet kent“, aldus Tina Nijkamp van SBS 6. “Daar zijn we heel druk mee bezig samen met het bedrijf van Reinout Oerlemans en daarna gaan vijf bekende Nederlanders hun kunsten vertonen om alsnog te proberen om vrijdag mee te schaatsen.”
John Williams, die samen met Martijn Krabbé het duo ‘Miami Ice’ vormt, heeft zin in Dancing on Ice. “Het wordt een hele leuke, verrassende show“, aldus John. Martijn: “Beide ijsdansshows hebben enorm veel overeenkomsten. Er zijn ook hele duidelijke verschillen. En het is aan de kijker om te beoordelen wat ze nou het leukste vinden.”
Quinty Trustfull is één van de deelnemers aan Dancing on Ice. “Ik durf de strijd wel aan hoor. We hebben gewoon de leukste mensen. Wij hebben leukere mensen dan SBS. Dat durf ik eerlijk te zeggen“, aldus Trustfull in De wereld draait door. Gerard Joling, presentator van Sterren dansen op het IJs, reageert: “Dat heeft ze vast gezegd omdat ze nooit een goed programma bij SBS 6 heeft gekregen denk ik. Maar dat maakt helemaal niet uit. Ik vind dat wij de leukste mensen hebben.”
Om het kandidaatschap van Dries Roelvink was heel wat te doen. Zelfs producent Reinout Oerlemans trok naar de ijsbaan om Dries te overtuigen. Of het een stuk minder leuk zou zijn zonder Dries, weet Joling niet. “Wat een moeilijke vraag. Ik heb wel zoiets van: het is gewoon goed dat hij meedoet. Het is een enorme strijd om die mensen bij elkaar te halen. De redactie van Eyeworks is er idioot van geworden.”
Gerard, die zelf ook graag Winston Gerschtanowitz, Prins Maurits en Giel Beelen in zijn show had gezien, presenteert het programma opnieuw samen met Nance. Martijn en John vormen het duo ‘Miami Ice’. “Vind ik wel heel geestig. Ik heb dat gisteren gezien even met die foto. Dat vond ik er heel goed uitzien. En als je dan die foto van mij en Nance ziet, dan heb ik wel zoiets van: dit is wel zoals het moet zijn.“



donderdag 11 januari 2007 om 12:23
Quinty Trustfull en Gerard Joling ging flink te keer
donderdag 11 januari 2007 om 12:26
ik mag hopen dat het allebei flopt, die manipulatie komt me alweer flink de neus uit, met hun ‘oorlog’, stelletje gekken.
donderdag 11 januari 2007 om 12:28
echte sterren hebben niet eens tijd voor die onzin, die hebben hun agenda minimaal voor een jaar volgeboekt.
donderdag 11 januari 2007 om 12:30
foute uitstraling die foto, of vergis ik me.
donderdag 11 januari 2007 om 12:34
rtl kots, sbs kots.
donderdag 11 januari 2007 om 12:50
Dat de ijsshows gaan scoren mag duidelijk zijn. Wie is de Mol neemt slechts een miljoen kijkers van het totale kijkerspubliek weg, Nederland 2 is niet de doelgroep, RTL 5 scoort aardig met CSI en in de andere zenders zit weinig potentie (veel films). Ik denk dat RTL ongeveer 1,8 miljoen kijkers gaat halen en SBS 1,3 miljoen.
donderdag 11 januari 2007 om 12:54
De signalen staan goed. Veel kijkers hebben flink tabak van dat gedoe rond de ijsshows. Het lijkt er zelfs op dat veel kijkers wel genoeg hebben van de hele manier van doen bij de commerciele, want de kijkcijfers bij die commerciele televisiefabrieken staan behoorlijk onder druk.
donderdag 11 januari 2007 om 13:04
Tja dit is wel de top van de comercie, grappig om te zien maar nogal vervelend voor de mensen die de shows nog leuk vinden ook, en niets willen missen. Misschien heeft SBS wel een contract met Philips, ze verkopen nu wellicht meer DVD recorders.
donderdag 11 januari 2007 om 13:07
ik denk:
Dancing one ice: 1,1 miljoen
SDOHI: 1,2 miljoen
maar ik hoop:
Dancing on ice: 500.000
SDOHI: 250.000
donderdag 11 januari 2007 om 13:12
Ik denk toch dat er minder mensen naar gaan kijken deze keer, het nieuwe is er vanaf, het is een beetje te snel na de vorige series en veel kijkers zullen er niet van op de hoogte zijn dat het vandaag al begint..
donderdag 11 januari 2007 om 13:29
Dancing on ice: 1,1 miljoen
SDOHI: 1 miljoen
donderdag 11 januari 2007 om 13:31
Gelukkig is er storm in het land en is de kans zeeeeeeeeer groot dat er zendmasten gaan uitvallen vanavond. Snel naar de bieb voor een goed boek?
donderdag 11 januari 2007 om 13:40
Ik ga zeker niet naar het schaatsgezeik kijken, maar toch ben ik wel benieuwd naar de cijfers.
RTL heeft toch wel een voordeel dat GTST voor het schaatsen komt.
RTL 1.6 miljoen
SBS 1.3 miljoen
Gelukkig is er ook Wie is de Mol om half negen.
donderdag 11 januari 2007 om 13:43
RTL 4 heeft naar mijn idee geen mazzel dat het na GTST komt, volgens mij maakt het niks uit. Iedereen weet dat er twee ijsdanshows komen. Dus als Dancing on Ice komt weten ze ook dat het op SBS6 begint, en kunnen ze makkelijk overschakelen. Ik denk dus dat er veel geschakeld zal worden. Wel denk ik dat veel mensen gaan kijken omdat ze willen weten waar al dat gezeik nou over ging.
Grappig is dat ITV pas met Dancing On Ice deel 2 komt op 20 Januari.
donderdag 11 januari 2007 om 13:51
Waaom is die Gerard Joling op TV? Dat SBS6 hem zo’n grote show laat presenteren bewijst wat voor armoede er is onder de presentatoren van SBS. Ik kan die kop niet uitstaan steeds hetzelfde kapsel en die hatelijke lach van hem dat is voor mij sowieso een reden om niet naar SDOHI te kijken.
donderdag 11 januari 2007 om 13:53
@Craig
Ach Gerard werkt tenminste voor zijn poen. Dat zijn kop jou niet bevalt is dan slechts bijzaak en vooral niet relevant lijkt me.
donderdag 11 januari 2007 om 13:54
je leest overal kritiek over deze show,s
op teletekst pagina 316 van PO
bij telegraaf.nl/watuzegt
maar je heb toch zat mensen die hier na gaat kijken
ik kijk wel naar WIDM
donderdag 11 januari 2007 om 13:57
@ Rene dat doet iedereen toch in TV land?
donderdag 11 januari 2007 om 14:00
TT pagina 316 zit vol kritiek van kansloze mensen die alleen maar naar de PO kijken.
donderdag 11 januari 2007 om 14:01
@ Dayslover
Ik denk toch dat er een hoop mensen blijven plakken bij RTL vanwege de reclame die ze rond 2015 zullen zien.
Ze worden toch lekker gemaakt voor de RTL versie.
donderdag 11 januari 2007 om 14:14
Ik denk dat de shows vanavond nog niet heel hoog gaan scoren, dat gebeurt morgen pas. Maar doet Barbara de Loor nu mee bij de audities van RTL of was dat een grapje van haar bij Boulevard?
donderdag 11 januari 2007 om 14:41
Als RTL 4 hier weer gaat verliezen zou dat toch een flinke deuk zijn in het imago van deze zender. En ik denk ook eigenlijk dat SDOHI deze strijd gewoon weer gaat winnen. Ik zelf heb vorige keer alleen DOI een beetje gevolgd vanwege de kwalitatief beter en mooiere show, maar schijnbaar overheerst het gevoel van gezelligheid toch bij de show van SBS 6.
De sfeer die gisteren hing in De Wereld Draait Door over SDOHI is denk ik een prima afspiegeling van de cijfers voor de komende weken. SBS gaat winnen dus. En eerlijk gezegd, vind ik het ook niet zo erg om RTL eens flink op z’n bek zien te gaan.
donderdag 11 januari 2007 om 14:45
Toch wordt het spannend, hoewel ik bang ben dat RTL weer aan het korste eind trekt, gegeven de line up. Maar we zullen zien.
donderdag 11 januari 2007 om 14:56
Vin de sterren van SBS leuker dus ga lekker SBS kijken
donderdag 11 januari 2007 om 14:57
Ik ga het eerste uur RTL kijken het tweede uur SBS. RTL zendt uit tot 2130 en SBS tot 2230.
donderdag 11 januari 2007 om 15:03
# Craig zegt:
“TT pagina 316 zit vol kritiek van kansloze mensen die alleen maar naar de PO kijken.”
Nee, jij bent lekker veelzijdig bezig… jij zit de hele dag alleen maar op dit forum te zeiken op iedereen die niet net zo kansloos idolaat van RTL is als jezelf!
donderdag 11 januari 2007 om 15:25
Mensen geoon niet kijken naar ijsdansen, dat doen jullie ook niet als het echte dansenparen zijn.
Dus gewoon naar Nederland 1 kijken of naar Tien of een andere zender.
donderdag 11 januari 2007 om 15:29
Net 5 leuke film vanvond en morgen lekkere series. Moge duidelijk zijn waar ik op afstem!
donderdag 11 januari 2007 om 15:36
Ik ga lekker naar Eastenders kijken op BBC 1
donderdag 11 januari 2007 om 15:46
SBS6 heeft naar mijn idee weinig echte sterren, RTL 4 leuke sterren. Dus ik kijk RTL 4.
donderdag 11 januari 2007 om 15:47
dit artikel werd mede mogelijk gemaakt door De Wereld Draait Door….
donderdag 11 januari 2007 om 17:00
2 uur lang SDOHI? Om 5 ‘BN’-ers te laten schaatsen? Gaaap.. kun je inderdaad net zo goed eerst DOI kijken, en dan zappen naar sbs 6.. dan heb je echt niks gemist! Wat zielig zeg om daar de hele avond mee te vullen.
donderdag 11 januari 2007 om 17:07
@ Wazaa.. Moet je voorstellen dat er nog maar 2 of 3 koppels over zijn.. Dan moet er ook 2 uur lang een ijsdansshow gevuld worden én ook nog eens de uitslag show.. Waarom er dan nog iemand naar die programma’s kijkt is een raadsel..
donderdag 11 januari 2007 om 17:54
‘k Ga maar ‘ns lekker ff de kroeg in… ; een beetje ijs in m’n glas vind ik meer dan genoeg!
donderdag 11 januari 2007 om 18:01
Eerst lekker RTL4 kijken tot 22.30 en daarna fijn de show van SBS6
en morgen alweer zoveel verwennerij, gelukkig zijn er commerciele zenders, want bij nederland 1 hebben ze alleen die afgezaagde paul de leeuw.
donderdag 11 januari 2007 om 18:22
Kijk lekker RTL…..die anders VMBO zender laat ik voor wat het is….
donderdag 11 januari 2007 om 18:35
Ik wordt er hellemaal gek van. Ben je darten aan het kijken op sbs6 komt bovenin beeld langs. Straks om half 11 een extra uitzeniding van shownieuws. Nou wacht je daarop omdat je toch wel nieuwgierig bent en denk dat het belangrijk is. En dan gaat het over SDOHI… echt om gek van te worden.
Ik kijk niet naar beide. Ga wel wat anders kijken. Er zijn genoeg leuke andere dingen op tv. Bv wie is de mol en prisonbreak. Ik vermaak me wel.
Ik denk trouwens dat SBS6 de winnaar gaat worden. Vooral vanavond. Kan me namelijk niet voorstellen dat veel na onbekenden gaan kijken.
Maar goed, dat van SBS6 vind ik ook wel dom. Ze hebben al bekende nederlanders en dan moet er nu opeens een wildcard komen? Ik vind het allemaal een beetje vaag en dom. En alleen maar om de strijd van elkaar te kunnen winnen.
donderdag 11 januari 2007 om 18:39
Ik ga RTL kijken … mensen van SBS6 vind ik niet leuk… en idd kan altijd na RTL nog naar SBS6 zappen. Belachelijk dat het met 5 kandidaten 2 uur gaat duren. Zal wel weer lekker langdradig worden. En aan zulke programma’s heb ik een behoorlijke hekel. Dus denk dat ik na een poosje wel al weer weggezapt ben.
donderdag 11 januari 2007 om 19:14
Beide shows mogen van mij nu wel lekker door de stront zakken. ik kijk vanavond lekker naar BBC3, daar na overgeschakeld naar Prison Break op RTL5 en als laatst een film op ITV.
En Misschien dat er nog iets interessants is op Channel 4/Five (maar ik geloof het niet).
donderdag 11 januari 2007 om 19:18
wat een foto van die Williams en Krabbe.
Het lijken wel de grootste hoerenlopers van Amsterdam.
donderdag 11 januari 2007 om 20:01
wrm zeg je twee uur voor 5 dansers? Het zijn er toch meer?
donderdag 11 januari 2007 om 22:38
Ah! Petra Kagchelland is door! wat jammer! patty brard was echt hilarisch!
donderdag 11 januari 2007 om 22:41
Sorry? Patty was gewoon zielig. Petra rules!
donderdag 11 januari 2007 om 22:42
Patty was hilarisch maar Petra kan schaatsen. Het was gezellig bij SBS!
donderdag 11 januari 2007 om 22:54
Hellemaal mee eens Jeffrey
donderdag 11 januari 2007 om 23:59
Ik zal het nu wat normaler brengen en op een betere manier.
Maar ik denk echt dat SDOHI veel meer kijkers heeft gehaald. Kan me niet voorstellen dat veel mensen naar dat ”enorme geklungel (met alle respect) hebben gekeken. De show van morgen wordt dan wel beter lijkt mij. Maar vandaag verwacht ik wel een dikke winst voor SBS
vrijdag 12 januari 2007 om 0:02
mag ik voor de intelligentie van Nederland hopen dat Wie Is De Mol het best bekeken programma was…
vrijdag 12 januari 2007 om 8:01
SBS heeft de eerste strijd gewonnen!
Sterren dansen op het IJs: 1.143.000
Dancing on Ice: 1.016.000
vrijdag 12 januari 2007 om 8:17
@evert,
wat heeft het met intelligentie te maken het is amusement
vrijdag 12 januari 2007 om 8:19
Ook op 20-49 is Sterren Dansen op het Ijs de winnaar!
vrijdag 12 januari 2007 om 8:21
Zo dat zijn heel weinig kijkers zeg. Als dat zo blijft voor beide een flop!!!
vrijdag 12 januari 2007 om 8:36
Fantastisch!!! SBS heeft gewonnen met een duidelijk betere show. Ik vond vooral John Williams erg goed.
vrijdag 12 januari 2007 om 8:38
@Mark: Helemaal gelijk, de dansoorloog is voorlopig gewonnen door SBS, maar met zware verliezen aan beide kanten.
vrijdag 12 januari 2007 om 8:41
Dat SBS nipt wint kan wel eens komen doordat zij uitzonden tot 22.45 uur en RTL maar tot 21.45 uur. Hierdoor kunnen wel eens een aantal kijkers zijn overgestapt, waardoor het kijkcijfer van SBS na 21.45 uur wel eens veel hoger kan zijn dan voor 21.45 uur. Vanavond zenden ze beide uit van 20.30 tot 22.30 uur, dus betrouwbaardere cijfers.
vrijdag 12 januari 2007 om 8:45
Maar als dit de cijfers zijn, kunnen we onze discussies beter bewaren voor betere programma’s. Wij zijn de hele week al druk met dat schaatsen. En wat blijkt. De gemiddelde Nederlander is ongevoelig. Alleen mediageile (zoals ik) mensen vinden het blijkbaar interessant.
SBS is winnaar en zal het ook blijven. Het is een cliche maar ze zijn echt beide verliezer!!!
vrijdag 12 januari 2007 om 9:09
@ Frank
Jah SBB6 heeft meer zoals ik wel had verwacht, maar verschil is toch niet zo groot. Had ik groter verwacht. Maar het meest opvallende is nog het grote aantal kijkers dat ze door deze oorlog verliezen.
vrijdag 12 januari 2007 om 9:14
@Bart, Nee Bart. Het gaat om een gemiddelde. Hoe langer een programma duurt hoe groter de kans op wegzappers. Je redenering klopt dus niet.
vrijdag 12 januari 2007 om 9:17
Lanten we gewoon ophouden nu (jah dat zeg ik
) SBS6 heeft de eerste slag gewonnen. Dat is gewoon een feit. Alleen met een minder groot verschil als ik verwacht had.
Ondanks dat ik een SDOHI fan ben en DOI niks vind, ben ik nu wel zo eerlijk om te zeggen dat het vanavond pas echt gaat beginnen. Dan hebben beide hun eerste echte liveshow. Hoewel ik wel denk dat SBS6 daar ook wel beter gaat scoren. Maar dat zullen we moren dan wel zien.
vrijdag 12 januari 2007 om 22:16
Gewoon zappen tussen de nr’s door! Gaat tot nu toe goed!
zaterdag 13 januari 2007 om 18:12
Ik vind het gewoon goed, dat ze het terzelfder tijd uitzenden kun je zappen en ontsnap je aan het grootste gezeik, de reclames
zaterdag 13 januari 2007 om 20:30
ik vond dat er bij de meesten echt geen beweging in zat, nou ja een beetje zwaaien met de armen dat was dan nog het enige, er waren ook wel een paar die het wel goed deden, het niveau van SDOHI vond ik hoger liggen
woensdag 17 januari 2007 om 20:12
ik kijk alleen sterren dansen op het ijs. vind ik veel leuker !! PETRA KAGCHELLAND & TYRRELL THE BEST !! ZET HEM OP !!
xx. lotte
vrijdag 19 januari 2007 om 20:11
Heerlijk die programma’s waar je met het hele gezin naar kan kijken. Helaas komen ze allebei op hetzelfde tijdstip….
vrijdag 19 januari 2007 om 22:14
Te triest voor worden. Dansen op ijs is leuk, maar wat deze zenders er van maken. een grote kermis en reclameshow. Wie is er (nog)zo gek om te bellen voor zijn/haar favoriet Mijn vrouw vindt dit wel leuk en ik baal de hele avond. Ik laat haar ook niet de hele avond naar voetbal kijken
vrijdag 19 januari 2007 om 22:28
@wouter
Waar woon jij ??
In een 1 kamer appartement ofzo??
Weleens gehoort van een TV in een andere kamer??
Of een pilsje gaan drinken met je vrienden.
Je gaat toch niet heel de avond met een sjagerijnige kop op de bank zitten, of mag je niet weg van je vrouw??
vrijdag 09 februari 2007 om 18:17
Ik wordt zo schijt ziek van die dome ijs shit op tv, dat de carriere van die ‘’sterren” zo laag aan de grond zit dat ze alles doen om nog een beetje op tv te kunnen komen, om dan mee te gaan doen met die lage kwaliteit ijs zooi, Nou als dit het beste is wat Nederlandse TV te bieden heeft, schiet ze maar lek. Bovendien worden er veel programma’s die eerst op tv waren cancelt voor die dome zooi. Als het aan mij lag waren deze slechte programma’s er nooit geweest!. Het is gewoon weer zo typisch nederlandse rage, en zo als de meeste ongeloofelijk achterlijk!!!! Dat sommige mensen daar ook nog is aan mee doen is mij een raadsel. Dat je je zo kan laten in palmen voor zo’n tv show of serie!. Dan moet je zelf ook wel een saai leven hebben!!!
vrijdag 16 februari 2007 om 17:05
Ik heb gezien op een programma dat sbs meer kijkers heeft!
Dus sbs, zet hem op !!
vrijdag 16 februari 2007 om 17:06
kijk op: http://www.sterrendansenophetijs.nl
vrijdag 16 februari 2007 om 17:07
kijk op http://www.sterrendansenophetijs.nl
P.S:klik maar aan!!
Doen joh!
vrijdag 16 februari 2007 om 17:08
Doennnnnn…..!!!
dinsdag 27 februari 2007 om 13:33
Ik vind persoonlijk sterren dansen op het ijs leuker dan dancing on ice.
Ik heb vorig seizoen van rtl4 gezien, en zei gelijk al dat ik sbs 6 leuker vind.
Deze seizoen van rtl4 heb ik links en rechts kleine stukjes gezien en ik vind rtl4 niks aan. Geef mij maar sbs 6.
De kijkcijfers van sbs 6 zijn beter als rtl4.
zondag 04 maart 2007 om 20:00
Sterren dansen Op het ijs ik veel leuker ik ben er gisteren nOg geweest ik Ga biijna elke shOw we Sijn vOor THOMAS BERGE & NINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gr.Salina
vrijdag 16 maart 2007 om 18:38
dancing one ice is erg vooral joris puttman:P
vrijdag 16 maart 2007 om 18:39
joris puttman in de finaleeeeeeeeeeeeeeeee
zondag 18 maart 2007 om 18:13
gwn niet meer zeuren en wie heeft er gewonnen van sbs6?
zondag 18 maart 2007 om 18:13
zaterdag 24 maart 2007 om 8:52
Geeft niks dat je het beeld van de doelgroep wil versterken. Shownieuws vind je ook beter dan Boulevard, en 22.30u zit je HVN te kijken? Dat dacht ik wel
maandag 21 mei 2007 om 19:46
oke wie heeft er dan meeer kijkers
zondag 02 december 2007 om 11:45
ik denk dat sbs6 meer kijkecijfers gaat halen met kinderen dansen op het ijs voor onbekende kinderen want dan kan je zelf ook medoen
zondag 02 december 2007 om 11:47
sbs6 heeft veel meer kijkers dan rtl4 sbs heeft de strijd gewonnen
zondag 02 december 2007 om 11:47
sbs6 heeft veel meer kijkers dan rtl4 sbs6 heeft de strijd gewonnen