Guido den Aantrekker: ‘Het is over en uit voor Beau en Humberto’

Story-baas Guido den Aantrekker vindt dat Beau van Erven Dorens en Humberto Tan zich gruwelijk aanstellen. Ze moeten accepteren dat ze nu eenmaal hun cyclus naderen, aldus de bladenmaker.

Humberto Tan en Beau van Erven Dorens © RTL

Beau van Erven Dorens (55) en in mildere mate Humberto Tan (60) laten zich behoorlijk kennen nu hun talkshow RTL Tonight plaats moet maken voor een nieuw programma met de veel jongere Renze Klamer (36). Tv-critici én kijkers zijn het erover eens dat hij de man is die de late avond van RTL 4 uit het slop kan trekken, en níet tv-oudjes Beau en Hum.

Levenscyclus

Sommigen verwijten Renze geen teamspeler te zijn omdat hij al snel uit onvrede vertrok bij RTL Tonight, maar, zo zegt Story-baas Guido den Aantrekker aan tafel bij De Oranjezondag: “Ik weet dus niet of hij weggelopen is. Het kan ook strategie zijn. Als je als RTL wil investeren in Renze… In Beau en Humberto hoef je niet meer zo te investeren.”

Waarom niet? “Want dat is eigenlijk een beetje over. Iedereen heeft een levenscyclus en op een gegeven moment is het wel een keertje klaar. Je ziet gewoon dat Renze zo’n talent is en ik kan me best voorstellen dat RTL gezegd heeft: ‘Weet je wat? Dat programma gaat zo ruk, we halen jou vast uit de wind en dan kleeft dat negatieve imago niet aan jou.’”

‘Weet ik niet’

Ben van der Burg, onderdeel van RTL Tonight, weet niet of het een een-tweetje is geweest tussen Renze en de zendertop. “Dat weet ik echt niet. Ik weet het echt niet.”

Het kan ook vanuit Renze zijn gekomen, aldus Guido. “In de tv-wereld gaat het niet alleen om het programma waarin je zit, maar je bent ook een merk. Dat probeer je ervan te maken. Ik kan me heel goed voorstellen dat hij gedacht heeft: het merk ‘Renze’ gaat zo naar de klote.”

Zinkende schip

Ben lijkt weinig op te hebben met Renze. “Eén persoon verlaat snel het zinkende schip. Heel veel mensen zeggen: ‘Dat is slim.’ Dan gaan andere mensen hun uiterste best doen elke dag, die gaan door en proberen van alles. Niks lukt, het blijft slecht, maar doen hun uiterste best. Dan zinkt het schip, het is verloren en hebben ze straks geen programma meer.”

“Want Renze mag het doen. Dan zeggen mensen: ‘Renze heeft het slim gespeeld.’ Het kan slim zijn, maar ik hou niet van die slimheid. Ik hou ook wel van mensen die alles proberen, maar dan word je dus afgestraft omdat je je uiterste best doet en er nog iets probeert van te maken.”

Uiterste best

Guido ziet dat anders. “Maar ze hebben niet hun uiterste best gedaan. Ze hebben er natuurlijk echt een verschrikkelijk slecht programma van gemaakt. Dat is wel zo. Of het nou Simon van Teutem de filosoof was of Geert-Jan Hähn van BNR… Dat zijn toch geen mensen voor RTL 4, jongens? Laten we wel wezen.”

Rutger Castricum blijft erbij: hij hekelt Renze, vooral vanwege zijn onhandige Insta-post. “Het hele team dat daaraan werkt zet je in één klap voor schut en dan ben je dus echt een lul. Ik geloof ook heel erg in de loyaliteit. Als je ergens aan begint, maak je het af. Als het mislukt, dan hebben ze het niet goed gedaan, maar is het dan slim om weg te lopen?”

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen