VI-exit zou ramp zijn voor SBS 6: Hélène Hendriks niet beschikbaar
Het zou een ramp zijn voor SBS 6 als Wilfred Genee en zijn Vandaag Inside-collega’s terugkeren naar RTL. De voor de hand liggende opvolger, Hélène Hendriks, is voorlopig namelijk niet beschikbaar.
© SBS Johan Derksen heeft verklapt dat Wilfred Genee toestemming heeft gevraagd om te gaan praten met RTL-baas Peter Lubbers. De mannen van Vandaag Inside hebben jarenlang bij RTL gezeten en hun contract bij Talpa loopt ten einde. Voor Wilfred valt er veel te halen, aangezien ook hij weet dat Johan 77 jaar is. Voor Talpa zou hun exit een ramp zijn.
Hélène kan niet
Hélène Hendriks, die door velen wordt gezien als dé voor de hand liggende opvolger, is de komende vier jaar namelijk niet beschikbaar om Vandaag Inside op te volgen. De presentatrice verbindt zich deze zomer voor de komende vier jaar exclusief aan Talpa, maar dat blijft een parttime betrekking. Ze blijft namelijk óók werkzaam bij Ziggo Sport.
Dagelijks op zender gaan met haar Oranje-talkshow is dus niet mogelijk. “Nee, dat is geen optie, omdat ik bij Ziggo Sport zit en daar ook gewoon heel veel uitzendingen in de Champions League, Europa League en Conference League heb. Dus dat kan al niet. De komende vier jaar gaat dat sowieso niet gebeuren”, zegt ze tegen Sportnieuws.nl.
‘Dan stopt het!’
Kan Vandaag Inside niet gewoon door zonder Johan? Nee, denkt Hélène. “Want het is namelijk de combinatie van hun drieën en dát is een gouden combinatie. Dat is al jaren zo. Als één daarvan wegvalt, dan, ja, dan wordt het anders. Ik heb ook wel eens VI gepresenteerd en dat gaat dan gewoon prima en dat zie je bij Thomas ook”, zegt ze.
Máár: “Ik denk op de lange termijn dat dat prikkelende wat Wilfred heeft ten opzichte van Johan, dat je dat af en toe gewoon nodig hebt, want dat maakt het ook spannend. Dat is denk ik vooral aan die twee weggelegd. René is een hele belangrijke factor met zijn andere kijk op zaken en zijn humor, dus die drie, dat is een gouden combinatie.”
“Ga je er één weg doen, dan is het klaar.”
Afwisseling
Ziet Hélène het zitten om in de toekomst dé grote talkshowvrouw van SBS 6 te worden en dus haar werk voor Ziggo Sport op te zeggen? “Ik bekijk dat altijd per cyclus en dan kijk ik wat er op dat moment speelt en wat ik zelf prettig vind. Ik hou wel heel erg van afwisseling, dus op dit moment zit ik gewoon hartstikke goed.”
Het is voor haar echter geen must. “Het is eigenlijk nooit — dat denkt iedereen wel — nooit een ambitie geweest om een talkshow te doen. Dat ben ik gaan doen en dat vind ik ook heel erg leuk, dus daar doet het niks aan af, alleen het is niet dat ik vroeger dacht: ik moet een talkshow.”