Justine Marcella hekelt critici: ‘Koning goedkoper dan cappuccino’
Justine Marcella, royaltyjournalist van de Story, ergert zich aan mensen die mopperen over de kosten van het koningshuis. Ze begrijpt die gierigheid niet. “Goedkoper dan cappuccino.”
© WNL De reacties die op internet geplaatst worden onder nieuwsartikelen over het koningshuis zorgen voor ongekend veel ergernis bij Justine Marcella, royaltyjournalist van de Story. Ze leest die reacties steevast en wordt er vervolgens bijna gewoon misselijk van. Wat een kleinzieligheid, vindt ze het allemaal. Die kosten vallen volgens haar erg mee.
3,50 euro
De monarchie is volgens Justine helemaal niet zo duur. “Hier kost de monarchie ongeveer 3,50 euro per inwoner per jaar. Dat is minder dan een cappuccino op een terras.”
Een koopje, schrijft ze in de Story. Ze somt op dat je voor dat bedrag een koning, een koningin, een oud-koningin, een koningin in opleiding, staatsbezoeken, buitenlandse handelsmissies, lintjesregen en Prinsjesdag krijgt. “En een familie die elke Koningsdag honderdduizenden mensen op de been brengt.”
‘Altijd over geld’
Een president kost volgens Justine vaak nog meer geld. “Wat mij altijd fascineert, is dat de discussie bijna uitsluitend over geld gaat. Terwijl de vraag misschien zou moeten zijn: wat krijg je ervoor terug?”
Heel veel, vervolgt ze. “Koning Willem-Alexander opent geen snelweg omdat hij dat zo leuk vindt. Koningin Máxima reist niet voor haar plezier het land door om mentale gezondheid op de kaart te zetten.”
Cappuccino
Justine vindt het het allemaal dubbel en dwars waard. “We discussiëren eindeloos over die 3,50 euro per Nederlander, terwijl we zonder nadenken 6 euro betalen voor een cappuccino met havermelk op een zonnig terras.”
Ze besluit: “Voor minder hebben we een koning die ons land vertegenwoordigt, een koningin die wereldwijd deuren opent en een traditie die al meer dan twee eeuwen onderdeel is van onze nationale identiteit.”