Ongeloofwaardige Rob Geus over dealtjes: ‘Ik was 5 jaar niet op tv!’
Rob Geus is zichtbaar gepikeerd als hij op televisie geconfronteerd wordt met de kritiek dat hij commerciële deals vermengt met zijn zogenaamde ‘keurmeesterschap’. “Ik was vijf jaar niet op tv!”
© SBS Het is altijd een beetje aan Rob Geus blijven kleven: de ontdekking van het programma Rambam dat je ook gewoon een keurmerk bij hem kunt kopen. Nu beleeft hij zijn comeback op televisie, maar ook dat is niet onomstreden. Johan Derksen heeft ontdekt dat hij wel met een van zijn slachtoffers wilde praten als ze een commerciële deal konden sluiten.
Niet vrolijk
Victor Vlam confronteert hem in De Oranjewinter met de massale kritiek. “Ik vind dat jij een geloofwaardigheid probleem hebt, Rob.”
Het maakt Rob direct pissig. “Schenk nog even een wijntje in! Met wat azijn erbij voor hem! (…) Waarom nodigen ze deze man uit, hè? Daar word je niet vrolijk van!”
Nadat Rob van Hélène Hendriks de gelegenheid krijgt om een pr-praatje af te draaien, roept hij: “Ouwe zuurpruim, jij mag nu wat zeggen.”
Geloofwaardigheid
Victor confronteert Rob dan met terechte kritiek op zijn handelswijze. “Ik vind dat jij een geloofwaardigheidsprobleem hebt. Ik zit jouw Instagram-kanaal te bekijken en jij bent de verkoper van allerlei schoonmaakproducten, onder andere een stoomreiniger waar jij reclame voor maakt.”
“Het probleem is: je kunt niet een onafhankelijke keurmeester zijn aan de ene kant en aan de andere kant de verkoper van schoonmaakproducten, want dat roept de suggestie op dat jij mensen die dat product gebruiken misschien positiever gaat beoordelen.”
Onbetrouwbaar
Hélène Hendriks probeert wederom — het begint haar handelsmerk te worden — om een spannend tv-moment in de kiem te smoren. Ze roept: “Victor, de gemiddelde tv-kijker denkt toch niet: Rob Geus, nee, onbetrouwbaar!”
Victor: “Nee, dat denk ik ook niet, maar desalniettemin betekent het niet dat de kritiek onterecht is. Ik denk dat deze kritiek terecht is en dat je een keuze moet maken: wil jij een goede, onafhankelijke keurmeester zijn óf de verkoper zijn en lekker veel geld verdienen. Ik gun je dat, dat mag dat, ik zag ook dat je een padelbaan hebt in de kelder van je huis.”
‘Beetje zuur’
Rob is helemaal over zijn toeren. “Dit is een beetje zuur wat je nu zegt. Voor die padelbaan heb ik gewoon gespaard. Natuurlijk: ik snap wel een klein beetje waar je op doelt, maar je moet niet vergeten: ik heb vijf jaar geen programma’s gehad en in die tijd ga ik niet stil zitten zoals jij. Alleen maar zuur de kranten lezen en kritiek uiten. Ik ga dan kijken of ik het bedrijf kan helpen!”
Hélène kapt de discussie af: “Het punt is duidelijk. Het maakt ook helemaal niet uit. Jij hebt gewoon schoonmaakproducten, hartstikke goed, en een stoomapparaat.”
Jack-vibe
Je begint je inmiddels af te vragen of Hélène nog wel uit is op hoge kijkcijfers. “Ik dacht: dit wordt een heel vrolijke uitzending. Het werd net iets anders, maar dat is helemaal niet erg. Een beetje scherpte is prima”, merkt ze aan het eind van de show op.
Victor plagend: “Een beetje de Jack van Gelder-vibe, toch?”
Hélène: “Ja, die terug is van de zomer! Of de zondag, dat kan ook!”
Ligt eraan wanneer hij weer van de zwarte lijst af is…