Ruud de Wild pakt John van den Heuvel terug: ‘Dit is beetje gek’

Ruud de Wild vindt het ongelooflijk hypocriet dat John van den Heuvel hem ooit strafte voor zijn interview met Willem Holleeder, maar nu zelf de handen ineen slaat met Joran van der Sloot.

Ruud de Wild en John van den Heuvel © NPO, RTL

Het is John van den Heuvel duur komen te staan. RTL Boulevard doet nog verwoede pogingen om hem op te voeren als autoriteit op het gebied van misdaadjournalistiek, maar de massa kotst van de manier waarop hij de handen ineenslaat met Joran van der Sloot. De Telegraaf-ster helpt Joran te cashen door het voorwoord van zijn boek te schrijven.

Een beetje gek

Ruud de Wild vindt de journalist lachwekkend hypocriet. “Wat mij een beetje bezighoudt… Ik heb nu dat boek gezien van de buitenkant, maar Twan Huys en ik zijn behoorlijk aangepakt destijds door John van den Heuvel omdat wij Holleeder hebben geïnterviewd, maar nu zie ik dat John van den Heuvel het voorwoord heeft geschreven.”

Het is bijna niet te geloven, vervolgt de radiomaker in zijn programma op NPO Radio 2. “En toen dacht ik: dat vind ik dan wel weer een beetje gek.”

Bloed drinken

Tv-maker Kees van der Spek, die telefonisch te gast is bij Ruud, zegt daarop: “Ja, maar dat moet hij zelf weten natuurlijk. Kijk, aan mij werd ook al gevraagd: ‘Zou jij het voorwoord schrijven?’ Nou, Joran zou het mij nooit vragen, want die kan mijn bloed wel drinken.”

Ruud: “Zou jij het doen dan?”

Kees: “Nee, ik zou het niet doen, maar het is John z’n eigen keuze.”

‘Waarom denk jij?’

Ruud kan er met zijn pet niet bij. “Maar waarom zou John van den Heuvel het wel kunnen doen dan? Wat denk jij dan? Waarom hij het nu bij Joran wel doet?”

Kees: “John heeft al een vrij lange band met Joran. Die is ooit een jaar of tien, twaalf geleden na die moord op Stephanie Flores naar Aruba gereisd, vond daar een reistas voor Joran bestemd, die zat toen in de gevangenis in Peru en die heeft toen aangeboden: ‘Zal ik die brengen?’”

Band ontstaan

Die reistas heeft John even langs gebracht. “Vanaf dat moment is er een soort band ontstaan en heeft John hem vaak bezocht in de gevangenis. Daar kun je van alles van vinden, maar dat moet je aan John vragen.”

Ruud: “Het gaat mij erom: hij helpt Joran van der Sloot verrijken, want hij verdient hier toch poen mee?”

Kees: “Dat is wat ik zeg. Op het moment dat Joran van der Sloot hier geld mee verdient, moet dat geld naar die nabestaanden en de eerste 25.000 euro naar de moeder van Natalee Holloway. Maar ik weet niet hoe dat financieel zit met John. Het lijkt mij dat John daar financieel niks aan overhoudt. Dat zou raar zijn, dat geloof ik ook niet.”

‘Lijkt me niet’

Het zou al helemaal erg zijn als John er wél mee casht, aldus Ruud. “Nee, dat lijkt mij niet toch.”

Kees: “Nee, dat heeft hij ook helemaal niet nodig.”

Ruud: “En als we daar achter komen, dan ga je hem wel pakken op televisie, hè, denk ik?”

Kees: “Ha, nee, laat John zijn eigen boontjes doppen, dan doe ik de mijne.”

Wat vindt u?

Alle polls

Moet Natacha Harlequin een tweede kans krijgen op tv?

Tussenstand

Laden ... Laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen