Herman Finkers scoort 2,4 miljoen kijkers met Na De Pauze

Geplaatst op zondag 27 december 2009 om 10:40


De kijkcijfers van zaterdag 26 december 2009 (SKO)

Foto: VARAHerman Finkers: Na De Pauze (VARA, Ned1, 21:50) – De tv-registratie van de theatervoorstelling Na De Pauze van cabaretier Herman Finkers werd op tweede kerstdag door 2.393.000 kijkers (madl: 36.6%) bekeken. Daarmee was Na De Pauze veruit het meest bekeken programma van de avond. Op de tweede plek in de kijkcijferlijst staat het Journaal met 2 miljoen kijkers en op de derde positie Bananasplit met 1,9 miljoen kijkers. Alle drie de programma’s waren te zien op Nederland 1.

Na zeven jaar podiumstilte keerde Finkers in 2007 terug in de theaters met Na De Pauze. Waar Het Parool het had over “het mooiste en vooral ontroerendste programma dat Finkers in zijn bijna dertigjarige carrière heeft gemaakt“, noemde de Volkskrant hem ‘voortreffelijk’. “Finkers relativeringsvermogen was als Twent al meer dan modaal ontwikkeld, het is nu helemaal tot een stinkend jaloersmakend niveau gestegen.” Nederland 1 scoorde zaterdag een marktaandeel van 34,5 procent. De tweede best bekeken zender was RTL 4 met een marktaandeel van 12,2 procent.

Bananasplit (TROS, Ned1, 20:25) – De kerstspecial van Frans Bauers Bananasplit werd zaterdag door 1.857.000 kijkers (madl: 30.5%) bekeken. In deze aflevering werd Bauer zelf ook een keer in de maling genomen. De zanger was tijdens Kerst vooral druk met eten. “We gaan eerste kerstdag met mijn ouders, broer en gezin uit eten. Natuurlijk bij Van der Valk. De kers op de appelmoes is het hoogtepunt“, vertelde hij eerder. Op tweede kerstdag kookte de moeder van Frans’ vrouw Mariska. “Mijn voorkeur gaat uit naar Hollandse kost.”

Top 2000 a gogo (NPS, Ned3, 19:32) – Het muziekprogramma Top 2000 a gogo van Matthijs van Nieuwkerk en Leo Blokhuis is zaterdag met 545.000 kijkers (madl: 11.7%) van start gegaan. De tv-show zal tot en met oudejaarsavond te zien zijn in de vooravond van Nederland 3. Het programma draait om de Top 2000, de populaire hitlijst van Radio 2. De Top 2000 bestaat inmiddels al een aantal jaar. “De Top 2000 is bedacht door de toenmalige zendercoördinator Kees Toering, die op een ochtend in 1999 mijn kantoor binnenliep en zei: ‘Ron, moeten wij niet eens de tweeduizend mooiste liedjes van het afgelopen millennium gaan draaien’“, vertelt Ron Stoeltie, manager muziek van Radio 2, in Mikro Gids.

Top 15
01. Herman Finkers Na De Pauze (Ned1) 2.393.000
02. Journaal 20:00 (Ned1) 1.968.000
03. Bananasplit (Ned1) 1.857.000
04. Monte Carlo Circus 33 (Ned1) 1.359.000
05. Home Alone 2 Lost in New York (RTL4) 993.000

06. Hart van Nederland (SBS6) 897.000
07. Shownieuws (SBS6) 763.000
08. Half Acht Nieuws (RTL4) 687.000
09. Charlie and the chocolate factory (SBS6) 627.000
10. Top 2000 a gogo (Ned3) 545.000

11. The Queen (Ned2) 543.000
12. Succes Verzekerd (RTL4) 536.000
13. Late Nieuws (RTL4) 495.000
14. Boer die zou gaan emigreren (Ned2) 489.000
15. Sissie die junge Kaiserin (Ned1) 461.000

Marktaandelen (18-24u, 6+)
1. Ned1 / 34.5%
2. RTL4 / 12.2%
3. SBS6 / 9.2%
4. Ned3 / 7.3%
5. Ned2 / 7.1%

6. RTL5 / 4.0%
7. RTL7 / 3.8%
8. Vero / 3.1%
9. NET5 / 2.8%
10. RTL8 / 1.5%

11. N.geog / 0.7%
12. Comedy / 0.6%
13. Discov / 0.6%
14. MTV / 0.5%
15. An.pl. / 0.4%

Marktaandelen per zendergroep (18-24u, 6+)
1. Publieke Omroep 48,9%
2. RTL Nederland 21,5%
3. SBS Groep 15,1%
Meer kijkcijfers bij
StichtingKijkOnderzoek
Internetadres:
(Kijkonderzoek.nl)


67 Reacties op “Herman Finkers scoort 2,4 miljoen kijkers met Na De Pauze”


  1. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Wow wat een monsterscore voor ned 1

  2. Richard (Reageer op dit bericht)

    Vind het wat tegenvallen voor Bananesplit :D had meer verwacht.
    Rtl ook weer super hoor met home alone 2! Haast een miljoen..sjees

  3. Flip (Reageer op dit bericht)

    Iedereen kan zeggen wat ze willen over RTL, maar SBS is toch echt de grote verliezer deze kerst.
    Iedere dag een goede derde plaats is toch ook niet echt wat ze verwacht hadden.
    Maar goed NEd1 terecht gewonnen van homealone2, alleen wat ongelooflijk flauw is dat Bananasplit, verschrikkelijk.

  4. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Een absoluut dieptepunt voor de CO in Nederland.
    Ned 1 bijna net zo groot als de zeven zenders van de CO.

  5. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Sbs is idd de grootste verliezer. Logisch eigenlijk het is ook een pulpzender

  6. wim (Reageer op dit bericht)

    MC in bovenstaand artikel over de top 2000 schrijven jullie dat jullie dat die lijst van 3fm is maar dit moet toch echt radio2 zijn.

  7. Jeetje (Reageer op dit bericht)

    SBS0!

  8. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Wat scoort het late RTL nieuws de laatste tijd goed zeg!

  9. evert (Reageer op dit bericht)

    wat een geweldige muziekavond op ned 3 was het! echt genoten

  10. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Prachtige Show op 1 (circus) en mooie muziek op 3.

  11. wim (Reageer op dit bericht)

    post 8 kijk eens bij kijkonderzoek naar het nos journaal van 24.00 uur daar keken er nog 1.370.000 mensen dat zijn pas cijfers hé.

  12. wim (Reageer op dit bericht)

    wel raar dat het late journaal van de NOS met die cijfers niet in de lijst staat, dit journaal duurt 15 min terwijl het RTL nieuws wat ook 15 min duurt met maar 1/3 van het aantal kijkers wel in de lijst staat.

  13. Media4U. Morgen! (Reageer op dit bericht)

    WIOW, Nederland 1 is bijna net zo groot als de RTL Groep + SBS Groep. Super! SBS6 had toch wel meer van haar ‘ familiefilms’ verwacht, Home Alone 1+2 blijven gewoon scoren, zeker met kerst. Ben benieuwd naar Kinderen dansen op het ijs, dat al om 19.00 begint, wie verzint dat?

  14. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Kan ik de aflevering van Oprah op bezoek bij de Obama`s terug zien? kan iemand mij daabrij helpen?

  15. Ikke (Reageer op dit bericht)

    The Queen is echt een super film.

  16. Laurens (Reageer op dit bericht)

    Waarom komen ze dan ook met al die stomme films??
    Het was te verwachten dat Ned1 hier als sterkte uit zou komen!
    De mensen willen iets leuks waar ze middenin kunnen vallen als ze thuiskomen!
    Dat gaat bijna niet met een film…..bij bananasplit en Finkers kan dat veel makkelijker!

  17. Laurens (Reageer op dit bericht)

    * sterkste

  18. pm (Reageer op dit bericht)

    Eindelijk gerechtigheid de meeste kijkers worden het ook een beetje zat
    en kijken toch liever naar de P.O.
    RTL en SBS6 zijn zeepbellen waar het kijkerspubliek doorheenprikt
    en nog geen miljoen kijkers voor RTL4 is echt niet goed

  19. Rick Bosveld (Reageer op dit bericht)

    wat is bananasplit toch slecht!

  20. AJ (Reageer op dit bericht)

    Films scoren bij SBS minder dan voorgaande jaren.

  21. Drama Queen (Reageer op dit bericht)

    Wat gedroeg Nance zich ontzettend ordinair in bananasplit
    Staat ze daar een partij te schelden op die veiling
    Nance had graag gehad dat alles weggepiept werd maar dat hadden ze niet gedaan
    Wat een tokkievolk daar bij sbs

  22. p.floyddd (Reageer op dit bericht)

    Banasplit is echt gedaald naar t niveau o…………………

  23. wim (Reageer op dit bericht)

    post 18.
    1,8 miljoen mensen denken daar toch anders over, maar dat telt ook bv. voor IHVH met meer dan 2 miljoen kijkers is dit toch echt een super slecht programma maar al die mensen vinden van niet, dus zodoende

  24. Johan B. (Reageer op dit bericht)

    Geen enkele reactie op de kijkcijfers voor Herman Finkers. Voor de meeste posters hier is dat natuurlijk ook een te hoog niveau. Want ja, het was af en toe scherp opletten om de woordgrappen/gekozen woordcombinaties.

  25. Bas (Reageer op dit bericht)

    Er zaten wel wat leuke dingen in de show van Finkers maar over het algemeen was het nog flauwer dan voor zijn come-back.

    Overigens ook een misser van Mediacourant; Is Finkers na jaaarreen eindelijk terug met een nieuwe theatershow en wat zetten we dan bij het bericht; Precies een foto van 10 jaar geleden (met snor).

  26. Bas (Reageer op dit bericht)

    Er zaten wel wat leuke dingen in de show van Finkers maar over het algemeen was het nog flauwer dan voor zijn come-back.

    Overigens ook een misser van deze site; Is Finkers na jaaarreen eindelijk terug met een nieuwe theatershow en wat zetten we dan bij het bericht; Precies een foto van 10 jaar geleden (met snor).

  27. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Laurens: Jij begrijpt volgens mij niet wat de doelstellingen zijn van commerciële zenders.. Ze willen winst maken, dat is het grootste doel, en waarom zouden ze iedere dag dure programma’s maken terwijl een film als homealone geen fluit kost maar wel winst maakt? Mensen moeten eens ophouden met denken wat het leukste voor de kijker is, zo zouden de Publieken moeten denken, niet de commerciëlen, dat is nou precies het verschil tussen beide groepen, een verschil wat vele mensen hier niet willen zien volgens mij. RTL4 is met deze resultaten ontzettend blij, zeker weten. En al zouden die films voor geen meter scoren, dan is er nog steeds niks aan de hand, er is pas iets aan de hand als dat zorgt voor een verlies in geld. Ik zeg natuurlijk niet dat je zo het beste met je zender omgaat, maar ‘helaas’ werkt het zo.

  28. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Wat een ongekend jaren 70 productie is dat Banasplit toch, vreselijke presentatie, armoedig decor en slechte filmpjes…..welkom in 2010

  29. Media4U. Morgen 9.00! (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Johan B.: Nee, voor de meeste is dit een saai Nederland 1 programma. Aangezien de leeftijden op deze site een stuk lager liggen dan 65+, is het vrij logisch dat niemand over dat programma praat.

  30. Rick Bosveld (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Johan B.: Herman Finkers was idd erg leuk het is niet het soort gewenste cabaratier (pfso iets) maar idd sommige grappen waren heel leuk!

  31. Flip (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Anonymous: RTL heeft inderdaad eerste ne tweede kerstdag veel geld verdient met deze herhalingen.
    Maar wat betreft de films bij de commerciele, wij hadden deze films(wat nog enigszins kerstfilms waren), maar bij de commerciele in duitsland bijvoorbeeld zijn de films nog veel erger.
    Daar zonden ze bijvoorbeeld(ik geloof bij RTL) een rampenfilm uit, wie verzint nu zoiets.
    Dus zo slecht hebben we het nog niet met onze commerciele zenders, en RTL heeft veel geld uitgegeven aan de kerstavond natuurlijk, zelfs dat hebben ze in duitsland niet.

  32. Chiem (Reageer op dit bericht)

    NED1 bijna net zoveel kijkers als SBS6, Net5, Veronica, RTL4, RTL5, RTL7 en RTL8 bij elkaar!

  33. Bjorn (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Laurens: Klopt wel wat je zegt, zie RTL4 op 24 december, maar zoalsReactie op Anonymous: 21 zegt , is dat financieel niet altijd haalbaar.
    Reactie op pm: Beetje kort en selectief geheugen zeker, zie 24 dec. j.l. RTL4 !!!!!!!

    Reactie op Rick Bosveld: Reactie op p.floyddd: Reactie op Anonymous: 22 , inderdaad Bananasplit is tenenkrommend, maar waarschijnlijk te hoog gegrepen voor de meesten hier, want het is op de PO /Ned1 volgens Reactie op Johan B.: , de amateursponsor van de PO, hahahaha

    Deze week deels Claudia De Brei, Lebbis en Finkers gezien.
    Bij alle drie hadden leuke en minder leuke gedeelten/acts in de show.
    Van deze 3 vond ik Lebbis het beste !

  34. Martijn (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Media4U. Morgen 9.00!: Ze zouden eens een peiling kunnen houden wat de gemiddelde leeftijd hier is. Kan hem natuurlijk ook zelf ff starten bij deze. Ik ben 21.

  35. RTL_spruitjeslucht (Reageer op dit bericht)

    Ik 38

  36. Chiel (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Martijn: Er is wel eens een poll van geweest. Rond de 20 kwam er geloof ik uit.

    22

  37. Drama Queen (Reageer op dit bericht)

    45

  38. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    15

  39. Iago (Reageer op dit bericht)

    39 – En ik kijk praktisch nooit naar de CO.

  40. opa (Reageer op dit bericht)

    77

  41. Mart (Reageer op dit bericht)

    Ook wel logisch, boven de 50 wordt er natuurlijk minder gebruik gemaakt van het internet, dat zal in de toekomst wel anders zijn.

  42. Layka (Reageer op dit bericht)

    Blunder van Net 5, gisteravond laat. Er was aangekondigd dat de film “The Housesitter” (thriller uit 2007) zou komen, maar per ongeluk (?) was daar de film “Housesitter” (komedie uit 1992 met Steve Martin) te zien.

  43. Mart (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Layka: Ok, maargoed dat ik voor top 200 a gogo heb gekozen. Zat er wel aan te denken om de film te gaan kijken, maar was dus niks geworden.-

  44. Anonymous (Reageer op dit bericht)

    Wat komen de andere berichten pas laat…

    17

  45. David (2) (Reageer op dit bericht)

    33 – En heb van Finkers genoten, ontzettend mooi programma. Misschien niet passend in ’snel flitsend en wild’, maar vond het heel erg mooi en goed. Bananasplit daarentegen is werkelijk zo tenenkrommend slecht, ik schaam me dood dat ik de laatste minuten heb moeten kijken (wachtend op Finkers).

  46. Bram (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Johan B.:
    Je zou ook kunnen zeggen dat de generatie die naar Herman Finkers kijkt niet op deze site komt. Ik hou zelf ook niet echt van Herman Finkers. Dat kan toch? Maar ga nou niet intelectueel zitten doen en het wijten aan te domme mensen die de grappen niet begrijpen.

  47. pm (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Bjorn:
    Ja ,er zullen altijd wel mensen zijn die naar een bepaald programma kijken
    maar in het algemeen kijkt men meer naar de P.O.
    De tijd dat RTL de grootse was is echt voorbij

  48. ik reageer ook ff... (Reageer op dit bericht)

    Geboren in 2006 dus ben 3, bijna 4 :)

  49. Willem (Reageer op dit bericht)

    Ieder jaar dezelfde kerst-film Home Alone 1 t/m 44 op RTL, logisch dat ze dan door Nederland 1 worden verslagen.

