Leonie ter Braak krijgt verbale klap in VI: ’Nog slechter dan de rest’
Leonie ter Braak kan het nog wel eens héél zwaar gaan krijgen als presentatrice van RTL Tonight, want ze heeft Johan Derksen tegen zich en dat ontaardt meestal in een publicitaire ramp. “Slecht!”
© RTL Het nieuwe tv-jaar kan niet slechter beginnen voor Leonie ter Braak, want haar debuut als presentatrice van RTL Tonight valt niet in de smaak bij Johan Derksen en hij heeft met Vandaag Inside een héél groot podium. Dat zette de tv-snor gisteren in om de presentatrice bij de enkels af te zagen als de nieuwe talkshowhost van RTL 4.
‘Niet te geloven’
Leonie faalt harder dan ooit tevoren, sneert Johan. “Het is niet te geloven. Het is alsof er bij RTL mensen werken die geen verstand van tv-maken hebben, want er is iets gebeurd dat ik niet voor mogelijk heb gehouden, maar Leonie ter Braak doet het nog slechter dan Beau en Humberto, en dat kan haast niet.”
Collega Wilfred Genee daarop in Vandaag Inside: “Ah kom op, meen je dat?”
Leuke vrouw
Ja, dat meent Johan echt. “Het was zo’n leuke vrouw. Ze zat hier altijd. Echt een leuke meid, en die moest weg. Ik begrijp dan niet dat mensen dingen doen die ze niet beheersen en waarom mensen die tv-baasjes mensen op een stoel zetten waar ze niet op passen.”
René van der Gijp heeft er minder moeite mee. “Mij stoort ze niet.”
Wilfred: “Mij ook niet echt, maar kijk: je hebt natuurlijk je beste presentator laten lopen…”
Renze weg
Hier doelt Wilfred natuurlijk op het vertrek van Renze Klamer. “Heb jij nou niet dat als je Sophie Hilbrand hebt of die start-de-show (Margriet van der Linden, red.), dan kijk ik liever naar haar. Ze is sympathieker”, zegt René.
Johan: “Er is niets mis mee, maar Leonie is niet de baas aan tafel. Ze liet zich overrulen door Twan Huys, die het hele gesprek overnam. Ze laat het gewoon gebeuren. Hij is gewoon tafelgast en hij moet daar niet even de bijdehand uithangen. Dat meisje staat het weer toe. Het is haar zwakte dat hij dat doet.”
Programma dood
Tafelgast Job Knoester denkt dat Leonie kansloos is. “Ze gaat beginnen in een programma dat dood is. Dat kun je toch niet meer levend maken?”
Johan: “RTL blijft zichzelf wijsmaken dat er nog muziek in zit. Dan moet je de beste presentator erop zetten, maar die hebben ze weggestuurd.”
Waar is Renze?
Wilfred vraagt zich vooral af wat er met Renze gebeurd is. “Wat doet die man nu? Zit hij te vissen ofzo? Wat denken jullie?”
Johan: “Die heeft toch verkering met een heel jong meisje? Die verveelt zich niet.”
Wilfred: “Die is bezig?”
Johan: “Dat denk ik wel.”