Johan Derksen pakt Tina Nijkamp stevig aan in VI: ‘Gevoelig tutje!’
Johan Derksen pakt zijn kersverse vaste tafelgast Tina Nijkamp stevig aan in Vandaag Inside. Hij vindt dat de tv-autoriteit twee Chinees-rellen te veel heeft opgeblazen. “Gevoelig tutje.”
© SBS Tv-autoriteit Tina Nijkamp heeft recentelijk voor twee forse mediarellen gezorgd: eerst was ze er boos over dat een of andere Chinese schaatser op de Olympische Spelen ‘die Chinees’ werd genoemd in de media, later haalde ze uit naar Ruud de Wild en Lauren Verster vanwege babipangang-grapjes op de radio. Racistisch, vond ze het zelfs.
Overgevoelig
Wilfred Genee vindt het een lastige situatie. “Tina, wat ik een beetje lastig vind: kunnen we het woord Chinees nog gebruiken in dit programma of hebben we dan een probleem met jou?”, legt hij haar voor in Vandaag Inside.
Daarop zegt Tina: “Nee, helemaal niet. Je mag wel het woord Chinees gebruiken. Tuurlijk.”
Johan: “Ja, maar je bent een beetje overgevoelig. En dat begrijp ik wel, omdat jij die geadopteerde kinderen hebt, maar jij ziet nu ook beledigingen of licht racisme als mensen het gewoon heel correct gebruiken.”
Lichtgeraakt
Het stelt Johan teleur. “Ik vond beide keren dat ik er iets van jou over las… Ik dacht: dat moet ze niet doen, want beide keren is het niet verkeerd bedoeld.”
Tina geeft toe: “Nee, ja, kijk, ik ben natuurlijk wel lichtgeraakt daarover, dat klopt. Ik heb zelf nooit met racisme of iets daarvan te maken gehad, maar ik heb natuurlijk wel kinderen die op school aangesproken worden op dingen, dus ik ben daar inderdaad wel lichtgeraakt over. Misschien heb ik inderdaad iets te overdreven gereageerd, dat kan.”
“Maar ja, mijn moederhart gaat dan helemaal open en dan denk ik: ja, Jezus, stel je niet aan!”
Gevoelig tutje
Johan vindt dat Tina zichzelf moet beheersen. “Ja, maar je moet je een beetje tegen jezelf in bescherming nemen.”
Tina: “Ja klopt, klopt.”
Johan: “Want je komt een beetje als een gevoelig tutje over dan.”
Tina: “Ja, hysterisch. Ja, hysterisch. Een tutje denk ik niet, maar wel misschien hysterisch.”
Wilfred: “Zoals vorige week met Ruud de Wild en Lauren Verster, is dat dan gelijk racisme?”
Tina: “Nee, maar goed, ik ergerde me eigenlijk vooral aan Lauren, omdat zij zich altijd heel erg serieus voordoet als journalist als: ‘Kijk mij eens geleerd zijn en intellectueel zijn.’”
Ping
Het fanatisme van Tina komt vooral door haar moederhart, benadrukt ze. “Het is gewoon niet leuk als jij naar school gaat en iemand noemt jou Ping bijvoorbeeld. Dat is misschien niet racistisch, maar het is niet leuk. Het kan heel kwetsend overkomen.”
Wilfred: “We begrijpen absoluut waar het bij jou vandaan komt, hoor, dat snappen we allemaal wel, maar voor jezelf is het misschien ook handig zo nu en dan om het voor jezelf ook in evenwicht te houden.”
Johan besluit: “Maar Tina, je hebt hier een bek als een scheermes, en dan moet je ook wat harder zijn daarin.”