Barry Atsma heeft geen villa maar rijtjeshuis: ‘Gewoon gebleven’
Barry Atsma stelt dat hij ondanks zijn BN’er-schap heel gewoon is gebleven. Misschien nog wel gewoner dan Frans Bauer, want waar die volkszanger in een villa woont, huist Barry in een… rijtjeshuis!

De ene BN’er vindt het heerlijk om een tikkeltje excentriek te zijn, de ander wil graag laten zien hoe gewoon hij of zij is gebleven. Barry Atsma behoort tot de laatste categorie. Hij mag dan wel een van ’s lands succesvolste acteurs zijn, maar hij woont niet met zijn gezin in een villa. Waarin dan wel? In een doodgewoon rijtjeshuis in een heuse vinexwijk.
Rijtjeshuis
Barry woont al decennia in hetzelfde huis in de Utrechtste vinexwijk Leidsche Rijn. Hij wil in de JFK dan ook graag een misverstand uit de wereld helpen. “Namelijk dat ik een player ben. Dat beeld ontstond na Rozengeur & Wodka Lime, Komt een vrouw bij de dokter en Loft. Ik zat toen in die hunk-achtige rollen. Maar dat is niet wie ik ben.”
Hij vervolgt: “Ik ben vrij normaal. Down to earth. Open, nieuwsgierig. Maar ook gewoon een man in een rijtjeshuis, zonder horloges of snelle auto’s.”
Normale gast
Is Barry dan écht zo gewoon gebleven? Misschien nog wel gewoner dan Frans Bauer? Wie kan dat bevestigen? “Mijn buren René en Juliette kennen me al twintig jaar als een heel normale gast. Ik denk dat ik veel gewoner ben dan mensen denken. En dat ik zo ‘normaal’ ben, daar ben ik eigenlijk heel blij mee.”
Het gezin van Barry woont in de buurt van het Antonius Ziekenhuis. Hij ging er wonen toen de wijk nog vooral bestond uit zandhopen. Er is volgens BekendeBuren daardoor een forse overwaarde ontstaan op zijn huis. In 2020 stond het huis van zijn buurman te koop voor 675 duizend euro. “En op zijn woning rust een hypotheek van twee ton.”