Waarom doet Rick Brandsteder zo onaardig tegen pers? ‘Geen zin!’

Rick Brandsteder gedraagt zich bij de rechtbank behoorlijk onaardig en onwelwillend tegen de pers, maar waarom eigenlijk? Volgens hem heeft hij zijn BN’er-schap opgezegd. “Echt geen zin in.”

Rick Brandsteder © RTL

De ene na de andere BN’er beweegt zich als een dronken tor over de Nederlandse autowegen en ook Rick Brandsteder heeft zich daar schuldig aan gemaakt. Hij probeerde zijn straf te ontlopen door een smoesje te gebruiken dat zijn vader Ron Brandsteder ook ooit gebruikte: dat hij pas ná een incident in het verkeer zou zijn gaan drinken.

1.650 euro

Rick moest gisteren voor de rechter verschijnen en hij is er met een geldboete van 1.650 euro van afgekomen. Er werd een taakstraf geëist. “Dat was voor hem misschien ook wel goed geweest”, sneert Albert Verlinde in Shownieuws.

BN’er-kenner Bart Ettekoven: “Ja, dat denk ik wel. Dat zet hem meer aan het denken dan dit.”

Tooske Ragas: “Er zijn toch ook landen in Europa die straffen naar vermogen uitdelen?”

Bram Moszkowicz: “Ja, in Zwitserland moest iemand drie ton betalen omdat hij te hard reed.”

‘Heel erg dom’

Royaltyfan Sandra Schuurhof vindt Rick een sukkel. “Het is heel dom wat hij heeft gedaan en het is niet de eerste keer en als rechter kun je er ook nog begrip voor opbrengen, maar het gaat er vooral om dat je er zo’n verhaal omheen verzint waar de rechter natuurlijk ook doorheen prikt.”

Hoe dan ook: zelf wilde Rick niet met Shownieuws praten. “Hoe gaat het met je?”, vraagt de verslaggeefster van dienst hem beleefd bij de rechtbank.

‘Geen zin in!’

Rick wil geen antwoord geven. “Ja, goed, maar ik heb niks te melden, joh. Ik ga even lekker naar binnen.”

De verslaggeefster: “Waarom wil je er niet over praten?”

Rick: “Nou, daar heb ik gewoon geen zin in. Ik heb niks te melden.”

Na de behandeling is Rick nog steeds zwijgzaam: “Ik heb eigenlijk niet zo’n zin om te reageren als je het niet erg vindt.”

Hij loopt weg: “Volgens mij ben ik toch duidelijk dat ik niet zo’n zin meer heb om te praten.”

Wel bij RTL

Rick wil voor de camera van zijn oud-collega’s van RTL Boulevard wél iets zeggen. “Ik heb niet echt commentaar eerlijk gezegd. Het heeft ook gewoon een sneue oorzaak. Verdrietig. Ik ben blij dat het nu achter de rug is”, zegt hij tegen verslaggever Aran Bade.

Hoe gaat het nu met hem? “Ja, goed. Het was gewoon even te heftig voor mij dat moment met mijn vader en toen viel ik terug in een oude gewoonte. Dat is al triest genoeg en ook triest waarom ik het deed.”

BN’er-schap

Waarom doet Rick zo onvriendelijk tegen de pers? Aran legt aan de desk uit: “Deze gang naar de rechtszaal vindt hij niet fijn. Hij zei ook: ‘Ik wil eigenlijk helemaal niet dat de pers hierbij is. Ik heb gekozen om te stoppen met mijn carrière in de media.’”

Oftewel: volgens Rick heeft hij zijn BN’er-schap opgezegd en dienen de media hem nu weer te behandelen als een gewone burger. En daar horen geen cameraploegen bij die je staan op te wachten bij de rechtbank…

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Moet de pers Rick Brandsteder met rust laten?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen