Belinda Meuldijk ongemakkelijk na omavraag: ‘Je voelt spanning’
Belinda Meuldijk is voor het eerst oma geworden, maar uitbundig over haar kleinzoon praten zit er niet in. Als Shownieuws vraagt of ze bij het kindje langs mag, houdt ze de boot af. “Daar kan ik niets over zeggen.”
© SBS Belinda Meuldijk verscheen gisteren bij de Dutch Songwriters Wall of Fame. Het feestelijke moment valt samen met bijzonder familienieuws: haar zoon Robbert de Nijs is vader geworden. De verhoudingen tussen moeder en zoon zijn echter ernstig bekoeld en dat wordt pijnlijk duidelijk als Shownieuws haar naar haar nieuwe rol als oma vraagt.
Twee cadeaus
Wat vindt Belinda precies van het babynieuws? “Nou, dat moet ik echt nog even op me in laten werken, maar ik ben blij dat ik het mag vieren in een feestomgeving hier. Dat is leuk natuurlijk. Twee cadeaus op één dag.”
Dan vraagt de verslaggever of Belinda ook bij haar kleinzoon langs mag en hoe het contact momenteel is. Belinda: “Daar kan ik niets over zeggen. Dat is beter voor iedereen als ik daar niet over praat. Maar blij. Haha, ja.”
Pijnlijk
Aan de Shownieuws-desk valt haar ongemakkelijke reactie onmiddellijk op. Presentatrice Eva Vloon: “Dat klinkt behoorlijk pijnlijk.”
Gijs Staverman: “Je voelt de spanning ook.”
Bram Moszkowicz kan wel waardering opbrengen voor de manier waarop Belinda met de gevoelige vraag omgaat. “Ik vind wel dat ze het netjes doet.”
Conflict
Telegraaf-verslaggever Jordi Versteegden schetst vervolgens hoe hoog het conflict tussen moeder en zoon is opgelopen. “Je zou denken dat Belinda, de moeder van Robert, er dan natuurlijk ook is, alleen die heeft zúlke lelijke dingen over Robert gezegd. Daar lusten de honden geen brood van.”
Wat het twistpunt is? “Belinda heeft een boek geschreven over Rob en wilde dat nog een keer gaan doen, maar Robert is daar voor gaan liggen en hoopt dat het niet gaat gebeuren, omdat Belinda op Facebook ook nog allemaal lelijke dingen over Rob heeft gezegd en fans tegen elkaar op heeft gezet.”
‘Moeder kwijt’
Jordi haalt vervolgens een snoeiharde boodschap aan die Belinda volgens hem aan haar zoon heeft gestuurd. “Dit is de vrouw die heeft gezegd in een mailtje aan Robert: ‘Je bent nu niet alleen je vader kwijt, maar ook je moeder kwijt.’”
Ook Robbert zelf heeft de familieruzie naar buiten gebracht. Jordi: “Robert was er klaar mee en is naar de bladen gestapt enzo, dat is ook niet heel handig…”
‘Dan ben je mij kwijt’
Toch begrijpt Jordi dat zo’n boodschap van je eigen moeder bijzonder hard aankomt. “Maar goed, als een moeder dat zegt, dan ben je mij ook kwijt hoor.”
Of Belinda haar kleinzoon inmiddels heeft ontmoet, blijft onduidelijk. Zelf vindt ze het duidelijk beter om daar voorlopig niets over los te laten.