Rachel Hazes nog met soap op SBS 6? ‘Zou een heel grote fout zijn’

Rachel Hazes flirtte aan het begin van dit jaar serieus met een eigen reallifesoap op SBS 6. Er werden zelfs proefopnames gemaakt, maar uiteindelijk is de serie niet besteld. “Twee redenen.”

Rachel Hazes © RTL

Het was eind januari een ongelooflijke verrassing: Rachel Hazes bleek te werken aan een eigen reallifesoap op SBS 6. Het zou dan gaan over haar toen net geopende brasserie in Torremolinos. Hélène Hendriks zag het totaal niet zitten en uiteindelijk werd het plan afgeblazen. “Bij ons gaat het in elk geval definitief niet gebeuren”, liet Talpa weten.

Heel verstandig

Vindt tv-autoriteit Tina Nijkamp het een misser dat SBS 6 dit plan heeft afgeblazen? “Ik denk wel dat het heel verstandig is om geen docusoap of realitysoap over Rachel Hazes te doen. Dat heeft met twee dingen te maken”, zegt ze in de nieuwste aflevering van haar podcast Tina’s TV Update.

Hoezo dan? “Eén: zij is alleen. Zij heeft alleen maar personeel om zich heen en misschien wat vrienden, maar dat is het ook, want zoals we weten praat haar familie niet meer met haar, dus die karakters zullen dan ook niet te zien zijn in die docusoap en een docusoap over één iemand is veel moeilijker dan een docusoap over een hele familie.”

Bijfiguren

Bijfiguren zijn extreem belangrijk voor een soapserie, aldus Tina. “Omdat je dan gewoon veel meer persoonlijkheden en bijfiguren hebt. Dat zie je ook bij de Bauers, waarin die zonen opeens ook een belangrijke rol krijgen. Als je veel bijfiguren hebt, heb je snel een interessantere realitysoap.”

“Het is verder zo dat als Rachel Hazes een realitysoap zou doen, dat zij natuurlijk denkt: wat heb ik er zelf aan? Wat zij eraan zou hebben is dat haar restaurant in Spanje beter of nog beter — ik weet niet of dat ding loopt — bezocht gaat worden. Zij wil het dus alleen maar over het reilen en zeilen van dat restaurant in Spanje hebben.”

Familiesores

Over haar familieruzies zou het niet gegaan zijn, denkt Tina. “Verder wil zij natuurlijk niets vertellen over alle familiesores en dat is nou precies wil waar de mensen in Nederland in geïnteresseerd zouden zijn. Ik denk wel dat het gewoon heel erg nep voelt.”

Ze vervolgt: “Alsof je weet dat Rachel een rol speelt voor die soap en dat we haar dan zogenaamd hard zien werken in het restaurant en zien serveren en haar zien kokkerellen, maar dat is het dan. En van de hele familiegeschiedenis waar we juist in geïnteresseerd zijn, daar krijgen we dan niks van te horen.”

Eenmalig

Hoe zou Tina hebben gereageerd als zenderbaas? “Ik zou zeggen: als een zender het aangeboden krijgt, doe het níet, want ik denk eigenlijk dat er gewoon niemand naar gaat kijken. Misschien wel naar aflevering één, maar bij aflevering twee is iedereen afgehaakt omdat je toch niks nieuws hoort en je niet het echte verhaal achter die familievetes hoort.”

“Pas als ze dat wél zou willen doen, dan zou ik als zender eventueel overwegen om daar een eenmalige docu van te maken. Een hele serie lijkt me dus sowieso veel te veel. Ik zou zeggen: niet doen.”

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Vindt u dat RTL of SBS überhaupt nog in zee moeten willen met Rachel Hazes?

Tussenstand

Laden ... Laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Leontine Ruiters: een hoop gebakken lucht?

Tussenstand

Laden ... Laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen