Heeft Angela de Jong enorm veel spijt? ‘Ze is nu een van de velen’
Angela de Jong besloot, ’toevallig’ toen RTL werd gekocht door haar werkgever DPG, om te stoppen als tv-columniste. Haar marktwaarde is sindsdien enorm gekelderd. “Een van de velen.”
© NPO Het lijkt wel georchestreerd: juist toen RTL Nederland werd ingelijfd door de Vlaamse mediareus DPG Media, besloot Angela de Jong te stoppen als tv-columniste. Het Algemeen Dagblad is nu een zusterbedrijf van RTL, dus al die kritische stukken van Angela hadden ineens wel een héél ongemakkelijke bijsmaak gekregen.
Een van de velen
Voor de marktwaarde Angela heeft die move echter desastreus uitgepakt. Bert van der Veer, voormalig zenderbaas van RTL 4, mist haar bijdrages over de tv-wereld. “Dear Angela, ik mis je, we missen je”, schrijft hij op Instagram.
De oud-tv-bobo vervolgt: “Natuurlijk, we snappen dat je na zo’n zeven jaar televisie overstapt op actualiteit. Maar, als ik eerlijk ben (jouw catchline), was je uniek als recensent en ben je nu een van de velen.”
Ochtendhumeur
Angela kan beter maar weer over tv gaan schrijven, aldus Bert. “Hoe vaak wist je niet het ochtendhumeur van John de Mol te bederven? Of schoof je aan in de talkshows? Nu zie ik je nergens meer.”
Het is jammer dat de stem van Angela volledig is verdwenen uit het mediadebat, vindt hij. “We moeten het doen met kijkcijferfetisjist Tina Nijkamp en het reeds flakkerende vuur van Victor Vlam.
Spijt?
Zal Angela zelf spijt hebben? Misschien kan ze een middenweg vinden, aldus Bert. “Is er niet iets te bedenken, Angela? Eenmaal in de week het wereldleed en dan drie, vier keer in de week tv, maar dan korte stukjes? Of een weekoverzicht?”
“Op de AD-website moet ik je zoeken, onder ‘show’ val je niet meer. Nou ja, ik moest het even kwijt. Voor ons tv-mensen is het leven een stuk saaier geworden…”