Job Knoester dreigt met boycot Hart van Nederland: ‘Dit kan niet’

Job Knoester overweegt om als advocaat niet langer journalisten van Hart van Nederland te woord te staan. De VI-ster vindt dat het programma te eenzijdig verslag doet. “Ik ben geïrriteerd, ja.”

Job Knoester © SBS

De 31-jarige Jesse R. heeft vorig jaar zijn moeder heeft onthoofd in Hellevoetsluis. Volgens zijn advocaat Job Knoester verkeerde deze man in een psychose op het moment van de daad en vindt hij het ‘vreselijk wat er is gebeurd’. Er zijn nu ontwikkelingen in de zaak. “Jij bent boos op Hart van Nederland, begreep ik”, legt Wilfred Genee hem voor in VI.

Job is boo

Job bevestigt zijn woede min of meer. “O, nou ja, boos. Ja, inderdaad. Nou, ik was geïrriteerd, ja, want zij hebben dan verslag gedaan van de rechtszaak waar ik vandaag aanwezig was, van Jesse R. Dan word je ook geïnterviewd en dan zie ik het eerste item in de vroege uitzending en dan zie ik eigenlijk een volledig eenzijdig verhaal, vól op de emotie.”

Hij vervolgt: “Ik vind het prima dat er verslag wordt gedaan, maar doe dan wel evenwichtig verslag. Jesse heeft zijn moeder om het leven gebracht, op een heel nare manier. Hij heeft haar onthoofd. Daar ging de zitting vandaag over. Wat is vastgesteld door deskundigen van het Pieter Baancentrum, is dat hij heeft gehandeld vanuit een psychose.”

Eigen wereld

Die psychose beheerste Jesse’s volledige handelen, aldus ob. “Waardoor het advies is aan de rechter om hem niet aan te rekenen wat hij heeft gedaan. Dat advies is door de officier van justitie en door mij als zijn advocaat overgenomen. Daar gaat de rechtbank in april uitspraak over doen.”

“Mensen in een psychose zitten in hun eigen wereld. Op een gegeven moment kom je eruit en dan besef je wat je gedaan hebt. Dat is voor hem nu de grootste uitdaging. Hij moet daarmee leven voor de rest van zijn leven en zich verhouden naar zijn vader. Daar heeft hij nog steeds contact mee. Dat lijkt me een ongelooflijke opgave.”

Doorspekt

Het stoort Job dat Hart er op een sensationale wijze over bericht. “Ik vind dat als je verslag doet, je evenwichtig verslag moet doen en alle verhalen erin moet neerzetten, dus niet alleen maar één verhaal. Het verhaal was doorspekt van het betoog van een man die zijn partner was verloren, en dat is belangrijk, maar er zit meer aan zo’n verhaal.”

Johan Derksen vindt dat Job ook wel moet nadenken over wie hij te woord staat. “Ja, maar je weet dat als je in dat soort programma’s gaat zitten… Dat is entertainment, dat is vluchtig.”

Job: “Ja, zo zag het eruit, ja.”

Boycot

Johan denkt dat Job beter niet meer met Hart van Nederland moet praten. “Misschien moet je daar geen commentaar geven en een beetje selectiever worden in de programma’s.”

Job overweegt dat serieus. “Nou, als ze dat op deze manier doen, dan ga ik dat de volgende keer inderdaad laten passeren, ja. Zeker.”

Wilfed: “Ze hebben jou toch uit het item geknipt?”

Job: “In het vroege item in elk geval wel, ja. Het gaat me niet per se om dat ik erin moet zitten, maar ik vind wel dat als je een verhaal weergeeft, dat je alle betrokken partijen aan het woord moet laten.”

Kerkrade

René van der Gijp denkt dat Job het te groot maakt. “Misschien is het wel zo, Job, heel vaak, dat jij dat vindt, maar dat iemand in Kerkrade die ernaar zit te kijken denkt: ja, prima. Jij bent betrokken.”

Job: “Wat jij nu zegt is precies het probleem. Ik denk dat je mensen daarom het hele beeld moet geven.”

René: “Ja, maar zitten mensen in Kerkrade op het hele beeld te wachten? Dat is toch een vluchtig iets altijd?”

Johan: “Heel Nederland heeft dat wel gelezen in de krant dat die jongen zijn moeder onthoofd heeft, dus dat zien ze wel als een heel zwaar en serieus delict natuurlijk, hè, de mensen.”

Job besluit: “Het is ook heel zwaar, zeker.”

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Stelt Job Knoester zich aan?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen