Matthijs van Nieuwkerk bejubelt Wilfred Genee: ‘Hij is de allerbeste’
Matthijs van Nieuwkerk vindt dat er in Nederland geen betere talkshowhost is dan Wilfred Genee. Hij is extreem goed in het vasthouden van een goed ritme op televisie, vindt de DWDD-beroemdheid.
© NPO, SBS We zien Matthijs van Nieuwkerk nooit meer in de reguliere media, maar hij heeft nu wel een eigen blog geopend op Substack. Hierin schrijft hij over allerlei dingen die hij bewondert of mooi vindt. Ditmaal komt de gevallen De Wereld Draait Door-ster met een top drie van mensen die het beste zijn in het bewaren van een goed ritme.
‘Wilfred is de beste!’
Wilfred Genee komt daar ook in voor. Het blijkt dat Matthijs een groot fan is van de presentator van Vandaag Inside. “Zonder Johan Derksen geen VI, daar ben ik het mee eens. Maar zonder Wilfred Genee ook niet.”
Hij vervolgt: “Genee slaat even achteloos als virtuoos de maat in ‘s lands populairste tv-bandje. Hij is een one-man-ritme-sectie. Terwijl Johans rapportage over een vleugellamme politicus nog in volle vlucht lijkt, voelt Wilfred als eerste dat de prik er wat vanaf raakt. En hij vraagt pardoes aan Gijp: ‘Zeg Rene, was het nou een penalty?'”
Behaagziek
Op die manier zorgt Wilfred ervoor dat de snelheid altijd behouden blijft. “Gijp weet uiteraard direct over welke wedstrijd het gaat en foetsie zijn Johan & Vleugellamme Politicus. Nooit meer teruggezien. Bam.”
Hij besluit: “De zeer goed geïnformeerde Wilfred Genee, spelend met zijn telefoon, iets achterover gezakt in zijn stoel, niet per se behaagziek, altijd messcherp, is onze beste talkshow-host.”
Uitnodigingen om zelf aan te schuiven bij VI, slaat Matthijs structureel in de wind.