Grindr-trol Tim den Besten laat in zomer mogelijk van zich horen
Het is dik twee maanden geleden dat Tim den Besten bevestigde dat hij zich als een soort uit de kluiten gewassen trollen-Dotan gedroeg op de datingapp Grindr. Nu is het stil rondom hem. “In de zomer meer?”

Tim den Besten was jarenlang te zien in programma’s van de publieke omroep, maar daar kwam eind 2023 een abrupt einde aan. Hij bleek de NPO-versie van Dotan te zijn, maar dan nog een slag erger. Waar de zanger met anonieme trolaccounts collega’s beledigde, maakte de oud-VPRO’er het leven zuur van andere homomannen op Grindr. Ranzig.
Grindr-wangedrag
Wat Tim precies uitvrat? Hij deed zich op die app voor als een aantal andere mannen uit de homoscene en deed daar net alsof zij extreem losbandig waren, waardoor de heren in kwestie er zelfs last van kregen in hun persoonlijke levens. Zonder toestemming gebruikte hij hun foto’s om allerlei nepprofielen te maken. Er werd aangifte tegen hem gedaan.
Er is uiteindelijk door Tim gekozen om het wangedrag toe te geven en zo vervolging te voorkomen. Voor in elk geval één van zijn slachtoffers is dat misschien ook wel het fijnst, aangezien het om een bekende Nederlander zou gaan.
Het blijft stil
Tim lijkt momenteel niet actief te werken aan een terugkeer op televisie. Het is na zijn persverklaring weer erg stil geworden rondom hem. “Vandaag hebben we contact opgenomen met zijn advocaat, die destijds ook naar buiten trad als zijn contactpersoon”, meldt het juicekanaal Reality FBI nu.
Wat zegt die advocaat? “Die heeft vandaag laten weten dat er ten opzichte van de vorige keer ‘geen gewijzigde omstandigheden’ zijn om te melden.”
Traject
Het lijkt er dus op dat Tim vooral bezig is met zijn persoonlijke ontwikkeling en niet met zijn carrière. “We gaan er dus vanuit dat hij nog steeds bezig is met zijn traject.”
Wanneer horen we wel wat van hem? “We hebben met de advocaat afgesproken om later, bijvoorbeeld in de zomer, nog eens contact op te nemen om te vragen hoe het gaat. Voor nu dus even afwachten.”