Gerard Joling hoort klachten over Hélène Hendriks: ‘Niet zo goed’

Gerard Joling hoort her en der wel eens mensen fluisteren dat Hélène Hendriks haar werk als talkshowhost niet serieus genoeg zou nemen. “Ja, dat ze haar huiswerk niet altijd even goed doet.”

Gerard Joling en Hélène Hendriks © SBS

Het is flink oppassen geblazen voor de talkshowdiva’s in dit land, want Gerard Joling neemt geen blad voor de mond. Eerst was Eva Jinek al de klos en nu krijgt Hélène Hendriks een tik op de vingers. Hij wijst er in een dubbelinterview met de presentatrice op dat er her en der kritiek klinkt dat ze zich niet goed zou voorbereiden op De Oranjezondag.

Van de autocue

Gerard stelt dat kwade tongen haar toewijding in twijfel trekken. “Ik hoor mensen soms zeggen dat Hélène haar huiswerk niet altijd even goed doet. Maar als je vragen stelt vanuit je hart, dan doe je het volgens mij altijd goed”, zegt hij in 100% NL Magazine.

Hij vervolgt: “Tenzij het over zware gevallen gaat, zoals incest of mishandeling. Dan lees je je natuurlijk van tevoren in, dat is logisch. Maar tijdens een reguliere uitzending van Vandaag Inside of De Oranjezomer neem je de nieuwtjes van de dag door. Dan hoef je echt niet alles van A tot Z te weten. En anders lees je het gewoon op van de autocue, haha.”

Hélène ontkent

Zelf ontkent Hélène dat stellig. “Die hebben wij niet, een autocue. Ik bereid me altijd als een malle voor. Dat vind ik juist heel belangrijk voordat je aan een show begint. Zo kun je jezelf nooit verwijten dat je er te weinig aan hebt gedaan.”

Geer denkt dat ze het vooral van haar sympathieke uitstraling moet hebben. “Ik had Hélène al een paar keer op tv gezien toen ik haar voor het eerst tegenkwam bij Vandaag Inside. Of was het De Oranjezomer? Nou ja, maakt ook niet uit. Ze leek me een spontaan en leuk type, net even anders dan veel andere presentatrices.”

Lucht

Het lijkt erop dat Gerard wil zeggen dat hij Hélène niet zo stijf vindt als bijvoorbeeld een Eva Jinek. “Hoe leg ik dit uit? Het was alsof ik een beetje lucht kreeg. Als ik de tv aanzet, dan is het vaak zo journalistiek verantwoord. Dat heeft Hélène niet. Ze is lekker gewoon en zegt wat ze denkt.”

Tot slot heeft Hélène ook nog wat mooie woorden over voor Geer. Waarom ze zo gek op hem is? “In de eerste plaats door Gerard z’n humor. Hij is altijd ontzettend vrolijk, lekker aanwezig en brengt leven in de brouwerij. Daar hou ik van, iemand die met positieve energie binnenkomt.”

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Vindt u Hélène Hendriks een sterke talkshowhost?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen