Got Talent-kijker haakt massaal af: ‘Koen Wauters terug naar België!’

De kostenbesparende Belgisch-Nederlandse constructie rond Got Talent pakt vooralsnog niet geweldig uit bij de kijker. Volgens AD-journalist Marcus den Blanken is het tijd om Koen Wauters terug naar België te sturen.

Chantal Janzen en Koen Wauters © RTL

De vernieuwde opzet van Holland’s Got Talent zorgt voor flinke discussie. Dit jaar doen niet alleen Nederlandse, maar ook Vlaamse kandidaten én sterren mee, en heet de show daarom Got Talent. RTL Boulevard opent er de uitzending van gisteren mee, want terwijl het programma in Vlaanderen behoorlijk scoort, haken de Nederlandse kijkers af.

Vuurwerk blijft uit

Presentatrice Vivienne van den Assem spreekt bijna van een flop. “Met talenten uit twee landen dus en een jury die samen voor vuurwerk moet zorgen lijkt alles in huis voor een kijkcijfersucces, maar dat vuurwerk blijft vooralsnog een beetje uit en alsof dat nog niet genoeg is laten de kijkcijfers het nu ook afweten.”

AD-journalist Marcus den Blanken denkt te weten hoe RTL het tij kan keren. “Het format is prima te redden als je gewoon weer Chantal in de jury zet, Koen Wauters terug naar België stuurt en het weer op de ouderwetse manier gaat doen. Jamai en Buddy terug en dan wordt het weer hartstikke leuk”, zegt hij in een item.

Onder 600 duizend

Volgens Marcus is de daling duidelijk zichtbaar sinds de Belgisch-Nederlandse samenwerking. “Sinds dat de Belgen meedoen zie je gewoon dat de kijkcijfers flink omlaag zijn gegaan en voor het eerst nu ook echt onder die 600 duizend. Nou, dat is in de historie van Got Talent nog niet gebeurd. Het werkt niet en dat merk je aan de kijkcijfers.”

Opvallend genoeg ziet het plaatje er aan de andere kant van de grens heel anders uit. Mark Coenegracht, journalist van het Vlaamse Het Laatste Nieuws, vertelt: “We zitten aan de 700, 800 duizend kijkers en dat is voor Vlaanderen een goed cijfer. Het heeft er ook mee te maken dat het op vrijdagavond staat met relatief weinig concurrentie in Vlaanderen.”

‘Amper wat te doen’

Marcus vindt bovendien dat de presentatoren in de vernieuwde opzet nauwelijks uit de verf komen. “Ze hebben amper wat te doen. Chantal heeft nog wel een aantal presentatieteksten, maar Koen Wauters heeft in de eerste vier afleveringen een paar zinnetjes uitgesproken en het gaat héél veel om die juryleden. Dat moet ook wel, want het zijn er vijf geworden.”

Dat Koen weinig te doen heeft, vindt Mark vanuit Vlaams perspectief overigens niet zo vreemd. “In Vlaanderen is de presentatie van Got Talent altijd van minder belang geweest. Een soort kleine, fijne rode draad, maar niet meer dan dat.”

Waar de Vlaamse kijker de vernieuwde Got Talent dus prima lijkt te pruimen, is de boodschap van Marcus voor de Nederlandse editie dus duidelijk: Belgen eruit, oude garde erin.

Wat vindt u?

Alle polls

Denkt u dat Tina Nijkamp makkelijk kritiek zou uiten op Vandaag Inside?

Tussenstand

Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen