Miljoenenjacht sluit af met seizoensrecord op RTL 4

Geplaatst op Mon 07 Nov 2016 om 8:15


De kijkcijfers van zondag 6 november 2016 (SKO)

Het 29ste seizoen van Postcode Loterij: Miljoenenjacht is zondagavond tot een einde gekomen met mooie kijkcijfers. Er keken ruim 2,4 miljoen mensen naar de Linda de Mol-show op RTL 4, goed voor een marktaandeel van 33 procent. Dat blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. Het is de meest bekeken Miljoenenjacht van dit seizoen. De minst bekeken aflevering, de aflevering die moest concurreren met de finale van Heel Holland Bakt, trok bijna 1,8 miljoen kijkers.

Het 28ste seizoen van Miljoenenjacht sloot begin dit jaar nog af met de meest bekeken aflevering ooit: er keken toen bijna 2,8 miljoen mensen (39 procent). Dat is de hoogste score van het programma sinds de start in 2000.

Miljoenenjacht was de grote winnaar op prime time. NPO 1 bood het meest bekeken alternatief met 1,1 miljoen kijkers (15 procent) voor De Reünie. SBS 6 was de nummer drie om half negen met 616.000 kijkers (8 procent) voor Wegmisbruikers.

Na Miljoenenjacht trok RTL 4 nog 1,3 miljoen kijkers (19 procent) met CMC. NPO 1 trok met de TV Show iets meer bekijks, namelijk 1,4 miljoen kijkers (20 procent). SBS 6 deed het ook niet verkeerd met 1 miljoen kijkers (15 procent) voor Undercover in Nederland.

De andere meest bekeken titels op prime time waren Zondag Met Lubach met 711.000 kijkers (11 procent) op NPO 3, Nieuwsuur met 483.000 kijkers (8 procent) op NPO 2 en Trek met 472.000 kijkers (7 procent) op NPO 2.

Voorafgaand aan Zondag Met Lubach trokken de dramaseries A’dam – E.V.A. en Jeuk respectievelijk 297.000 kijkers (4 procent) en 454.000 kijkers (6 procent).

De MTV Europe Music Awards-show op MTV was goed voor 106.000 kijkers (2 procent).

Vooravond en late avond

De vooravondtoppers waren Studio Sport Eredivisie (2,6 miljoen), Achtuurjournaal (2,3 miljoen), Half Acht Nieuws (950.000), Studio Sport (937.000), Go Ahead Eagles – Feyenoord (557.000) en vtwonen (519.000). Carlo’s TV Café stelde teleur met 445.000 kijkers en 9 procent marktaandeel.

Op de late avond waren Hart van Nederland (1,3 miljoen), Shownieuws (878.000), Studio voetbal (782.000) en Van der Vorst ziet sterren (534.000) het meest in trek.

NPO 1 marktleider

NPO 1 was avondmarktleider met 22 procent marktaandeel, RTL 4 pakt zilver met 19 procent en SBS 6 brons met 11 procent.

Top 15
01. Studio Sport Eredivisie (NPO1) 2.601.000
02. Miljoenenjacht (RTL4) 2.414.000
03. Journaal 20:00 (NPO1) 2.290.000
04. TV Show (NPO1) 1.435.000
05. CMC (RTL4) 1.275.000


06. Hart van Nederland (SBS6) 1.257.000
07. De Reünie (NPO1) 1.125.000
08. Undercover in Nederland (SBS6) 1.044.000
09. Half acht nieuws (RTL4) 950.000
10. Studio Sport (NPO1) 937.000


11. Shownieuws (SBS6) 878.000
12. Studio voetbal (NPO1) 782.000
13. Zondag met Lubach (NPO3) 711.000
14. Wegmisbruikers (SBS6) 616.000
15. Go Ahead Eagles – Feyenoord (F1SE) 557.000

Marktaandelen (18-24u, 6+)
1. NPO1 / 22.0%
2. RTL4 / 19.3%
3. SBS6 / 11.2%
4. RTL7 / 5.6%
5. NPO2 / 5.1%


6. NPO3 / 4.4%
7. RTL8 / 3.3%
8. NET5 / 3.1%
9. Vero / 2.8%
10. RTL5 / 1.8%


11. FOXEre1 / 1.5%
12. Discov / 1.1%
13. FOX / 0.9%
14. RTLZ / 0.9%
15. N.geog / 0.8%

Marktaandelen per zendergroep (18-24u, 6+)
1. Publieke Omroep 31,5%
2. RTL Nederland 30,0%
3. SBS Groep 18,1%
Meer kijkcijfers bij
StichtingKijkOnderzoek
Internetadres:
(Kijkonderzoek.nl)

Noot bij marktaandelen per zendergroep: opgeteld zijn de marktaandelen van de drie grootste zenders van NPO en de vier grootste zenders van RTL en SBS.

