Taakstraf voor Gerard Joling na trappen biergooier? ‘Echt excessief’

Het haalde gisteren zelfs de NOS: Gerard Joling is tijdens een optreden op de vuist gegaan met iemand die een biertje naar hem had gegooid. Is hij te ver gegaan? “Het is niet proportioneel.”

Gerard Joling © SBS

De beelden van Gerard Joling die op de vuist gaat met een biergooier (zie onderstaand) gaan viral. De volkszanger trad vrijdagavond op tijdens een feestweekend in Boerhaar, alwaar hij een beker bier over zich heen kreeg. Hij vroeg de dader daarop op het podium te komen. “Wat is de reden dat je dat doet?”, vraagt hij. Dan: “Weet je hoe dat voelt?”

Klap en trap

Als Geer dan drinken in het gezicht van de biergooier terug gooit, geeft de jongen de zanger een zet. Er volgen een aantal klappen over en weer en dan trekt Geer de jongen op de grond. “De beveiliging grijpt in en haalt de jongen van het podium, terwijl Joling nog een klap en een trap uitdeelt”, meldt de NOS.

Kan dit consequenties hebben voor Geer? “Het zou kunnen, los van het feit dat ik het begrijp, want ik hou er ook niet van als iemand bier naar me zou gooien, maar strikt genomen, formeel en juridisch, is dit een vorm van een lichte mishandeling wat hij heeft toegepast op die jongen”, zegt Bram Moszkowicz aan de desk van Shownieuws.

Zelfverdediging

BN’er-kenner Bart Ettekoven vindt dat opvallend. “Die jongen begon. Dat is toch zelfverdediging?”

Bram daarop: “Nou, dat moet proportioneel zijn, maar dat was het niet, hè? Ik heb gezien dat hij aan de haren trok van die jongen en dat toen die jongen overmeesterd was door de beveiligers, dat hij nog een trap na gaf. Bij dit alles denk ik: er gebeurt helemaal niks met die zaak verder, dus ik zou me er niks bij kunnen voorstellen.”

Waarom? “Want het blijft wel belangrijk dat die jongen inderdaad begonnen is. Weliswaar heeft hij hem op het podium gehaald en die jongen gaf als eerste een duw, dus ik begrijp Joling, maar als je me als jurist vraagt: ‘Zou het gevolgen kunnen hebben?’, dan kan het eenvoudige mishandeling opleveren.”

‘Denk na!’

Telegraaf-verslaggever Jordi Versteegden vindt het onprofessioneel van Gerard. “Waar is die beveiliging? Hoe kan het nou dat Gerard überhaupt de ruimte heeft om nog drie klappen uit te delen, die hij niet had moeten uitdelen, hè? Vooral die laatste schop, daarvan denk ik echt: Gerard, had even nagedacht!”

Bart: “Het is niet heel verstandig van Gerard om die jongen uit te nodigen op het podium, maar in the heat of the moment dacht hij: ik ga hem even publiekelijk terechtwijzen.”

Kopschopper

Als studiogast Bastiaan Ragas aangeeft dat hij dit ook gedaan zou kunnen hebben, zegt Jordi verbaasd: “Zou je hem schoppen?”

Bastiaan: “Nou ja, schopt. Het is niet dat hij een kopschopper is. Hij geeft hem een soort trap na. Als je elk weekend dat naar je kop gesmeten krijgt… Op een gegeven moment ben je het gewoon zat. Het is misschien beter dat die mensen in het publiek een keer denken: ik moet oppassen, want anders krijg ik een keer een schop. Het is niet goed, maar ik snap het zó goed.”

Nooit geschopt

Shownieuws-presentatrice Eva Vloon onderwijst de kijker. “Schoppen is natuurlijk nooit de beste oplossing.”

Bram tegen Bastiaan: “Jij hebt ook een heel lange carrière, je hebt voor duizenden mensen gestaan en jij hebt dit dus ook meegemaakt. Maar jij hebt nooit geschopt!”

Bastiaan: “Nee, maar er zijn allerlei dingen wel gebeurd, dat je het op een gegeven moment gewoon zat bent. Ik snap het wel.”

Agressief

Showverslaggever Aran Bade is ook kritisch. Hij zegt in RTL Boulevard: “We kennen Gerard in vele gedaantes en op vele manieren, maar dit nog nooit, dat hij zo agressief uit de hoek kan komen. Het is opmerkelijk en ondoordacht van Gerard. De tik op z’n gezicht en die trap die nu nog volgt, daar wordt wel van gezegd: moet dat nou?”

HIj vervolgt: “Gerard is onwijs populair in Nederland, alles glijdt van hem af, maar als dit de beelden waren van Lil Kleine, hadden we er vandaag heel anders naar gekeken. We moeten wel kritisch kijken naar wat je elkaar wel of niet aandoet. Dit verdient zo’n jongen uiteindelijk ook niet.”

Noodweerexces

Wat denkt RTL Boulevard-toga Clarice Stenger ervan? “Je ziet een mishandeling, je ziet mogelijk een zelfverdediging. Je ziet niet wat eraan voorafging en de bier die Gerard tegen zijn hoofd gekregen heeft, wat het met hem gedaan heeft, of hij geschrokken is.”

Ze besluit: “Je kan het juridisch wel kwalificeren als mishandeling of misschien nog noodweer of noodweer exces. Ja, jongens, dat kan allemaal, maar moeten we het daar in trekken? Dit is gewoon heel irritant gedrag van die jongen geweest vanuit het publiek.”

Fragment

Het fragment:

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Wie ziet u als de hoofdschuldige in dit verhaal?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen