John de Mol: ‘Wereldwijde televisiehit scoren is lastiger’
Het is in dit digitale tijdperk steeds lastiger om een wereldwijde hit te scoren als Big Brother of The Voice of Holland. Dat zegt mediamiljardair John de Mol in een column bij Broadcast Now. Jonge makers richten zich steeds meer op online in plaats van televisie en ook de aandacht van de kijker verschuift. “Bijna twintig jaar na Big Brother is het nog steeds niet onmogelijk om het volgende wereldwijde hitformat te bedenken. De uitdaging is alleen een stuk groter“, aldus de 64-jarige Talpa-baas.
Het is steeds lastiger om men wereldwijd voor de buis te krijgen, aldus De Mol. “Dat komt door de dalende lineaire kijktijd en de enorme diversiteit van content die je online kunt bekijken, overal en op elke manier. Je moet tegenwoordig denken in termen van concepten die het potentieel hebben om op alle mogelijke platformen aan te slaan.”
Op zijn eigen lineaire tv-zenders slaat vrijwel niks aan. En Martien Meiland kun je niet wereldwijd aan de man brengen. “We moeten echter ook kijken naar wat tegenwoordig een ‘hit’ is“, zegt De Mol. “Er zijn zo veel mogelijkheden voor mensen om specifieke content op diverse momenten te bekijken dat de dagelijkse kijkcijfers nooit meer worden wat ze waren, en dat maakt het lastiger om te bepalen welk cijfer succes definieert.”
Maar hoe gaat die wereldwijde hit er nou komen? “Het vinden van die nieuwe hit is ook een kwestie van het uitproberen van nieuwe programma’s en niet bang te zijn om te falen. Toen ik Big Brother bedacht, weigerde elke tv-zender het, en hetzelfde gold voor The Voice.”
“Ik moest investeren en een enorm persoonlijk financieel risico nemen om ze op zender te krijgen. Dat is een gok, maar die moet je nemen als een je een grote hitshow wil creëren.”
Foto: Talpa Network
Hij heeft zijn zoon de mond gesnoerd met diens zinloze optreden in een k u t prgramma, John rules maar vandaag of morgen krijgt hij het aan zijn tikker.
@Ron: Zei het kleutertje die denkt er verstand van te hebben.
@Alexander-F-Arnhem: is die totaal niet meer relevante SBS duiding eruit, gewoon fris en bij de basis opnieuw beginnen.
Op zich kan je met ZES een boel doen.
Denk zeker dat Talpa sbs6 2 miljoen kijkers of meer kan halen.
Alleen op dit moment is dat alle programmas bij elkaar met een week.
Valt nogal mee
arme John
Dat weet je meestal niet meer na 5 tia’s, pennetje.
Geen idee waar die man toch mee bezig denkt te zijn.
Wat heeft die man toch een volledig doorrookte nicotine kop. Zijn bloedvaten zullen volledig dichtgeslibd zijn, dan gaat het snel.
Dat grafkistenprogramma wordt ook niks.
John de Mol ontbeert iedere gunfactor en dit was geen enkel probleem toen hij nog esthetisch verantwoord was, maar gezien het volledig uiterlijke verval van deze totale has-been zal het moeilijker en moeilijker worden om zijn mediale wanformats aan de man te brengen. Machtige mediavrouwen wereldwijd staan echt niet meer in de rij om hem over hen heen te krijgen en minder en minder rokken zullen in kantoren voor hem omhoog dan wel omlaag gaan. John de Mol heeft zijn langste tijd gehad en zal op zeer korte termijn definitief door de mand vallen als een oplichter die de wereld niets dan zinloos en wanstaltig nonvermaak heeft gebracht.
Ik ben een stijlvolle en intellectuele vrouw.
@Donald Dumb Niet 4 seizoenen overnemen om uit te zenden, maar om de hele jaarlijkse vrijdagavondprogrammering van RTL4 te schrappen en zo een groot gat achter te laten.
Precies Lau. Ter Land Ter Zee blijft leuk. Domino Day was legendarisch.
Wat is het doel van John? SBS6 laten wedijveren met RTL4 of blijven experimenteren tot er een wereldwijd format voorbij komt? Dat gaat, zeker nu en met een wankele zender, niet samen.
Gooi je principes over boord en doe wat past bij de zender. Dat DanceSing past wel in Amerika (met een nog groter budget), maar niet op SBS!
Ik Hou van Holland dan weer wel. Domino Day, Dokter Tinus, Ter land, ter zee…. allemaal titels die perfect passen bij 6.
Geen dubbelrol dus..
Wanneer hang je jezеlf op, Ome Sjon?
Flops is een uitvinding van Talpa 😂😂
Alleen The Voice en Big Brother, Kijker
De rest heeft hij waarschijnlijk op toe moeten leggen, want flops…
Denk dat de Mol wel het meeste geld via RTL verdient heeft door oa Big Brohter, de voice enz. enz.
Inderdaad, liefkleinhertje.
Familie de Mol heeft geld zat om ergens een afgelegen atol of eiland te kopen. Weg ermee!
Waarom zou iemand überhaupt 4 seizoenen The Voicemoeten kijken, Mick. Niemand heeft zo’n leeg bestaan…
Laat die de Mol helemaal dat kleffe zoontje meenemen kan het nog enger , ja dat kan als dat kleffe zoontje gaat zingen dat is helemaal abnormaal .
SBS moet met spoed verstevigd worden.
Rolf Wouters weer naar Nederland brengen, op leeftijd maar zeer goed.
Sterren Springen terugbrengen, dat was voor SBS-begrippen een gigantisch succes.
Verder liveuitzendingen van bijvoorbeeld: Domino Day, Kerstparade, Vrienden van Amstel Live etc en een of andere kerstshow.
Rad van Fortuin terug met de eerste tune, een gethematiseerd decor, Gaston en fysieke prijzen. Andere presentator dan Hazes.
Versteegh naar Rad van Fortuin, Nance naar Lingo.
Een goede serie van bijvoorbeeld Dick Maas zaterdag om 20.00 en daarna Linda. (TOPAVOND)
Doe iets met de typetjes van JanDino, BonBini was een hit.
Zonde dat De Mol het bod van RTL voor The Voice geaccepteerd heeft. The Voice naar SBS was de doodsteek voor RTL. Kijk maar eens 4 seizoenen The Voice per jaar (Holland, Kids, Senior & Worldwide).
Dit is mijn advies, doe er uw voordeel mee!
Ik heb geen respect voor iemand die vrachtwagenladingen aan pure bagger over ons uitgestort heeft. Mensen valse beloftes gedaan heeft en misbruikt heeft gemaakt van mensen. Hij respecteert alleen zijn bankrekening, Peter. De kijker beschouwt hij als compleet debiel.
Laat die de Mol alsjeblieft gaan rentenieren op een eiland in de Stille Zuidzee. En laat hij zijn altijd giechelende zusje dan meenemen…
Deze man heeft veel bereikt en Nederland op de tv kaart gezet. Waar is het respect.
Gek eigenlijk Niemand hier kijkt tv, maar weet precies van voor slechte uitzendingen
er dagelijks voorbij komen ?? is dat niet raar???
Goh De Mol gaat zelfinzicht krijgen?
Hij zal geen wereldwijde TV hit meer krijgen. The Voice en Big Brother waren de gelukstreffers. Verder alleen oppervlakkige bagger wat hij heeft voortgebracht.
Kijkers zijn echter niet achterlijk, dat moet hij nog gaan beseffen. Alleen voor de simpelen van geest programna’s maken werkt niet meer.
Mensen willen diepgang. Dat heeft de pulp van John de Mol nooit gehad. De Mol moet lekker gaan rentenieren…
Hij heeft Sbs naar de gallemiezen geholpen.
Het blijkt heel eenvoudig om van klei bagger te maken.
Maar bagger in klei veranderen vereist aandacht, kennis en geduld.
John mist alle drie. Hij heeft veel poen. Maar liefde is niet te koop.
Vind je het gek dat er niemand tv kijkt, alleen maar herhalingen van programma’s waar toch al geen reet aan was. En dan dat domme lijstje dat SBS6 laatst presenteerde: niveau voor zwakzinnige tokkies.Jezus, waarom gaat die de Mol sr niet gewoon op een tropisch eiland zitten? Er is echts iets mis met deze man dat hij zich met dit soort troep bezighoudt terwijl hij miljardair is.
Nou dat Big Brother terug zou komen was een paar maanden geleden nog nieuws uit het AD meen ik, maar blijkbaar klopt daar dus geen ene snars van.
@Ron: de weinige nieuwtjes hier, komen bij sommige reageerders vandaan.
Big Brother zou toch terug komen volgend seizoen? Lees en hoor hier niets meer over. Onzin dus blijkbaar.
Xandertje, de 10 euro waar je mee akkoord ging, wordt binnenkort aan je overgemaakt.
2 jaar geleden presenteerde ik bij John de Mol aan hem mijn format, een spelshow waarbij je bij je eigen begrafenis aanwezig bent.
Binnenkort komt een dergelijke show op tv. Ik wacht nog op zijn telefoontje…
@De Mol: Sterrenslag (versie 1987/1988 nieuw leven in blazen, De jacht om het kasteel (Nederlandse versie van Takeshi’s Castle), Fata Morgana (Belgisch spelprogramma), De Grote Staatsloterij show de 4 koppels, het thuiskoppel, de spiraal, de watertank en de stormbaan), Wanted (verstopspel met jagers, kandidaten en heel Nederland als speelveld en beter dan Hunted), Ter Land ter zee en in de lucht, Superchamps (spelprogramma met teams op gemotoriseerde voertuigen op land en water), De Sleutels van Fort Boyard (de uitgebreide versie met onbekende Nederlanders en met de man in de toten, Peking Expres (The Amazing race) op 6 en niet NET5z En ga zo maar door. Het zijn grotendeels programma’s die zich in het verleden al bewezen hebben maar zo in 2.0 versie zouden kunnen. Je doet iets anders dan de concurrentie, het is met onbekende Nederlanders (heel belangrijk), avondvullend, het draait niet om presentatoren en eens niet om talent. Duur om te maken misschien maar mensen zullen wel kijken!
Daarom gaat John bloemencorso op SBS 6 uitzenden
https://www.destentor.nl/steenwijkerland/bloemencorso-sint-jansklooster-terug-op-landelijke-tv-bij-sbs6-van-john-de-mol~a1df6f6e/
Bij de real-liveshow Big Brother vergeet John gemakshalve dat niet alleen de Mol flink investeerde, maar zeker ook Veronica (Vereniging). Tevens vergeet hij ook dat Veronica (onder haar voorwaarden) Big Brother de kans gaf en de optimale,gewaagde, programmering (tegenover GTST) daarvoor op haar zender plaatste.
Wat een suffe reacties hier. John de Mol benoemt gewoon de werkelijke situatie: het is moeilijker dan vroeger om lineair TV spel te spelen. Maar het kan nog steeds. Talpa media is duidelijk nog verre van succesvol. Maar Talpa productie is dat vaak nog wel. De twee lopen door elkaar en zijn lastig te scheiden.
Wereldwijd? Hahaha. Probeer eerst eens in Nederland weer eens fatsoenlijk te scoren. Wat een kapsones heeft die man.
West, niemand die is gedreven door hebzucht, verdient een standbeeld.
Tja, op een gegeven moment is de creativiteit opgedroogd. Kijk maar naar de muziek. Eerst krijg je gouwe ouwe en remakes om vervolgens bij bagger uit te komen. Zo gaat het ook met tv programma’s.
Alsof Chataeu Meiland ook het beste is wat Nederland in het wereldwijde tv-circus te bieden heeft. Laat me niet lachen.
Dan kan je nog beter de Fabeltjeskrant aan NBC of ITV verkopen.
@West 13.29: je hebt gelijk ze verdienen beide elk een standbeeld. Echter een groot zakenman stopt op het hoogtepunt zoals Joop van den Ende deed. John gaat door, zal het hoogtepunt niet overtreffen en brengt ons nu alleen maar refurbished Oude Npo programma’s en slecht bekeken zenders. Maar voor het verleden mogen ze van mij een standbeeld krijgen.
Wanneer hang je jezеlf op, Ome Sjon?
Gertie, en waardeloze musicals. En hij is voorstander van het oplichten van de fiscus.
WEST* is dol op softp@rno en belspelletjes.
ja TaLpa Niet zijn TALPA NETWORK dus wel goed vertellen
Zonder John en ome Joop was er waarschijnlijk niets , zij hebben radiostad uit het dal getrokken, en het heeft heel veel banen, bedrijven, opgeleverd op en rond het mediapark
Het Nederlandse kijkerpubliek zijn John en Joop eigenlijk heel veel dank verschuldigd
Ze verdienen een Standbeeld op het mediapark !!
John heeft Talpa een aantal jaren geleden verkocht aan ITV.
Maar de resultaten zijn belangrijk voor het eindbedrag die hij dan vangt.
De eerste betaling die ITV doet bedraagt 500 miljoen euro. Afhankelijk van de prestaties van Talpa in de komende acht jaar, en de betrokkenheid van John de Mol bij het bedrijf, kan de uiteindelijke aankoopprijs oplopen tot €1,1 miljard.
OMG, ik hoef mezelf niet aan te bieden. Ik word gevraagd.
@Rob
Och gut, heb je bij Talpa gesolliciteerd en je bent het niet geworden? Gossie toch.