‘Johan Derksen expres gebasht op oudejaarsdag, strategische keus’

Waarom koos Antoinnette Scheulderman ervoor om uitgerekend op oudejaarsdag zo los te gaan op Johan Derksen? Volgens tv-criticus Victor Vlam zit hier een strategie achter. “Dit is bewust.”

Johan Derksen en Antoinnette Hertsenberg © SBS

Het komt zelden voor dat BN’ers zó hard inhakken op Johan Derksen als interviewster Antoinnette Scheulderman deed op oudejaarsdag. Het las echt als een woede-explosie zoals we die eigenlijk alleen kennen van Gordon. Ze omschreef de Vandaag Inside-snor als een ‘ongelooflijk sneue, achterbakse pestkop’. “Jij zielige grootste pestkop van het schoolplein!”

Bewust gekozen

Tv-criticus Victor Vlam stelt dat Antoinnette er bewust voor heeft gekozen om dit rondom de jaarwisseling naar buiten te brengen. “Ik denk dat het moment om dit naar buiten te brengen wel strategisch gekozen is, want Johan is natuurlijk een paar weekjes vrij”, zegt hij aan tafel bij Nieuws van de Dag.

Vandaag Inside is momenteel met winterstop en wordt vervangen door Hélène Hendriks. “Hij heeft wel z’n podcast nog, maar als hij VI had, dan was hij natuurlijk lósgegaan op haar.”

Geen flauw idee

Antoinnette heeft allemaal mailtjes gepubliceerd waarin Johan juist heel lovend over haar is. “Wie gelijk heeft: ik heb geen flauw idee. Het interesseert me ook niet veel.”

Volgens presentator Thomas van Groningen is de inhoudelijke kritiek van Johan op de serie waarin Antoinnette BN’ers onder likt wel terecht. “Hij mag toch wel kritiek hebben op die serie die ze maakte met die bekende Nederlanders. Het was ook wel bizar, toch? ‘Hoe ruikt succes?’”

Sylvie Meis

Victor is het daarmee eens. “Als jij Sylvie Meis gaat interviewen bij een groot prime-time-programma, dan weet je van tevoren dat je kritiek gaat krijgen van Johan Derksen. Dat is voor niemand een verrassing, dus dit is ook niet het ideale moment (voor een tirade tegen Derksen, red.).”

Thomas: “Als je aan Sylvie Meis gaat vragen: hoe ruikt succes, dan mag Johan Derksen daar toch wel iets van vinden!”

Victor: “Of Bas Smit. Exact, ja.”

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Jammer dat VI momenteel niet op de buis is?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Helpt Peter van der Vorst de carrière van Renze Klamer om zeep?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen