Slimste-duo Herman en Paulien afgekraakt: ‘Die twee zijn zó saai!’
Herman van der Zandt en Paulien Cornelisse zorgen met hun saaie tv-duoschap voor ergernis bij Johan Derksen. Hij vindt het jammer dat De Slimste Mens niet wat meer op de Vlaamse versie lijkt.
© Stijn Ghijsen De Nederlandse editie van De Slimste Mens is in vergelijking met de Vlaamse versie behoorlijk kabbelend en braaf. De KRO-NCRV koos ervoor om het bejaarde duo Maarten van Rossem en Philip Freriks op te laten volgen door een frisser duo, maar wel een duo dat even saai is: Herman van der Zandt en Paulien Cornelisse.
Obsessie
Johan Derksen vindt het slaapverwekkend. “Mijn vrouw is een trouwe Slimste Mens-kijker en die is razend enthousiast. Sterker nog: dat is een soort obsessie geworden”, zegt hij in Groeten uit Grolloo. “Die zit op haar computer dus De Slimste Mens België nog een keer terug te kijken ook en te schaterlachen in de keuken.”
Hij vervolgt: “Het is inderdaad — ik heb nu een paar keer meegekeken — veel leuker, het is grappiger. Er wordt veel meer gelachen. Ze hebben een jury en dat zijn ook van tevoren uitgezochte characters die iets te brengen hebben.”
Lullige gesprekjes
Daar kan de Nederlandse editie nog wat van leren, aldus Johan. “Kijk, in Nederland is het natuurlijk dat de presentator de vleesgeworden saaiheid is die alleen maar lullige gesprekjes voert. Dan hebben we nog een jury met een semi-intellectuele mevrouw die niet van het scherm spat.”
Paulien Cornelisse en Herman van der Zandt zijn bloedsaai, vervolgt hij. “Saaier dan die twee bestaan ze niet. En in België zie je dat je een heel ander sfeertje creëert en die presentator, die Van Looy in België, doet het uitstekend.”
Afgetroefd
De KRO-NCRV krijgt al met al strafpunten van Johan. “We worden gewoon afgetroefd door de Belgen. In Nederland is het wel echt heel erg serieus. De vragen zijn ook bijna wetenschappelijk, want je moet wel heel breed van kennis zijn om in Nederland op de been te blijven.”
Zou hij ooit meedoen? “Kijk, ik zou in Nederland nooit meedoen, want als ik een vraag krijg over klassieke muziek, dan zit ik met de mond vol tanden. En zo zijn er meer onderwerpen waar ik niks van weet.”