Fidan Ekiz gedumpt in ochtend WNL, wat nu? ‘Mogelijk de zorg in’
Heel even leek het erop dat Fidan Ekiz een grote tv-carrière tegemoetging, maar eigenlijk is ze een beetje in de tv-vergetelheid geraakt. We zien haar alleen nog in de WNL-ochtend. “De zorg in.”
© BNNVARA Fidan Ekiz maakte jarenlang de indruk dat er iets groots aan zat te komen, maar dat grote moment kwam niet. Een aanbod van RTL liet ze liggen, een grote doorbraak bleef uit, en nu zit ze in de ochtend van WNL. Niet het eindstation van een grote carrière, maar het eindstation van een carrière die eigenlijk nooit goed is vertrokken.
Heruitvinden
Is Fidan er tevreden over dat ze op 49-jarige leeftijd alleen nog maar de sidekick uithangt in Goedemorgen Nederland? “Ik voel me aan de ene kant heel gezegend, want ik maak radio, ik werk voor WNL, ik mag schrijven en heb een vak dat ik heel erg leuk vind”, vertelt ze in de Nouveau.
“Maar ik ben wel steeds vaker aan het denken: wat zou ik nog kunnen doen naast mijn werk in de media? Ik ben mezelf een beetje aan het heruitvinden, wil me wat nuttiger maken in de maatschappij. Het hoeft geen goed betaald werk te zijn of iets wat toegejuicht wordt door het publiek, maar ik ben wel op zoek naar wat meer zingeving.”
Handen uit mouwen
Fidan denkt eraan om de zorg in te gaan. “Ik zou mijn Turkse talenkennis bijvoorbeeld willen gebruiken om een bijdrage te leveren in de zorg. Dat is iets wat al in mijn gedachten zit sinds de ziekte en dood van mijn vader. Gewoon mijn handen wat meer uit de mouwen steken.”
Ze voelt zich nu nutteloos. “Nu ik de vijftig nader, denk ik wel: wat heb ik eigenlijk bereikt? Je schrijft een column of geeft je mening in een programma, krijgt daar soms applaus of likes voor, maar wat levert het uiteindelijk op?”, zegt ze. “Ik denk steeds vaker: wat kan ik verder nog doen?”