Foto: RTL
35 Reacties op “Miljoenenjacht sluit af met seizoensrecord op RTL 4”


 1. Al Mïjn Reactïes Worden Vastgehouden enz...

  Genoten van miljoenenjacht.
  RTL 4 alweer de tweede….
  Veronica doet het elke dag!

 2. Flippo

  raar trouwens dat op SKO site de cijfers van Carlo´s TV Cafe staan van het eerste blok. 17.30-18.00 uur. Als je dat overzicht mag geloven duurde het RTL Weer van 18.09-19.21uur. Waarom word elke schaats wedstrijd apart vermeld per onderdeel en dit dit bijvoorbeeld niet?

 3. zeker weten

  Gelukkig kijk ik nooit naar de drekzender RTL4.

 4. TheTruth

  Carlo’s TV Café wordt steeds erger. Carlo gedraagt zich als een zeurderige oude man. Van die energieke presentator van vroeger is niks meer over. Altijd dat zeurderige toontje of vluchten in een TV Kantine typetje. Zonde, want de band is goed, de kok is leuk en het is een mooi decor!

 5. zeker weten

  Gelukkig kijkt deze debiele NPO fanboy alleen maar naar de drekzender NPO1.

 6. Anonymous

  De voorsprong van de NPO op RTL is zelfs op de “met het bord op schoot” zondagavond wel erg klein aan het worden.

 7. Anonymous

  @TheTruth Eens! En ook dat aan het einde met dat zingen. De gast ziet op tegen het zingen. Dan gaat Carlo doen alsof hij wel kan zingen en zijn gast niet. Leuke show qua onderdelen maar hij verpest vaak het hele format omdat hij zelf alle aandacht op zich wil. Zou het wel leuk vinden als MAX op zondagmiddag en voor Sport sport de concurrentie aan gaat met een soort gelijke show gepresenteerd door André van Duin.

 8. Linda

  @TheTruth

  Zeurderig? Hoe dan? Carlo is juist heel vlot en zit vol energie. Het is wat minder springerig en hysterisch dan vroeger, maar dat is juist goed. Carlo luistert nu meer naar de gasten, laat ook de co aan het woord, maar moet wel oppassen dat het niet te familiair of te plat gaat worden, want daar zit niemand op te wachten. Het is goed dat Marina eruit gebonjourd is..

 9. TheTruth

  @ Anonymous. Ja precies, dat zingen slaat ook helemaal nergens op. Plus dat green screen intro is een soort terughalen van Pittige Tijden. Maar de gemiddelde jongere anno 2016 weet überhaupt niet wat Telekids is geweest. Hij moet dat soort onderdelen echt laten varen en de co-host op zijn gemak stellen, wat gisteren bij Kees totaal de mist in ging omdat hij op elke beweging werd aangevallen. Idd, alle aandacht naar Carlo. Hoop dat hij het gaat bijsturen want hij kan een show strak en goed lijden!

 10. TheTruth

  lijden=leiden

 11. Anonymous

  @Truth: Welke jongeren kijken in vredesnaam naar Carlo?

 12. TheTruth

  Ja op dit moment geen één, denk ik :P

 13. Marcel

  Veel te lage cijfers voor Adam E.V.A. m.i. Ondergewaardeerde serie. Jammer, zal ook het laatste seizoen dus wel weer zijn. Onterecht.
  CMC wordt steeds beter, en begint er echt uit te zien als een ziekenhuisserie met alles er op en er aan. In het begin was het nog even zoeken en in komen wat ze nou precies wilde, in de scenes vielen ook veel stiltes waardoor het wat saai oogde, maar het ziet er nu al veel beter uit.
  ZML had een leuke laatste aflevering, Henk Krol met die groot opgezette ogen en daarna Lubach met het zelfde grimas was hilarisch.

 14. zeker weten

  @zeker weten
  (maandag 07 november 2016 om 9:19)

  Kinderachtig dat u onder mijn naam post…maar naar de NPO1 zoals DWDD en de NOS kijk ik ook nooit. Ik heb namelijk een bloedhekel aan al die politiek correcte bn’ers met hun niet aflatende propaganda.

 15. Walter

  Goede cijfers voor TV Show, zeer teleurstellende kijkcijfers voor Studio Voetbal. Jack van Gelder trekt ook weinig kijkers met Rondo, maar Jack zal ook wel gniffelen om de dalende kijkcijfers van SV (Jack scoorde meestal net onder de miljoen kijkers in zijn tijd).

 16. Ivo Niehe

  Goed dat er nog steeds zoveel mensen naar mij kijken.
  Ik ben gewoon geweldig, ik ben de beste.
  Heb ik toch niet voor niets al die talen geleerd.

 17. Tiess

  @Flippo: De kijkcijfers van Carlo’s TV Café van SKO zijn een gemiddelde over de hele uitzending van 17.30 tot 19.21 uur. Nieuws en weer worden als aparte programma’s met eigen cijfers vermeld. Ik moet toegeven dat het er wel raar staat, zodat het net lijkt alsof het weer ruim een uur duurt. Darts heeft trouwens ook weer een avondvullend gemiddelde gekregen i.p.v. per partij of per ronde. Dat zou inderdaad net als het schaatsen wel apart genomen mogen worden.

 18. AJ

  Wat slecht voor de MTV awards!

 19. Sven

  Adam en E.V.A. begint niet best.
  Jeuk scoort daarna het dubbele.
  Echt iets voor de liefhebber?

 20. zeker weten

  Gelukkig kijkt deze debiele RTL fanboy alleen maar naar de drekzender RTL4.

 21. Niet Slecht Voor De Zondag

  RTL groep 30,9% inclusief RTL Z!!!!

 22. Edwin

  Die MTV Awards zijn slecht bekeken, maar ik ben er ook niet meer zo van onder de indruk, althans niet van deze Europese versie. Het is een select groepje wat aanwezig is en wat dan ook hoe toevallig telkens wint en daarom wat flauwe ongein. Ik zap wel wat vaker langs andere MTV pulp maar wat daar soms wordt uitgezonden is niveau nul.

 23. Marly van der velden Lover

  Wat komt er nu dan op zondagavond om 20.00 uur ?

 24. Vic

  Volgende week eenmalig; De (onder)wereld van Willem Holleeder

  Daarna de 2 delige docu-reeks over Gorden, en daarna het afscheidsconcert van Gordon.

  Dan is CMC ook afgelopen en volgen er nog 2 James Bond-films (Quantum Of Solace en Skyfall).

 25. Mark

  Arjan, Vic, J, Henk, Flippo, enz.

  Deze week eerste voorronde TelevizerRing 2017.

  Ik verwacht de volgende de 5 programma’s doorgaan.

  – The Amsterdam Project
  – Als De Dijek Breken
  – Dokter Tinus
  – Expeditie Robinson
  – Chantal Blijft Slapen

  Op basis van kijkcijfers, waardering en online populariteit.

 26. Mark

  106.000 voor EMA’s is mooi hoor. MTV komt bijna nooit boven 100.000 en er was veel concurrentie gisteren en het programma is maar voor een select publiek, die ook nog eens bijna allemaal online kijken. Wacht uitgesteld kijken maar even af.

 27. Kevin

  @ Mark:

  De voorronde gaat over 1 augustus t/m 31 oktober, dus Als De Dijken Breken doet nu nog niet mee, pas in de volgende ronde! Ik verwacht trouwens Heel Holland Bakt nog wel erbij.

 28. Fox watch

  Fox Channels Benelux met drie zenders (Fox, Fox Sports en National Geographic) in de marktaandelen top 15.

 29. aammehoela

  A’dam – EVA gaat veel te ver in hun verhaallijn. Normale mensen ergeren zich aan die merkwaardige relaties. Daarom zakken de kijkcijfers in. Lang leve het gewone huwelijk tussen man en vrouw.

 30. Anonymous

  @aammehoela Waarim stoor jij je aan het feit dat een man met een man kan trouwen en een vrouw met een vrouw? Bemoei je gewoon met je eigen leven en hou je niet bezig met wat anderen dien.

 31. Anonymous

  @ Anonymous
  maandag 07 november 2016 om 21:41

  Over ‘bemoeien met’ gesproken.
  Oud wijf.

 32. aammehoela

  Ik geef enkel een reden aan waarom de kijkcijfers meer teruglopen dan verwacht was. Normale mensen zijn dus de Nederlandse kijkers in het algemeen. Men zegt homo’s te accepteren, doe ik ook, maar als puntje bij paaltje komt willen we er niet te veel mee te maken hebben. Wil niet zeggen dat we dan intolerant moeten worden. In ons dorp zit ook een stel die heel blij zijn om hier te wonen. Logisch, want ze zijn door terreur van een bepaalde minderheid naar ons dorp “gevlucht”.
  Ze hebben het goed naar hun zin, ze doen verder normaal. Zij ergeren zich namelijk ook aan “relnichten” en zien daar ook de oorzaak van intolerantie.

 33. Anonymous

  @21:41 Je moeder

 34. Anonymous

  @ Anonymous
  maandag 07 november 2016 om 23:05

  Druk je porum, lelijke mohammedaan!

 35. Klapje Roos

  Aammehoela de bijbelbelter. Niet ingeënt, dus de v¡russen hebben zijn hersenen aangetast. Vandaar die beperkte kijk op liefde.

TelevisienieuwsMail Mediacourant

Heeft u een nieuwstip, een vraag aan de redactie, een vraag over adverteren, een verzoek tot samenwerking of wenst u andere informatie? Neem dan graag contact op.