Hanneke Groenteman geïrriteerd na vraag Eva Jinek: ‘Kletskoek!’
Hanneke Groenteman is niet bepaald blij als Eva Jinek haar confronteert met haar botsing tegen een lantaarnpaal. Ze vindt dat er allerlei ‘onzin en kletskoek’ over het incident is verschenen. “Ik kom niet meer!”
© NPO De inmiddels 87-jarige Hanneke Groenteman kwam afgelopen zomer met haar auto tegen een lantaarnpaal terecht nadat ze ’s avonds bij haar zoon Gijs Groenteman was geweest. Haar auto was total loss en haar rijbewijs werd tijdelijk ingenomen. Inmiddels heeft ze groen licht gekregen om weer achter het stuur te kruipen.
‘Laatste keer!’
Als Hanneke gisteren aanschuift bij Eva, kan de presentatrice het niet laten om het incident erbij te halen. “Dan echt belangrijk nieuws, terug naar jou, Hanneke Groenteman: hoe is het met de lantaarnpaal?”
Hanneke reageert direct gepikeerd. “Eva. Ik ben nu twee keer hier geweest, maar dit was de laatste keer.”
Eva schrikt: “Nee, nee, alsjeblieft.”
Hanneke: “Ja, echt, als je zo begint!”
Eva wijst erop dat Hanneke zelf uitgebreid in het nieuws is gekomen. “Jij komt zelf zo in het nieuws!”
‘Kletskoek’
Volgens Hanneke is haar verhaal echter behoorlijk uit zijn verband getrokken. “Ja, maar ik zeg maar wat tegen mensen die me opbellen en dan ben ik me er niet van bewust dat die man van De Telegraaf is en dus al die onzin en die kletskoek in de krant komt of online, ik weet het eigenlijk niet.”
Eva legt voor de kijkers nog eens uit wat er gebeurde. “Voor de paar mensen die het niet gevolgd hebben: een tijdje geleden was je in de zomer aan het eten bij Gijs, bij je zoon, en je reed toen ’s avonds naar huis. Je hebt, in jouw eigen woorden, een lantaarnpaal getoucheerd, zo zei je het tegen de krant.”
Total loss
Maar ook dat bestrijdt Hanneke. “Getoucheerd heb ik echt nooit gezegd.”
Eva: “Oké, dat stond wel zo in de krant.”
Hanneke wijst erop dat ’toucheren’ ook wel een erg vriendelijke omschrijving zou zijn van de klap. “De auto was total loss, dus ik bedoel: getoucheerd is wel…”
Eva grapt: “Daarom dacht ik: ik vraag even hoe het toucheren gaat als het total loss is. Je schampte het en tegen De Telegraaf zei je: ‘Pech dat er net twee agenten aan kwamen.’”
Geen politie nodig
Hanneke legt uit waarom ze dat pech vond. “Ja, ze deden een ronde, want er was geen enkele reden om daar politie bij te halen natuurlijk.”
Eva wijst haar droogjes op de ernst van het ongeluk: “Nou ja, de auto was total loss.”
Hanneke: “Ik was eigenlijk op een wegsleepdienst aan het wachten.”
Eva vervolgt: “En toen hebben ze je rijbewijs ingenomen.”
Epileptische aanval
Hanneke bevestigt dat en vertelt waarom de politie twijfelde of ze nog wel veilig kon rijden. “Ja, want ze dachten dat ik wel een lichte epileptische aanval had gehad ofzo.”
Eva: “Maar dat was niet zo?”
Hanneke reageert stellig: “Nee! Ik was net zoals nu. Je kunt het epileptisch noemen of een hersenbloeding, noem het zoals je wil.”
Hoe het incident precies heeft kunnen gebeuren, komt in dit gesprek dus niet verder aan bod. Voor Hanneke telt vooral dat ze inmiddels weer de weg op mag.
Nieuw autootje
Ze sluit de discussie resoluut af: “Een lang verhaal kort: ik heb mijn rijbewijs terug en over twee dagen heb ik een nieuw autootje.”
Oef, dat wordt weer oppassen geblazen voor de buren van Hanneke en haar zoon…