  50. Drama Queen (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Iago: Ik trouwens ook niet

  51. Jules Winnfield (Reageer op dit bericht)

    Reactie op pm:

    We hebben op Kerstavond echt gezien dat Nederland massaal de commerciele zenders negeerde en naar die stoffige PO keek… oh nee wacht…

  52. Chiel (Reageer op dit bericht)

    De cameraman/vrouw bij Life 4 you zet in zowat IEDER shot van het publiek de jongen met het Zach Efron in beeld. Of valt mij dat weer als enige op :lol:

  53. Jeffrey (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Bas: Toen ik januari dit jaar naar Herman Finkers ging had hij nog gewoon een snor. Ook werd deze foto gebruikt als cover op het boekje dat je kreeg bij de voorstelling. Gewoon een redelijk recente persfoto is dit dus.

    Ik vond het een mooie show van Finkers. Goed dat het zo hoog gescoord heeft!

  54. Timo (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Chiel: De Gay versie van Zac dan wel.

  55. tukkie (Reageer op dit bericht)

    Vond finkers echt helemaal super!!!
    Echt wat een grandiose come-back!!
    Een heel scherpe en inderdaad relativerende show, met lekkere droge humor en leuke “versjes”.
    Ben blij dat hij terug is en hoop echt dat hij nog heeel lang blijft!
    Hij is wel wat groffer en scherper geworden, maar dat misstaat hem zeer zeker niet!

  56. tukkie (Reageer op dit bericht)

    oh ja, ik ben sinds een paar dagen 36.

  57. Chiel (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Timo: Nou en! :) Het ging om het haar bij de vergelijking hahaha

    Reactie op tukkie: Bij En dan nog even dit zei hij dat dit voor de komende tijd weer z’n laatste show is. Gaat zich op andere dingen richten. Helaas…

  58. kampie (Reageer op dit bericht)

    inderdaad grappig dat bijna geen enkele reactie gaat over finkers………..pas na een reactie van johan worden er enkelen wakker. Het geleuter over bananasplit kreeg voorang bij de meesten.
    weet niet of dat wat zegt over het niveau hier

  59. dj (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Media4U. Morgen 9.00!:

    moeten wij hier serieus op reageren?

    wat een ongelovelijke eikel ben jij zeg……….rot op met je vooroordelen

  60. Chiel (Reageer op dit bericht)

    Reactie op dj: Tuurlijk! Ik heb m’n wekker al gezet; 8.55.

  61. Media4U. Morgen 9.00! (Reageer op dit bericht)

    Reactie op dj: Dat komt hard aan he, de waarheid ;)

    Reactie op Chiel: Fijn :)

  62. dj (Reageer op dit bericht)

    jouw waarheid..maar dat is wat anders.

    vind jouw reactie niet echt een reclame voor je site maar mischien wil je wel op hetzelfde puberale niveau gaan zitten als jenssen met zn snafu…

    laat het maar lekker floppen. hopelijk de harde waarheid.

  63. Jules Winnfield (Reageer op dit bericht)

    Reactie op pm:

    Volgens mij kijken er normaal gesproken meer mensen naar de commercielen dan naar de PO… Volgens mij hebben de publieke omroepen gezamelijk geen groter martkaandeel dan de commercielen.

  64. Timo (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Chiel: Idd nou en :D Gewoon een observatie verder.

  65. Chiel (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Timo: :lol:

  66. dj (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Media4U. Morgen 9.00!:

    toegevoegde waarde van deze nieuwe site?

  67. pm (Reageer op dit bericht)

    Reactie op Jules Winnfield:
    je zal wel gelijk hebben , maar als in alle huizen van Nederland een kastje
    van de SKO zouden hebben , dan is het schrikken geblazen voor de C.O.

Reageer

Voor het reageren op artikelen van Mediacourant gelden huisregels. Lees de policy.

Let op: Reacties aan Mediacourant of vragen over redactionele keuzes kunt u slechts toesturen via het mailformulier.

Nieuws


Best Belezen Juni 2010

  1. Geert Wilders als Michiel de Ruyter in Veronica Magazine
  2. Popstars zoekt kandidaten op Marktplaats en Youtube
  3. Joran van der Sloot gooit wijn in gezicht Peter R. de Vries
  4. RTL 4 met exclusief interview moeder Van der Sloot
  5. Peter R. de Vries: 'Joran wilde me al uitschelden' (video)