Jan Uriot onthult waarom hij kotst op Cornald Maas: ’Naaistreek!’

Privé-sterjournalist Jan Uriot hoopt dat Cornald Maas er definitief uitgeflikkerd wordt als commentator van het Eurovisie Songfestival. Hij vindt die man vreselijk. “Leverde mij een rotstreek.”

Jan Uriot en Cornald Maas © RTL, NPO

De manier waarop de NOS dit jaar verslag deed van het Eurovisie Songfestival was voor veel kijkers en critici een verademing. De boycot door AvroTros zorgde ervoor dat de vaste commentator Cornald Maas thuis moest blijven en dat was volgens Privé-sterjournalist Jan Uriot heel erg fijn. Hij hoopt dat dit iets definitiefs wordt.

Klein conflict

Jan vindt dat we volgend jaar gewoon weer mee moeten doen aan het liedjesfestijn. “Laat het dan ook maar liggen volgend jaar bij de NOS, en niet bij AvroTros. Dan zijn we ook van die Cornald Maas af”, zegt hij in Strikt Privé.

De journalist is geen fan van Cornald. “Nee. Dat zit in een klein conflict dat we tien jaar geleden met elkaar hebben gehad, waarbij hij mij voor de bus heeft gegooid bij de Telegraaf-directie. Dat was geen fraaie zet van hem. Daar weet hij alles van, dus vandaar dat ik dit ook allemaal durf te zeggen.”

Verbieden

Wat wilde Cornald? “Zijn bedoeling was dat ik hier niet meer zou zitten, omdat ik iets gezegd had over het Eurovisie Songfestival”, zegt Jan. “Toen ging hij de hoofdredacteur van toen, dat was Paul Jansen, bellen van: ‘Jan spreekt toch ook namens jou? Zou je dat niet kunnen verbieden?’, enzo, weet je. Daar hou ik allemaal niet van.”

Hij vervolgt: “Je kunt mij ook rechtstreeks bellen en zeggen: ‘Jan, zou je ermee willen ophouden want je zegt dingen die niet kloppen.’ Dat kan altijd, maar je moet niet even achter mijn rug de hoofdredacteur gaan bellen, waar ik toevallig een héél erg goede verstandhouding mee had toen.”

Rotstreek

Is er nooit een poging gedaan om de gemoederen te baderen? “We hebben elkaar wel eens gezien”, zegt Jan. “Toen was er wel een soort iets van sorry daarna bij een première, maar het blijft natuurlijk een rotstreek gewoon. Ik vind het gewoon niet fijn.”

Hij besluit: “Ik heb hem ook nog wel eens meegemaakt in het uitgaansleven. Wij boden hem een biertje aan in een café en dat weigert hij dan aan te nemen. Van dat soort spelletjes hou ik niet. Ik heb niet echt een ruzie met hem, maar het is mijn vriend niet. Het is mijn bloedgroep niet. Laat ik het zo zeggen.”

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen