Angela de Jong: ‘RTL Boulevard moet transparant zijn over censuur’

Angela de Jong vindt het één ding dat RTL Boulevard kritiek op Linda de Mol uit het programma knipt, maar vindt het nog kwalijker dat ze dat stiekem doen. “Wees transparant denk ik dan.”

Angela de Jong en RTL Boulevard © RTL

Zoiets gebeurt zelden in Nederland: de hoofdredactrice van RTL Boulevard, Jorien van der Plas, het nichtje van Albert Verlinde, heeft besloten om terechte kritiek op Linda de Mol uit het programma te knippen. Heel geruisloos. Mensen die het niet live hadden gezien, hadden bij het terugkijken he-le-maal niets door. Zó geraffineerd was het gemonteerd.

Niet transparant

AD-opiniediva Angela de Jong vindt het fouter dan fout. “Je kan natuurlijk altijd achteraf van iets denken: dit is niet handig of je krijgt een claim aan je broek van iemand. Maar wees transparant denk ik dan. Laat gewoon weten als je er wat uitknipt en niet dat er toevallig een site achter moet komen en je voor het blok zet”, zegt ze in de AD Mediapodcast.

Mediajournalist Dennis Jansen is het daarmee eens. “Ze hadden in de aflevering daarna of de uitzending daarna makkelijk kunnen zeggen van: ‘We hebben dit zo gedaan.’ Redactioneel niet voorbereid? Tja…”

Merkwaardig

Dat is de officiële verklaring van RTL Boulevard: de kritiek van Rob Goossens op Linda was ‘redactioneel niet voorbereid’. “Wat ik een beetje merkwaardig vind is dat er dus blijkbaar aan de desk van RTL Boulevard geen ruimte is voor een zijsprong of een zijstapje of iets anders”, merkt Dennis op.

Manuel Venderbos, de presentator van Shownieuws én de AD-podcast, vindt dat ook bizar: “Ze lezen daar toch geen scripts voor?! Als het niet redactioneel is voorbereid, dan mag je niet afbuigen?”

Dennis: “Dan is het wel heel erg geformatiseerd hoor. Dat is toch heel gek?”

Goed blaadje

Angela denkt dat het een fopexcuus is. Het is gewoon om Linda te pleasen, zegt ze. “Als het niet over je collega gaat, dan zou het misschien wél mogen. Het is wel heel duidelijk dat RTL Boulevard natuurlijk op het moment heel erg probeert om in een goed blaadje bij Linda te komen.”

“We hadden Lex Uiting op de rode loper bij Gooische Vrouwen die werkelijk geen één kritische vraag durfde te stellen (…) en die opzichtig stond te slijmen en we hadden natuurlijk Boulevard die dan toch weer het bandje gaat uitzenden met al die kirrende quotes van Linda hoe gezellig het was op de set van Gooische Vrouwen.”

Primeurtjes

En dat is nog niet alles, aldus Angela. “Dan hadden we natuurlijk nog Linda die daar uitgebreid een kandidatenoproep deed voor de nieuwe quiz en ging vertellen aan de telefoon hoe leuk haar nieuwe programma was dat ze zo succesvol aan RTL had weten te slijten. Ja, dan riekt het wel heel erg naar het feit dat je iemand zo te vriend wil houden.”

En voor wat? “Voor dat je dat soort zogenaamde primeurtjes niet wil mislopen.”

Dennis: “Daar heb ik RTL uiteraard voor gebeld en die zegt dat Boulevard die vrijheid zelf heeft. (…) Die zeggen dat Boulevard in ieder geval onafhankelijk is en dat zij daar in ieder geval niks mee te maken hebben.”

‘Nóg erger’

Angela gelooft dat best. “Nee, dat zou het verhaal nog erger maken, maar dat is ook in het verleden natuurlijk wel anders geweest, want Erland Galjaard belde ook wel eens naar RTL om te laten weten van: ‘Joh, wacht nog even met die hele Humberto Tan-zaak, want het is zo zielig voor zijn vrouw.'”

Ze zal RTL Boulevard nu nooit meer volledig vertrouwen. “Het is nu heel verleidelijk natuurlijk om al die oude Boulevards terug te gaan kijken van waar de verschillen zitten tussen de eerste uitzending en de tweede….”

Manuel: “Je bedoelt dat er vaker geknipt is?”

Angela: “Je gaat er nu toch over twijfelen…”

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Vindt u dat RTL Boulevard journalistiek gezien gefaald heeft?

Tussenstand

Laden ... Laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Leontine Ruiters: een hoop gebakken lucht?

Tussenstand

Laden ... Laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen