Albert Verlinde kotst op ‘Talibangela de Jong’: ‘Het is echt zó erg’

Albert Verlinde vindt de kritiek die Angela de Jong heeft op topschaatsster Jutta Leerdam belachelijk. “Ik ben hier woest over”, briest de showkenner in RTL Tonight. “Dit is Talibangela de Jong!”

Albert Verlinde en Angela de Jong © RTL, NPO

De houding van Jutta Leerdam verdeelt het land. Ze mag dan wel goud hebben behaald op de Olympische Winterspelen, maar het gaat eigenlijk meer over wat er omheen gebeurt. “Wat ik er op tegen heb is vooral de manier waarop ze zich presenteert”, zegt AD-opiniediva Angela de Jong in de podcast Praat Mee Met AD.

Eng vriendje

Waar ergert Angela zich aan? “Ten eerste dat vriendje wat ik al echt behoorlijk eng vind, moet ik je heel eerlijk zeggen, maar ook het voorbeeld dat ze online stelt voor jonge meiden. Ze heeft een enorme fanbase waar we met z’n allen alleen maar van kunnen dromen; dat is natuurlijk megaknap.”

Ze vervolgt: “Maar ik vind het wel heel ouderwets als je daar als vrouw tegenwoordig nog je lichaam voor gebruikt, terwijl dit iemand is die juist iets kan en volgens mij vooral laat zien dat je kan afzien en heel hard kan schaatsen, dus echt iets kan bereiken op dat vlak.”

Kont omhoog

Jutta positioneert zichzelf verkeerd, vindt Angela. “Ik vind het jammer dat er toch bij elk filmpje dat ik er dan van zie, dat even die kont omhoog moet en even die lippen getuit of noem het maar op. Of die rits van het pak open. Dat vind ik echt terug naar de jaren, nou ja noem maar op, waar we dan weer heen moeten.”

En dat vindt Albert Verlinde weer bespottelijk. “Ik ben hier woest over”, zegt hij in RTL Tonight. “We hebben de emancipatie meegemaakt. De vrouwen hebben gestreden om te kunnen zijn wie ze zijn en dan is er een vrouw, Jutta, die haar eigen plek in de schaatswereld vind.”

Talibangela

Het is juist heel knap wat Jutta neerzet, vindt Albert. “Die denkt: ik kan zelf ondernemen en mijn publiciteit genereren en teams om me heen samenstellen. Ze kan zijn wie ze zijn en — daar had Angela het ook nog over — een boerinnetje uit het noorden te zijn die aan het schaatsen is. ‘Ik ben wie ik ben’, zegt ze.”

“En dan gaat Talibangela de Jong vervolgens zeggen hoe vrouwen moeten leven. Ik vind het echt zó erg”, briest hij.

Fragment

Angela kotst op Jutta:

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen