Waarom praat Vandaag Inside niet over ontslag Jack van Gelder?
Het is het grootste mediarelletje van het jaar tot nu toe: het ontslag van Jack van Gelder bij de talkshow van Hélène Hendriks. Waarom wordt daar niet over gesproken in Vandaag Inside?
© SBS Hélène Hendriks heeft met het ontslag van Jack van Gelder haar eigen talkshow vakkundig onthoofd. Jack was de brom die haar, verder vooral erg frivole, programmaatje nodig heeft. Hij vertegenwoordigt het conservatief-populistische geluid dat de achterban van SBS 6 graag hoort. En die zitten nu opgescheept met meer zendtijd voor Rutger Castricum.
Geen tijd
Een ongelooflijke fout: de Johan Derksen-rol past Jack natuurlijk veel beter dan Rutger. De PowNed-presentator is vooral een heel veilig type dat continu meehinnikt en meelacht maar verder weinig toevoegt. Volgens Johan Derksen was de afgelopen winterserie van Hélène’s talkshow ongekend saai door de absentie van Jack.
Opvallend is dat het ontslag van Jack — daar komt het min of meer op neer, ondanks dat hij freelancer was — niet is besproken in Vandaag Inside. Gastheer Wilfred Genee merkte vrijdagavond in de slotminuut van het programma op dat daar geen tijd meer voor was.
Woensdag
Wilfred belooft dat de Jackxit alsnog ter sprake komt in VI. “Jack van Gelder kwamen we niet aan toe, maar dat moet we even doen als jij er volgende week bent. Ben je er dan ook of niet?”, zegt hij in de rubriek In De Wandelgangen.
Tv-autoriteit Tina Nijkamp daarop: “Ja, woensdag.”
Wilfred: “O, je begon al te glimmen nu.”
Tina: “Over Jack? Nee.”
Wilfred: “Maar dan moeten we het volgende week even doen, want Johan wil er vast ook wel iets over kwijt. Dan houden we dat nog even warm gewoon, toch?”
‘Ik vind er wat van’
Tina vindt dat een prima voorstel. “Ja, dat is goed. Nee, ik vind daar wel wat van.”
Wilfred: “O, je vindt er wel wat van?”
Tina: “Ja, ik vind daar wel wat van.”
Wilfred: “Ja?”
Tina: “Maar ik zal het voor me houden tot woensdag. Dat is goed. Laten we dat afspreken. Ja, dat is goed. Ik hou me wel in.”
Wilfred besluit: “Oké, ik begin nu toch nieuwsgierig te worden, maar nee, nee, nee, dat houden we droog allemaal.”