Johnny de Mol hard gebasht door Johan Derksen: relatie bekoeld?
Johnny de Mol is behoorlijk te grazen genomen door Johan Derksen, zelfs toen hij al op zender was als host van De Oranjezomer. Heeft dat hun relatie schade berokkend? De ‘zoon van’ reageert…

Het helpt natuurlijk totáál niet als je van meet af aan afgekraakt wordt door de belangrijkste ster van SBS 6: de felle kritiek van Johan Derksen zal dan ook flink zijn binnengekomen bij Johnny. Tijdens de kabinetsvalspecial van VI gaf Johan de zoon van zijn baas John de Mol de genadeklap. Ongeschikt voor een talkshow, oordeelde de tv-snor.
Recht voor raap
Wat vindt Johnny nou van die kritiek? “Van Johan weten we: die is recht voor z’n raap en zonder aanziens des persoons. Hij is dat over iedereen, dus waarom ook niet over mij?”, reageert hij in RTL Boulevard.
“Dat is zijn mening en ik moet heel eerlijk zeggen: ik kon hem ook niet ongelijk geven, zeker die eerste week niet. Of het een beetje vroeg was, daar kun je over debatteren, soms moet je dingen gewoon even wat langer een kans geven.”
Hetere vuren
Sommige BN’ers kunnen totáál niet tegen kritiek. Hoe gaat Johnny daarmee om? “Als je je in de media begeeft, dan heeft iedereen daar een mening over en ik heb ondertussen wel voor hetere vuren gestaan.”
Inmiddels is bekend geworden dat Johnny later in de zomer niet meer terugkeert in De Oranjezomer; hij zal worden opgevolgd door Thomas van Groningen. “Dat is gewoon echt een hele leuke vent. Ik vind hem een frisse wind in het medialandschap. Hij is een onwijs goede duider wat politiek betreft.”
Mentaal sterk
Hoe is het met Hélène Hendriks? “Aan de ene kant gaat het heel goed met d’r, ze is mentaal onwijs sterk, maar het is ook een sportvrouw, iemand die gewoon weer aan de bak wil. Als je hoofd door wil, maar je lijf zegt nee, dan kan ik me voorstellen dat het best frustrerend is.”
“Ik heb dagelijks contact met Hélène. Die zit zich op te vreten thuis. Die had natuurlijk al veel eerder willen beginnen, en omdat ze dat nog niet kan, bestookt ze me dagelijks met appjes, mailtjes en ideetjes voor het programma. Ideeën voor gasten en invalshoeken. Daar ben ik heel blij mee, want zij heeft wel vaker met dit bijltje gehakt natuurlijk.”