Heel Holland Bakt-score ingestort: ‘André van Duin schrikt zich lam’

Jan Slagter ontsteekt ergens in woede in 3, 2, 1… Tina Nijkamp benoemt namelijk de ingestorte kijkcijfers van paradepaardje Heel Holland Bakt. “Dit is schrikken voor André van Duin!”

Heel Holland Bakt © Elvin Boer

De torenhoge kijkcijfers van de André van Duin- en Janny van der Heijden-show Heel Holland Bakt zijn jarenlang gevierd, dus nu die keihard in de lift naar beneden zitten, mag dat natuurlijk ook worden benoemd. En dat doet tv-autoriteit Tina Nijkamp vandaag op haar analysekanaal. En wat blijkt? De banketshow begon gisteren toch wel érg teleurstellend.

Hype is eraf

De concurrentie van de Heel Holland Bakt-première was gisterenavond loodzwaar met Miljoenenjacht, Expeditie Robinson, Gooische Vrouwen op Videoland en een gedeelte van de Formule 1. “En dat is wel héél veel concurrentie. Zelfs voor André en Janny”, schrijft Tina. “1,4 miljoen kijkers en 27 procent marktaandeel in de doelgroep.”

Het zijn er ruim 700 duizend minder dan het vorige seizoen van Heel Holland Bakt, dat van start ging met 2,1 miljoen kijkers. Sterker nog: het seizoen dáárvoor begon met ruim 2,7 miljoen kijkers, oftewel 1,3 miljoen (!) meer. Al met al lijkt de hype een beetje van Andy, Janny en hun banketshow af te zijn. Jammer, maar zo gaat dat in de tv-wereld.

‘Dit is schrikken’

Tina leeft mee met de presentatoren. “Ja, dat is toch eigenlijk best wel schrikken. Het is best veel hoor, want ze hadden nog 1,4 miljoen kijkers en wonnen het halfnegenslot, maar het heeft toch minder gescoord dan het Journaal en maar liefst 700 duizend kijkers minder dan de start van het vorige seizoen”, vult ze aan in haar podcast Tina’s TV Update.

“Dat was trouwens nog dit jaar, want in januari startte nog een nieuw seizoen, dus het is wellicht ook wel weer té snel op elkaar geprogrammeerd, maar 700 duizend kijkers minder lineair! Toen dus 2,1 miljoen ruim, daar kwamen nog 700 duizend kijkers bij, dus dat eindigde op ruim 2,8 miljoen en ook nu zullen er wel 700 tot 800 duizend kijkers bijkomen.”

Heel veel geluk

Zelfs als die uitgestelde kijkers er nog bijkomen, is het lager dan voorheen, aldus Tina. “Dan nog kom je dus op 2,2 of 2,3 of misschien zelfs 2,4 miljoen kijkers, maar dan hebben ze wel heel veel geluk, en dat is toch wel ver onder wat ze normaal scoren. Dat is best wel zorgelijk, lijkt me.”

“Ik denk wel dat ze bij Omroep MAX op hoger hadden gehoopt en ik denk dat het ook wel even schrikken is voor André en Janny, want die zijn natuurlijk ook andere cijfers gewend. Die zijn mégacijfers gewend. Het vorige seizoen scoorde toen ook al flink minder, maar zo’n groot verschil als nu met 700 duizend kijkers hebben we niet eerder gezien.”

Wat vindt u?

Alle polls

Moet Natacha Harlequin een tweede kans krijgen op tv?

Tussenstand

Laden ... Laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen