Wordt Meiland-film megaflop? ’Niemand koopt kaartje voor gegil’
Martien en Erica Meiland schitteren aan het eind van dit jaar op het witte doek, maar gaat die bioscoopfilm wel een succes worden? “Je gaat toch geen kaartje kopen voor dat gegil!”
© Tom Cornelissen De komediefilm Chateau Moordland is vorig jaar al opgenomen, maar komt pas eind dit jaar uit in de bioscopen. Gaat het een kassucces worden of halen Erica en Martien Meiland bakzeil? “Dat weet ik niet. Ik hou m’n hart ervoor vast”, zegt de overduidelijke kritische Privé-hoofdredacteur Evert Santegoeds in de podcast Strikt Privé.
Hetzelfde gegil
Hoge kijkcijfers halen op tv is echt iets anders dan mensen naar de bioscoop trekken, aldus Evert. “Kijk, de Meilandjes houden hun kijkers wel vast, maar ja, daar hoef je niks anders voor te doen dan op tijd naar het juiste kanaal te zappen.”
Hij vervolgt: “Maar zodra je er een kaartje voor moet kopen en naar de bioscoop om hetzelfde gegil weer te gaan horen, dan vraag ik me af of mensen dat ook gaan doen. Bovendien zijn het geen acteurs, het verhaaltje is flinterdun. Er ligt een lijk in Chateau Meiland toch, was het, ofzo?”
Lang geleden
Telegraaf-verslaggever Jordi Versteegden begrijpt vooral niets van de timing. “Het is ook al zo lang geleden opgenomen. Ik vind het zo raar. Het is vorig jaar al opgenomen. Eind dit jaar komt het uit.”
Evert: “Ja, het is net alsof ze er zelf ook niet helemaal zeker van zijn dat het dan wat gaan doen.”
De Meilandjes stapten recent over naar RTL, maar SBS heeft nog wel de rechten op al hun oude afleveringen. “Ik zie nu dat de Meilandjes worden herhaald op SBS 9 elke avond.”
Onbedorven
Gaat Evert naar die serie herhalingen kijken? “Daar was een promo van te zien en toen dacht ik: ik snap wel dat ik het toen nog leuk vond, maar toen waren ze nog zo onbedorven en echt. Later is het gegil alleen maar meer geworden.”
Hij besluit: “Als je één keer roept: ‘Wat goed!’, en je weet dat het aanslaat, dan roep je het op een gegeven moment zes keer in een uitzending en toen begon het me wel te vervelen.”