Rob Kamphues zorgt voor tv-ruzie: ‘Neerkijken op PVV’ers? Heerlijk!’
Rob Kamphues heeft zich gisterenavond in De Oranjewinter niet geliefd gemaakt met een opmerking over PVV-politici en -aanhangerd. “Er wordt op hen neergekeken? Heel goed. Lekker. Heerlijk.”
© SBS Een merkwaardige ontboezeming van Rob Kamphues aan de Oranjewinter-talkshowtafel van Hélène Hendriks: hij vindt het ‘heerlijk’ dat er in de maatschappij wordt neergekeken op PVV-politici en -aanhangers. Hoe dit onderwerp ter sprake komt? Fleur Agema, oud-minister voor de PVV, heeft op social media heel eerlijk laten weten dat ze een baan zoekt.
Competente mensen
Victor Vlam stelt dat Fleur last heeft van een stigma. “Heel veel PVV’ers worden gediscrimineerd en kunnen moeilijk aan een baan komen.”
Daarop zegt tafelgast Rob: “Je weet toch niet of het gediscrimineerd is? Ze hebben toch heel slecht werk gedaan in de regering? Dan is het toch logisch dat je als bedrijf denkt: die hoef ik even niet?”
Victor: “Rob, het zijn wel competente mensen, hè?”
Neerkijken op PVV’ers
Rutger Castricum is het eens met Victor. “Fleur Agema wel. Victor heeft wel gelijk. Het is sinds jaar en dag al zo dat PVV’ers die actief zijn geweest in de Tweede Kamer of minister heel moeilijk aan de bak komen. Het duurt heel lang, omdat ze politiek erg gekleurd zijn.”
Victor: “Er wordt ook neergekeken op PVV’ers.”
Rob daarop: “Heel goed. Lekker. Heerlijk.”
Victor: “Dat vind ik eigenlijk wel schandalig.”
‘Meen je dat nou?’
Tafelgast Hélène Hendriks laat zich voor het eerst dit seizoen van haar felle kant zien. “Meen je dat nou serieus? Waarom vind je het fijn dat er neergekeken wordt op PVV’ers?”
Rob: “Nee, dat er gewoon nog weldenkende mensen in het land zijn die gewoon denken: nou, daar hebben we niks mee.”
Hélène: “Maar nou zet je heel veel kiezers, want er zijn héél veel mensen die hebben gestemd op PVV, eigenlijk weg als dom.”
Rob: “Nou…”
Rutger: “Dat je erop neer mag kijken is natuurlijk niet zo lekker, Rob…”
Een grap?
Rob krabbelt terug. “Nee, neerkijken is niet goed…”
Rutger: “Zeg maar dat het een grap was anders.”
Hélène: “Dan ben je er van af.”
Rob: “Nee, neerkijken is niet goed, maar je mag wel denken: daar wil ik niks mee te maken hebben. Even mekaar uit laten praten! Heel weldenkend Nederland…”
Rutger: “Ja, volgens jou is dat weldenkend Nederland en dus PVV’ers niet.”
‘Nu doe je hetzelfde!’
Het is duidelijk hoe Rob over PVV’ers denkt. “Als je een bedrijf hebt, heb je toch ergens een beetje verstand van?”
Hélène: “Ja, maar nu doe je hetzelfde. Met andere woorden zeg je dat zij geen verstand hebben.”
Rob: “Fleur Agema wil ik een uitzondering voor maken, maar laten we eerlijk wezen: ik denk dat je meer dan de helft van dat zooitje niet in het bedrijf wil hebben. Dat is toch niet zo gek?”
Victor: “Waarom dan niet?”
Rob: “Omdat ze er een zooitje van hebben gemaakt.”
Niet intelligent
Victor vindt dat wel meevallen. “Dat vindt jij. Dat is het probleem. Jij kijkt op ze neer. Jij vindt ze niet intelligent en daarom denk je dat ze niets kunnen. (…) Vind jij dat een rechts persoon een GroenLinks-PvdA-Kamerlid mag weigeren? Vind je dat acceptabel?”
Rob: “Nee, wacht even. Jij beweert dat het discriminatie is. Ik zeg: ze vinden hen gewoon niet incompetent.”
Victor: “Mijn mening klopt hierbij en die van jou niet. Dat is het grote verschil. Dat is gewoon een feit.”
Rob: “Lulkoek! Kom dan met de bewijzen!”
Genoeg bewijs
Victor denkt dat het evident is dat ex-PVV’ers veel problemen ondervinden. “Er is meer dan genoeg bewijs, Rob. Met alle respect: jij bent niet goed geïnformeerd over deze zaak, ik vind het schrikbarend.”
Rob: “Ik hou hier niet van. Je smijt met dingen die jij zegt te weten, zonder dat je met bewijs komt. Maar laat maar, het is goed.”
Rutger besluit: “Googel maar even zo!”