Jan Slagter boos op Volkskrant-ster Sheila Sitalsing

Geplaatst op wo 24 jun 2020 om 12:30

Omroep MAX-baas Jan Slagter is er niet van gediend dat Volkskrant-ster Sheila Sitalsing hem wegzet als een oud fossiel. Dat laat hij blijken op Twitter. Jan Slagter zat maandag in de talkshow Op1 om in de bres te springen voor Veronica Inside. Hij gaf aan zich te ergeren aan de extremen in het racismedebat, maar staat wel open voor de verhalen van de gewone niet-witte mensen. Als voorbeeld noemde hij een zwarte meneer die bij aankomst op Schiphol steevast voor controle vreest.

Sheila Sitalsing maakte daar een cynische opmerking over. “Jan Slagter (102) hoorde voor het eerst in z’n leven dat zwarte mannen altijd controle krijgen op Schiphol. Hij is geschokt. ‘Die verhalen moeten verteld.’ Die verhalen worden verteld sinds er vliegtuigen zijn, vriend. Next: Jan hoort over pesterijen met Zwarte Piet. Hij is geschokt.

De Volkskrant-diva heeft natuurlijk gelijk dat Jan Slagter onder een steen lijkt te hebben geleefd – de verhalen over etnisch profileren worden al jaren verteld – maar doet tegelijkertijd aan ageshaming en dat is niet zo vriendelijk.

Jan Slagter, in werkelijkheid 66 jaar oud, is teleurgesteld in Sheila. “Dank u wel voor uw bijdrage! Daar schieten we echt wat mee op. Ik wens u een hele prettige dag toe“, zegt hij.

Actrice Miryanna van Reeden vindt het ook niet lief van Sheila. “Waarom lullig doen over zijn leeftijd“, merkt ze op.

Sheila daarop: “Psst, factcheck: dat is zijn leeftijd niet, het is de leeftijd van zijn ideeën.

Foto: NPO
62 Reacties op “Jan Slagter boos op Volkskrant-ster Sheila Sitalsing”


 1. Joop de viroloog

  iedereen vindt er iets van.

  Feit blijft dat zo’n dame de onverdraagzaamheid voet, wil je dat? MUTS!

 2. Cor Netto

  Sheila Sitalsing, 51. Psst: dat is niet alleen haar leeftijd, dat is ook haar IQ.

 3. shrink

  Sheila Sitalsing is een heel slimme en gevatte dame, en dat blijkt nog eens uit haar reactie: “Het is de leeftijd van zijn ideeën.” Mond vol tanden voor Jan en Chapeau Sheila!

 4. robb

  Was een beetje dom van Jan ,het viel mij ook op .

 5. Tsja

  Geen Volkskrant fan maar Sheila is savage.

 6. Richard

  De gedachtenpolizei is weer volop aanwezig op dit forum.

 7. ikke

  hij heeft niet onder een steen gelegen dit is net als metoo er is een vrouw verkracht en inneens is iedereen aangerand doordat iemand een hand of been aangeraakt hebt .niet meer en niet minder..

 8. Bep

  Sheila,je verspreid haat,stop daar mee.

 9. Willie

  Mijn collega met een grote witte baard wordt vaak uitgemaakt voor Sinterklaas.

 10. ruben

  Sheila Sitalsing

  Ruben Sitaldin

  heeft een echte verhaal, de naakte waarheid!!

  Ik heb een email in mijn bezit. Hoe ik mijn werk moest doen bij de KRANT!

  Wil je het lezen!! Ik heb het mee gemaakt! Heb elke dag last van..

 11. Momo

  Genoeg jonge mensen delen zijn ideeën. Die zijn niet leeftijdsgebonden, maar eerder realistisch.

 12. Deep throat

  Leeftijdsdiscriminatie is de ernstigste en meest voorkomende vorm van discriminatie die er bestaat. Als je wat ouder wordt, ben je al meestal wat zwakker en word je economisch afgeschreven. Je bent niet meer interessant voor jongeren en voor werkgevers en als je covid-19 krijgt als 65-plusser, krijg je bij drukte alleen bij hoge uitzondering nog een IC-bed. Elke dag word je als een outcast behandeld en als fossiel weggezet. Sitalsing die deze ernstige vorm van discriminatie weglacht, is niet serieus te nemen als ze over andere vormen van discriminatie poogt aan de kaak te stellen.

 13. idioot

  ik maak bij dirsscrimineren geen verschil. Gewoon bij iedereen

 14. Oewitte man

  Fijn om te lezen dat ook hier de term ‘niet-witte’ mensen valt.
  Dus je hebt witte mensen en de rest, niet-witte mensen.
  Net als tijdens de Ap artheid: blankes en nie-blankes.

 15. John

  Als mensen zoals zij zo blijven praten wordt ’t nooit beter.

 16. Hindoe Harry

  Jan Slagter is een oprechte gozer en heb me nog nooit aan hem gestoord. Het enige wat deze man bracht in het hele debat is een beetje relativering. Maar dat woord zullen ze in dictatoriaal Suriname wel niet kennen, bepaalde groepen (Afrikanen, latino’s, aziaten) zijn altijd geneigd om door te schieten in emotie. (Moord, coups, corruptie, bedrog)

  Nee mevrouw Roti, een ander geluid is niet altijd raar of verkeerd

 17. Hindoe Harry

  En met emotie bedoel ik primitief gedrag.

 18. arie

  Het valt mij op, dat veel mensen van autochtone afkomst op onze staatsomroep te horen en te zien zijn en vaak negatief zijn over ons land.
  De NPO is een partijdige omroep, die het links radicale activisme steunt en promoot.
  Daar zullen we nog veel kwaliteit van leven voor moeten inleveren, let maar op !
  Is nou Baudet de enige politicus inde 2ekamer die ziet en zegt dat het thans helemaal fout gaat in Nederland.
  We laten ons terroriseren door een club linkse activisten, waar men in den Haag blijkbaar bang voor is.
  Wel een linkse demonstratie op de Dam, maar geen sociaal rechtse op Malieveld etc.? Gaan we die kant op ?
  Het is zelf zo erg aan het worden dat de activisten die zeggen dat alle witte lieden in dit land discrimineren, dat we schuldig zijn aan de slavernij van eeuwen geleden, dat ze onze geschiedenis niet wensen te accepteren, woorden uit onze Nederlandse taal die zij niet dulden, standbeelden die weg moeten.
  Let wel het is maar een heel grote minderheid nietwaar. Die willen van alles nu voor het zeggen hebben en de partijdige NPO is hun sponsor.
  Ik ben het nu wel helemaal zat.
  Zelf een heel aardig praat-en sportprogramma, Voetbal Inside, waar mensen veel plezier aan hebben, weten ze nu kapot te maken. Wie regelt het dat we weer eens normaal gaan doen? Nederland is een ( te) tolerant land met een samenleving die, net als ik , niet van racisme en discriminatie houden. Dus maak een einde aan het verdienmodel van anti Nederlanders.

 19. Xxxxx

  Ik kijk er niet van op dat zwarte mensen vaker op Schiphol worden aangehouden dan de “witte” “blanke” mens. Ze zijn ook oververtegenwoordigd in de criminaliteit dan is het niet meer dan logisch. Dat hebben ze zelf veroorzaakt. Ik snap wel dat de donkere onschuldige mens daar de dupe van is. Snap ook dat dat helemaal niet leuk is als je onschuldig bent. Maar dat hebben ze “te danken” aan hun soortgenoten. Maar wel of niet gekleurd. Als ik niks te verbergen heb mogen zij me elke keer staande houden ook als blanke. Dus snap niet wat de zwarte mens dan weer moet zeuren. Je moet je pas zorgen maken als je iets te verbergen heb.

 20. scott_0

  Is toch mooi, witte en niet-witte. En leeftijdsdiscriminatie is gewoon een natuurlijk verschijnsel. Je wilt met de sterkste verder.

 21. Lachgas

  Leeftijdsdiscriminatie!
  En geen vrijheid van meningsuiting.
  Klaar ben je!!!

 22. Xxxxx

  Hindoe Harry. Meneer Slagter noem je een “gozer”. Hij heeft inmiddels een respectabele leeftijd van geloof 69 jaar. Denk niet meer dat hij onder die categorie van GOZER valt. Zeg meneer Slagter. Is wat netter! Weet dat netheid hier ver te zoeken is maar probeer het! Staat beter en beleefder!

 23. Huib

  Shiela schrijft kwaadaardige stukjes in de volkskrant.

 24. Xxxxx

  Scott 0. Je hebt het over leeftijdsdiscriminatie. Ik ben sinds maandag 59 jaar.
  Ben nog steeds volop aan het werk. Nagenoeg me ziekmelden dan moet ik me bijna dood voelen! Ken genoeg “jonge broekjes” die zich om de haverklap ziekmelden. Dan heb jij het over dat werkgevers met de sterkste door willen gaan?

 25. Cees

  Nadenken is er niet meer bij, je moet de tijdgeest aanvoelen. Anders ben je een oud fossiel. Het publieke debat zakt op deze manier steeds verder af.

 26. joost

  @arie; eens met je.

  Maar mij valt ook op , dat als die meneer Akwasi, van autochtone afkomst dus, op de Dam staat te gillen, dat als hij in november een zwarte piet tegen komt hij – Akwasi hem/haar dan in het gezicht zal schoppen. Je zult er maar staan met je kind b.v.
  Dát hoorde ik op onze Nederlandse TV. Aanzetten tot haat en geweld.
  Het openbaar ministerie doet en durft niks !!
  Of zouden ze bezig zijn de voorgedrukte aangifte formulieren tegen die Akwasi te laten drukken?
  Ziet U wat er echt fout zit in dit land?
  Als onze bange overheid niks doet, zal het terroriseren nog veel erger worden.

 27. Xxxxx

  Scott 0. Daarom heb ik afgelopen jaar nog een vast contract gekregen voor onbepaalde tijd? En dat op toen 58 jarige leeftijd. Dus je verhaal klopt niet helemaal.

 28. ohmy

  Hij reikt de hand toe naar niet blank en wat doet mevrouw met kleur? Sneren. Wees liever dankbaar en doe normaal. Niet raar dat mensen sinds een aantal weken racistisch worden.

 29. Xxxxx

  Cees. De tijdgeest is uit de fles. Mensen zijn veel te spraakzaam geworden. Is niet altijd goed. Jongeren laten zich niets meer zeggen. is niet goed! Ik ben van een generatie dat je helemaal niks mocht zeggen en alles maar moest accepteren zoals het ging. Ze zeggen tijden veranderen. De tijden veranderen niet. De klok loopt nog net als altijd. Maar het brain in de hersenen van mensen verandert. Dat is niet altijd goed. Zeggen wat je denkt kan ook hele negatieve gevolgen hebben. Ik weet niet of de wereld daar wel zo goed van wordt.

 30. dirk

  Er helpt maar een ding.
  Niet meer op de gevestigde politieke kliek in regering en linkse opposite stemmen.
  Even voor een ander Nederland gaan stemmen, op pvv of fvd, het kán niet anders.
  Dan is het probleem opgelost en worden we wellicht weer eens Nederland.

 31. Deep throat

  Oewitte man@ ‘Niet-witte man’ is inderdaad een racistische term, maar omdat racistische activisten dit woord gebruiken is het ‘woke’. Bovendien lijkt het op nitwit. Zij weten niet dat wit wijs(heid) betekent en zwart het negatiefste woord ter wereld is. Echte nitwits dus.

 32. Ad

  Sitalsing, dat is toch die relvrouw die, wanneer er maar een mini stukje van een bananenschil ligt bij rechts, onmiddellijk breaking news is bij Buitenhof om haar polariserend geluid er over uit te braken.

 33. Hindoe Harry

  @XXXXxxx Bedankt voor jouw input. Weer iemand die denkt dat het nodig is om anderen te corrigeren. Met het woord ”gozer” is niets mis en staat los voor het respect dat ik persoonlijk heb voor de heer Slagter. Misschien moet je eens wat meer andere mensen om je heen hebben om te realiseren dat zulke woorden ook liefkozend bedoeld kunnen zijn. Een fijne dag.

 34. X

  @Xxxx: Ik ben 58 maar jongeren mochten in onze jeugd niks zeggen is grote kolder. De tijd waar jij het over hebt is de jaren 50, de zogenaamde stille generatie. Daarna kwamen jongeren in opstand in de jaren 60. Onze jeugdjaren begonnen in de jaren 70 met bv punk, hardrock en onze ouders naar Gert en Hermien luisteren. We lagen topless op het strand. We gebruikten hasj en wiet. En ik ben nog wel in het oosten opgegroeid, waar indertijd Herman Brood in kleine kroegen en zaaltjes optrad. Dus speak for yourself.

 35. Grace

  Raar mens die S

 36. chris?

  Jan Slagter heeft te lange tenen. Bemoei je met je omroep MAX

 37. Gerdien

  Spin off na spin off wat is iedereen hysterisch op dit moment

 38. Gert van der Vliesboombesje

  @Xxxxxx zoek een hobby en dat is niet reageren op alles wat beweegt op deze pagina’s

 39. Kees van Wonderen

  Heel wat goede ideeën zijn stokoud, dus ik snap dat “het is de leeftijd van zijn ideeën” niet helemaal…

 40. iemand

  Ik heb blanke vrienden en een van ons wordt er iedere keer uitgepikt alleen omdat hij als man lang haar heeft. Echt overal waar hij gaat of staat wordt hij gecontroleerd hij is trouwens programmeur en rijdt in een dure auto. Paar jaar geleden kwamen we met zijn allen terug van vakantie op Schiphol werd hij door zwarte marechaussee er weer uit gehaald en moest zijn bagage uitpakken en uitleggen wat hij hier kwam doen. Hij is nog nooit zo kwaad geweest omdat hij zich moet voor een zwarte marechaussee moest uitleggen wat hij in Nederland kwam doen hoe ironisch. Dus hij kan ook klagen over racisme of geldt dat niet.

 41. Van Halen

  Jan Slagter is zijn echte naam, nou dan weet je het wel, altijd boos op iedereen behalve op zichzelf.Niemand reageert meer op jan want die is toch boos,ook als het nergens voor nodig is of dat het nergens op slaat, jan is boos,altijd boos,erg he

 42. Mr. Theo

  Wat is er nou mis met etnisch profileren als alle harde cijfers en signalen dit rechtvaardigen?

 43. Deep throat

  Iemand@ Nee, dat heet langeharenisme. Ik word er ook altijd uitgepikt omdat ik wallen heb. Dat heet dikkewallenisme. Was ik maar wat bruiner dan kan ik ze eindelijk aanklagen.

 44. Televisieman

  Lees de comments (bijv Ohmy 13.21 of Hindoe Harry die deze mevrouw meteen mevr Roti noemt) en je ziet dat er genoeg onverdraagzame mensen zijn. Ook in ons mooie Nederland. En wat Jan Slagter betreft is het toch opvallend dat een grote succesvolle omroepbaas tot aan afgelopen zaterdag nog nooit van etnisch profileren had gehoord. Op zijn minst apart te noemen. Sheila verwoordt dit op haar “grappige” manier maar heeft dus wel gelijk.

 45. anonymous

  Sheila, met die lelijke kop waar mijn tv meteen van kapot springt als zij weer eens op de buis is.
  De excuus allochtoon van de volkskrant die eigenlijk niets kan.

 46. Groene Piet

  Die ouwe Slagter flikt ’t ‘m toch iedere keer weer. Net als de onvermijdelijke Angela de J. en Peter R de V etc. Altijd maar aandacht voor die man; aandacht die er net zo goed niet had kunnen zijn, want het gaat alweer vrijwel nergens over. Hij lijkt een aandachtsmagneet – voor MC dan zeker. Sterk hoor

 47. oma

  De hamvraag is natuurlijk WAAROM werden ze er altijd uitgepikt op schiphol
  Die vraag wordt nou NOOIT gesteld aan de bewuste personen.

 48. Thomas

  Sheila Sitalsing is getint, ik ben blank, Sheila is geen slavin uit 1800, ik geen slaveneigenaar uit 1800, Sheila is hoog opgeleid, ik ook, Sheila kan maar geen afscheid nemen van het verleden, het enige verschil tussen haar en mij is een getinte huidskleur en dat zit haar blijkbaar dwars, waarom toch, wees er trots op.

 49. Corry Jankbal

  Altijd sneu en een zwaktebod om mensen af te serveren op hun leeftijd. In plaats van in te gaan op wat ze zeggen. Triest mens, die Sheila Sitalsing.
  Logisch juist om ethnisch te profileren, omdat bepaalde minderheden buitensporig vaak crimineel actief zijn. In vrijwel alle landen waar ze zich bevinden.

 50. A.M.

  Jeetje, gaat die Sheila zich er ook nog mee bemoeien, waren er maar meer zulke mensen als Jan Slagter!

 51. B

  Sheila is ook al een woordkunstenaar.

 52. Jaap

  Sheila verbind in deze discussie niet. Mevr heeft nog niets bereikt alleen kan ze zich redelijk verworden en wordt áls excuus Truus gebruikt. Qua prestatie kunt u niet in de schaduw staan van Slagter. Wijze reactie van Slagter.

 53. Actries van Houten

  Wat doet actrice Miryanna van Reeden tegenwoordig eigenlijk, behalve mooi wezen op de VHS-videobanden van Westenwind en zich een slag in de rondte twitteren?

 54. Lies

  Discriminatie, op basis van leeftijd of huidskleur… schoolplein niveau. Elkaar de maat nemen is het nieuwe normaal mensen. BN-ers voorop. Wen er maar aan. Diep triest.

 55. Lies

  “Psst, factcheck: dat is zijn leeftijd niet, het is de leeftijd van zijn ideeën.”
  Met je psssst… als of je een andere leerling aanstoot tijden de les en samen in een deuk ligt om het jasje van de leraar. Gadverdamme wat had ik vroeger een hekel aan dat soort gedrag. Lekker samen gniffelen.

 56. Fidan

  Sheila schrijft geweldige columns en Jan Slagter is sympathiek maar wereldvreemd en naïef.

 57. Dij Enkletser

  Deep throat
  wo 24 jun 2020 om 13:27

  Haha,je hebt gelijk !!
  het woord Wit in het Engels ,betekenis :Wijs,Vernuft,Gevat enz.

 58. Dij Enkletser

  ikke
  wo 24 jun 2020 om 12:44

  Eensch

 59. Jaap Aap

  Wat een kansloos wijf, met haar bejaarde grafkop. Pot en ketel….

 60. Israëliet

  Slagter haat Sheila Sitalsing alleen omdat ze Israëliet is en haar leven lang heeft verzet jegens de antisemitische Europeaan en arabier.

 61. AxelF

  Waarom hebben donkere mensen het alleen recht op die kleur?
  Nederlandse wetgeving is toch zo dat iedereen mag zijn ongeacht ras kleur geaardheid en godsdienst?

  Wat ik ook storend vind is dat een bepaalde persoon die volgens dat persoon namens de hele afdeling spreekt. Als of dat persoon de keizer is van dat gemeenschap.

 62. Sookie Stackhouse

  MC stop toch eens met dat kinderachtige geleuter over ster, diva etc…en ga een lesje schrjjven volgen!

TelevisienieuwsMail Mediacourant

Heeft u een nieuwstip, een vraag aan de redactie, een vraag over adverteren, een verzoek tot samenwerking of wenst u andere informatie? Neem dan graag contact op.