Johan Derksen: ‘Wilfred en René houden Victor Vlam uit VI-studio’

Johan Derksen onthult eindelijk waarom we Victor Vlam nooit meer zien in de studio van Vandaag Inside: zijn collega’s Wilfred Genee en René van der Gijp hebben moeite met de tv-criticus.

Victor Vlam en Johan Derksen © SBS

Er is een achterban maar er zijn ook veel mensen die zich aan hem storen: Victor Vlam. Eén ding is echter zeker en dat is dat de tv-criticus consequent zorgt voor spraakmakende televisie. Sterker nog: van het afgelopen seizoen van de Hélène Hendriks-talkshow De Oranjewinter was alleen de seizoensfinale met Victor nieuwswaardig. Hij zorgde voor wat reuring.

Victor redt Hélène

Waarom zien we Victor nooit meer in Vandaag Inside? Johan Derksen vindt hem top, zegt hij in Groeten uit Grolloo. “Ik hoor van iedereen dat die Victor Vlam een vervelende, arrogante jongen is. Hij is pedant en nog veel meer en daar ben ik het allemaal mee eens, maar Victor Vlam is wel een garantie voor discussie aan tafel en voor spannende situaties.”

Hij vervolgt: “De laatste uitzending van Hélène met De Oranjewinter is gered door Victor Vlam, want die ging met Rob Kamphues in conclaaf toen die eventjes twee miljoen PVV-stemmers als domoren wegzette en met Rob Geus in conclaaf want dat is gewoon een ouwehoer die helemaal niks kan en die de gekste dingen doet.”

Uitermate dubieus

Victor heeft aan tafel ook Rob Geus de oren gewassen, hoewel zijn kritiek werd gebagatelliseerd door Hélène, de baas van de kabbel-tv. “Die Victor Vlam valt hem gewoon aan en dan is Rob Geus helemaal in zijn wiek geschoten. Ik vind het een tekortkoming dat niet aan Geus gevraagd is: hoe gaat het verder met de rel die hij veroorzaakt heeft met die sauna?”

Daar had Hélène echt naar moeten vragen, vindt Johan. “Want die saunabaas is naar de rechter gestapt. Hij is daar met een verborgen camera geweest, heeft daar geboekt met een valse naam en de rechter gaat nu bepalen of Rob Geus dat mag uitzenden. Ik vind hem uitermate dubieus.”

Niet in VI

Die pijnpunten worden allemaal ‘zonder blikken of blozen’ aangestipt door Victor, zegt Johan. Waarom hij dan niet meer welkom is in VI? “Kijk, Wilfred Genee en René van der Gijp vinden hem een vervelende jongen. Nou, daar ben ik het roerend mee eens. Het is een bijzonder vervelende jongen, maar hij heeft wel waarde voor je programma.”

En dat is uiteindelijk hetgeen dat telt, vindt de VI-snor. “Moet je je nou laten leiden door het feit dat het een vervelende jongen is, of moet je zeggen: hij voegt iets toe aan je programma? Het is een wijsneus eerste klas. Ergernis is tegenwoordig ook entertainment.”

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Wie steunt u in dit conflict?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen