Hélène Hendriks nog niet gepolst voor opvolging Vandaag Inside
Hélène Hendriks is nog niet in beeld gebracht als mogelijke opvolger van Vandaag Inside, ondanks dat de toekomst van Vandaag Inside aan een zijden draadje hangt. “Er is aan mij ook niets gevraagd.”
© SBS 6 Vandaag Inside is al jaren het vlaggenschip van SBS 6, maar ergens zal het doek onvermijdelijk vallen. Johan Derksen wil voorlopig graag doorgaan en zegt zelfs dat het dagelijkse werk hem jong houdt, maar ook hij erkent geregeld dat zijn leeftijd een factor begint te worden. Aan het einde van het jaar wil hij opnieuw bekijken hoe hij er fysiek voor staat.
Plan na VI
Ook Hélène Hendriks beseft dat SBS 6 daarom een scenario voor ná Vandaag Inside moet hebben. “We weten wel allemaal als dat vlaggenschip gaat stranden, en dat gaat een keer gebeuren, dat je dan wel een plan moet hebben”, zegt ze in gesprek met De Telegraaf.
Wanneer dat moment komt, weet uiteraard niemand. Johan is inmiddels 77 en het einde nadert natuurlijk. Een dagelijkse talkshow met iemand die bijna de tachtig aantikt is op termijn een kwetsbare constructie.
Johan wil door
Voorlopig ziet Hélène haar collega’s het liefst gewoon doorgaan. “Ik hoop dat ze na dit jaar doorgaan. Gelukkig heeft Johan Derksen aangegeven dat hij wil blijven.”
Johan zelf heeft eveneens weinig trek in een pensioen achter de geraniums. Hij zei eerder dit jaar dat stoppen met werken hem juist tegenstaat. “Als je stopt met werken, ben je plotseling een oude man.” Volgens hem houdt zijn drukke werkritme hem jong.
Niet gepolst
Toch zou het logisch zijn als Talpa achter de schermen alvast nadenkt over wie straks een belangrijk deel van het enorme VI-gat moet opvullen. Hélène is met haar succesvolle talkshows een voor de hand liggende naam, maar zij heeft opmerkelijk genoeg nog geen telefoontje gekregen.
“Ik houd er in mijn hoofd geen rekening mee, en er is aan mij ook niets gevraagd.” Hélène heeft zelf bovendien al langer een praktisch bezwaar: “Ik doe voor Ziggo Sport het Europees voetbal op dinsdag tot en met donderdag. Dus ik heb weinig bewegingsruimte.”
Kleine opening
Door haar werkzaamheden voor Ziggo Sport is ze niet zomaar vijf avonden per week beschikbaar om het stokje van Johan, Wilfred Genee en René van der Gijp over te nemen.
Helemaal onmogelijk noemt Hélène het echter niet. Mocht Talpa haar uiteindelijk tóch nodig hebben, dan kan er kennelijk altijd worden gepuzzeld. “Tenzij partijen er samen uit kunnen komen, maar dan moet ik het ook nog willen.”
Estavana
Voorlopig zit Hélène gewoon aan de andere kant van de tafel: ze blijft regelmatig aanschuiven bij Vandaag Inside. Op vrijdag deelt ze die positie voortaan geregeld met Estavana Polman, die afgelopen week haar debuut maakte en direct botste met René van der Gijp.
Hélène vindt dat Estavana de tijd moet krijgen. “Dat geldt voor iedereen die daar voor de eerste keer zit. Het is nogal wat om daar te zitten. Zeker als je het in het geval van Estavana nog nooit televisie op deze manier hebt gemaakt. Geef het tijd.”