Linda de Mol loopt hysterisch weg na vraagje over Ali B: ‘Doei’
De familie van Linda de Mol staat aan het hoofd van een journalistiek media-imperium, maar zelf loopt ze weg als onafhankelijke pers een kritische vraag durft te stellen. “Zeker niet sfeerbevorderend.”
© RTL Het is fouter dan fout dat Linda de Mol niet adequaat ingreep toen twee slachtoffers van Ali B zich bij haar meldden. Ze was in staat om haar broer John de Mol, toen nog producent van The Voice, in te fluisteren dat de rapper geen zuivere koffie was, maar verzuimde dat. Ze trok haar handen ervan af en verwees de slachtoffers door naar het volgende loket.
Linda zwijgt
Women support women? Kennelijk alleen als dat leuk gebruikt kan worden voor de cover van haar blaadje. Critici als Welmoed Sijtsma denken dat Linda veel leed had kunnen voorkomen, maar de gevallen tv-koningin zelf? Die weigert verantwoording af te leggen. ‘Dat doe ik later wel’, zei ze vorig jaar februari min of meer voor de camera van Boulevard.
Nou, kennelijk als Pasen en Pinksteren op één dag vallen, want Linda houdt de lippen stijf op elkaar. Niet zo gek ook, want die vrouw wéét dat ze fout zit en dat alles als een goedkoop excuusje zou klinken. Haar familie mag dan wel aan het hoofd staan van een media-imperium, maar zelf heeft Linda duidelijk niets op met journalistiek en vrije media.
Pr-momentje
Linda staat tegenwoordig alleen nog maar voor de camera als ze een pr-momentje heeft. Gisteren had ze de presentatie van een soort babyvariant van haar tijdschrift en dat zag er allemaal erg knullig uit; Linda las haar grappig bedoelde aankondiging op van een blaadje — amateuristisch. En daarna stond ze nog even plichtmatig RTL Boulevard te woord.
Een verslaggever van RTL Boulevard peilt vanzelfsprekend even bij Linda wat ze van het huidige proces tegen Ali B vindt — ze zou er immers nog op terugkomen — maar zodra het promogesprekje een kritisch gesprekje dreigt te worden, deinst de Talpa-diva direct terug. Ze loopt weg. Wát een zwaktebod. Wát een gênante vertoning.
Geen zin in
Presentator Luuk Ikink legt aan de desk uit dat hun redactie hier niet omheen kon. “We vroegen haar trouwens ook nog even héél snel van: ‘Trouwens, mogen we je nog een vraag stellen over Ali’, want die zaak dient natuurlijk nu, maar daar had ze absoluut geen zin in. Toen flitste ze weg.”
We zien dan het fragment waarop Linda hysterisch wegstiefelt. “Kijk, daar gaat ze. Dat was zó snel afgelopen. Daar heeft ze absoluut nog geen zin in. Het werkt ook niet heel sfeerbevorderend.”
Voor de zekerheid
Tv-kenner Rob Goossens wijst er nog wel op dat RTL Boulevard zichzelf vooraf al heeft laten censureren door La Linda. “Eerlijkheidshalve moeten we ook toegeven: ze hadden van tevoren gezegd: ‘Alleen vragen over dit.’”
Luuk: “Zeker, maar we hebben het voor de zekerheid toch geprobeerd.”
Rob: “Toch even kijken of het ravijn daadwerkelijk was waar ze zeiden dat het was.”
Luuk: “En dat was zo.”
Tip voor Boulevard: als Linda geen kritische vragen wil beantwoorden, gooi dan ook haar pr-momentje in het ravijn.