Liep Douwe Bob weg voor de aandacht? ‘Gewoon goede pr-stunt!’
Douwe Bob en zijn gezin zijn weggevlucht uit Nederland: de zanger is bedreigd nadat hij wegliep bij een optreden voor Joodse kindjes. En nu staat hij alweer pontificaal op het podium. “Pr-stunt!”

Critici als René van der Gijp begrijpen er helemaal niets van: waarom is Douwe Bob weggelopen bij dat feestje voor Joodse kinderen? De zanger zag naar eigen zeggen ergens ‘zionisme’ staan op een poster, terwijl dat volgens mensen als Bram Moszkowicz niets meer betekent dan het streven naar een onafhankelijke Joodse staat. Sloeg Douwe de plank mis?
Kritisch
Hoe dan ook: Douwe is bedreigd vanwege zijn merkwaardige actie en naar het buitenland gevlucht, samen met zijn gezin. Toch stond hij gisterenavond zonder enige bescherming op het podium van festival Gelderpop. Daar is hij met gejuich ontvangen. “Al werden er onder de fans ook nog wel wat kritische noten gekraakt”, meldt De Telegraaf.
Een verslaggever van het dagblad was erbij aanwezig, maar Douwe wilde geen media te woord staan. Daarom is de reporter maar met festivalbezoekers gaan praten. En sommigen daarvan blijken bijzonder kritisch…
Pr-stunt
Festivalganger Eefje vindt het jammer dat alles gelijk zo politiek is gemaakt, maar: “Hij had gewoon moeten optreden bij die voetbalclub. Nu maakte hij er zelf onnodig zo’n rel van.”
Ene Joost kraakt een kritische noot. “Ik denk ook dat het een beetje aandacht vragen was. Het is gewoon een goede pr-stunt gebleken ook. Al gaat dat bedreigen daarna natuurlijk wel alle perken te buiten.”
Boegeroep
Hoe is Douwe over het algemeen onthaald? “Een enkeling liet wat boegeroep horen, maar er heerste vooral een vrolijke feestvreugde”, aldus De Telegraaf.
“Het veld voor het hoofdpodium stond dan ook binnen de kortste keren vol met festivalgangers, die vooral zin hebben in muziek en niet in politiek.”