Daphne Bunskoek bespot René van der Gijp: ‘Verstand van Gaza?!’
Daphne Bunskoek vindt het geestig dat uitgerekend René van der Gijp de nieuwe tafelgast in spe Estavana Polman afraadt om aan te schuiven bij Vandaag Inside. “Net of hij verstand heeft van Gaza!”
© RTL, SBS Estavana Polman heeft aan tafel bij Vandaag Inside het dringende advies gekregen om niet terug te keren als tafelgast in dat programma. Volgens René van der Gijp heeft ze niet genoeg kennis van zaken als stikstof en de asielproblematiek. “De lat hier ligt te hoog. Als ik haar was, zou ik mijn vingers er niet aan branden om hier te gaan zitten. Echt niet.”
Daphne lacht
Lachwekkend, vindt Daphne Bunskoek het. “Zij gaan er over heel veel onderwerpen met gestrekt been in en wil je dat als vaste tafelgast ook doen? Wil je daarin mee? Ik denk dat zijn woordkeuze ook een beetje… Hij zegt: ‘De lat ligt hier te hoog.’ Nou, ik denk niet dat die te hoog ligt. Ik denk dat die gewoon ergens anders ligt, toch? Ik bedoel…”
Ze vervolgt lachend in RTL Boulevard: “Wil je die lat halen überhaupt, hè… Het is niet zo dat zij niet per se verstand heeft van Gaza; dat hebben die mannen natuurlijk ook niet. Het is: wil je je erover uitspreken?”
Leuke pop
Tv-criticus Rob Goossens denkt dat Estavana kansloos is. “Ja, maar volgens mij is het nog een stapje terug, want ze hebben Estavana de afgelopen jaren de hemel ingeprezen en wij ook, want ze is gewoon een heel leuke persoonlijkheid die het supergoed en naturel op camera doet.”
“Maar nu zat ze daar en je kan niet iemand daar als een soort bordkartonnen leuke pop daar neerzetten. Je wil het ook over dingen hebben. Ze zijn vergeten om een gesprek over echte dingen met haar te voeren.”
Opiniemaker
Luuk Ikink denkt dat Estavana zichzelf nog eens achter de oren moet krabben. “Zij kiest als haar eerste tv-ding om in een opinieprogramma te zitten en opiniemaker te worden, maar ze had er ook voor kunnen kiezen om eerst een tv-programma te gaan doen.”
De oud-handbalster werd alom geprezen om de wijze waarop ze Beter Laat Dan Nooit presenteerde. Ze zou wellicht weer zoiets kunnen gaan doen, aldus Luuk.
‘Mond houden!’
Privé-baas Evert Santegoeds vindt de uitspraken van Gijp ook lachwekkend. “Ik zou ook gezegd hebben tegen Van der Gijp als je dat programma begint, VI, en het moet ook gaan over Gaza, het COA en Ter Apel, van: ‘Doe dat maar niet’, maar dat heeft toch wel goed uitgepakt, moet ik zeggen”, zegt hij in de podcast Strikt Privé.
“Ook al houdt hij bij heel veel onderwerpen van dit kaliber wel heel vaak wijselijk zijn mond, moet ik zeggen. Maar ja, dan is Van der Gijp ook niet de meest voor de hand liggende keuze om daar te gaan zitten.”