Ben van der Burg boos op airco-critici: ‘Je hebt toch ook koelkast!’

Ben van der Burg ergert zich aan Nederlanders die kritisch zijn over airconditioning. Er is volgens de talkshowgast helemaal niets mis met de installatie van dit soort units. “Je hebt ook een koelkast!”

Ben van der Burg © RTL

Als het heet is in ons land, zoals in de afgelopen dagen, dan denken veel Nederlanders na over de installatie van een airconditioning. Er zijn echter ook veel mensen kritisch over, omdat een buitenunit zorgt voor opwarming van de stad én het gebruik ervan bovendien leidt tot extra CO2-uitstoot. En dat leidt dan weer tot klimaatverandering.

2 tot 4 graden

De NOS wijst in een video op de voor- en nadelen van een airconditioning. De omroep wijst op een Parijs onderzoek waaruit blijkt dat buitenunits zorgen voor nóg meer hitte in de stad. “Afhankelijk van hoe warm het buiten is, kan de warmte die uit de airco komt er in Parijs voor zorgen dat het 2 tot 4 graden warmer is dan in de nacht.”

En dan is er dus de toenemende CO2-uitstoot. “Dat is de belangrijkste veroorzaker van de opwarmende aarde. Airco’s alleen al zouden rond 2050 voor een opwarming van 0,05 graden kunnen zorgen.”

60.000 doden

Ben van der Burg hekelt dit soort berichtgeving. “Er vielen een paar jaar geleden 60.000 doden door de hitte in Frankrijk. Er zijn heel veel mensen oververhit. Als dat met een infectieziekte zou zijn, dan zouden we gelijk allemaal vaccinaties krijgen, maar wij zijn ‘tegen’ airco’s. Ik vind dat zó raar”, zegt hij aan tafel bij De Oranjezomer.

Hij vervolgt: “Een airco is gezonder, je functioneert beter. Ik heb airco in huis, nou, heerlijk. Het kost mij — dat is misschien wel even aardig — 18 kilowatt extra per dag aan energie. Dat is 3 euro meer. En dan zeggen ze: ‘Het is duur, het is slecht voor het milieu. Dat mogen we niet doen.’”

Aircoschaamte

Rutger Castricum wijst zijn televisiecollega op de schadelijke effecten van airconditioning op het milieu. “Wat kost het de planeet? Dát is de vraag!”

Ben: “Ik moet nu al vliegschaamte hebben, ik moet aircoschaamte hebben, dat is toch gek? En wel een diepvries en een koelkast en heel veel elektrische apparaten in huis, dat is niet erg, maar zodra we over een airco beginnen, doen we raar in West-Europa. In het Midden-Oosten, Amerika, Japan, is alles airco. Waarom doen wij daar zo spastisch over?”

Beetje zeuren

Raymond Mens wijst er in een liveverbinding op dat mensen in Amerika allemaal airconditioning hebben. “Hier vinden ze eigenlijk dat wij Europeanen een beetje zeuren over het feit of we wel of geen airco moeten hebben.”

“Er zijn ook Amerikanen die dan op vakantie gaan in Europa, terugkomen en zeggen: ‘Het hotel had geen airco, die Europeanen zijn gék!’ En hier heeft vrijwel iedereen een airco.”

Wat vindt u?

Alle polls

Chris Woerts leuke toevoeging aan VI?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen