Estavana Polman heeft nog maar 30 procent zicht, weigert operatie

Estavana Polman heeft buitengewoon slechte ogen. De handbalster heeft momenteel nog maar 30 procent zicht, maar weigert om zich te laten behandelen door specialisten. “Ze is als de dood.”

Estavana Polman © SBS 6

Het hoge woord is eruit: Estavana Polman stopt met haar carrière als handbalster en daarom lonkt er nu een tv-carrière. Een tijdje geleden presenteerde ze met succes het programma Beter Laat Dan Nooit en nu schijnen zowel RTL als Talpa interesse in haar te hebben. Wat weinig mensen weten, is dat ze thuis stiekem met enorme problemen kampt.

30 procent

Estavana kan bijvoorbeeld amper kijken. Ze heeft nog maar 30 procent, maar tóch weigert ze behandeling. “Estavana is als de dood voor iedereen in een witte jas”, zegt Gerben Engelen, de schrijver van haar biografie, in Weekend.

“De injectiespuiten voor haar knie waren keer op keer een groot drama, dat is voor voor haar echt een martelgang. Zo kijkt ze ook naar een laserbehandeling, waardoor ze veertig procent beter zou kunnen gaan zien. Het is al een aantal keren voorgesteld, maar ze heeft het altijd afgeslagen.”

Peuteren

Kan niemand Estavana overhalen? Nee, zegt Gerben. “Ze moet er niet aan denken dat iemand in haar ogen gaat peuteren, alleen al het idee maakt haar misselijk. Ik weet niet of ze het risico wel aandurft als ze straks is gestopt.”

“Ongetwijfeld zal ze dan van tevoren wel een paar wijntjes gaan drinken. Volgens mij is haar zicht overigens redelijk stabiel nu, maar wel stabiel slécht. Het is opmerkelijk dat je met zo weinig zicht zo’n goede sporter kunt zijn.”

Paracetamol

Daarnaast kampt Estavana met heel veel pijn van alle blessures die ze had. Ze is geen dag pijnvrij en haar lichaam ‘voelt als dat van een 80-jarige’. “Voorheen ontbeet Estavana bijna dagelijks met paracetamol en ibuprofen, daarmee werd ze op de been gehouden. Later leerde ze er beter mee om te gaan.”

Handbal is een keiharde sport, besluit hij. “Op het veld is het bloed aan de paal. Ondanks de pijn aan haar lichaam denk ik dat zij de opofferingen die ze heeft gedaan dubbel en dwars waard vindt. Ze heeft het handbal in
Nederland een gezicht gegeven, met natuurlijk als hoogtepunt het wereldkampioenschap in 2019.”

Wat vindt u?

Alle polls

Chris Woerts leuke toevoeging aan VI?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen