Ilse DeLange blijft klappen vangen: ‘Een geraffineerd graaikipje!’
Ilse DeLange doet ongelooflijk haar best om over te komen alsof ze ‘zo ontzettend gewoon is gebleven’, maar faalt daar grandioos in. “Ze is een geraffineerd graaikipje”, zegt mediajournalist Mark Koster.
© RTL Het zit allemaal niet mee voor Ilse DeLange. Haar comeback als Voice-coach brengt vooralsnog veel narigheid teweeg, want ze wordt de laatste tijd echt van alle kanten aangevallen. De hoofdreden? Ze zou totaal niet authentiek zijn. ‘Extreem gemaakt‘, noemt tv-criticus Victor Vlam haar. En Johan Derksen benadrukt fijntjes dat ze ‘niets voorstelt‘.
Mengpanelen
Ilse’s optreden in de talkshow van Eva Jinek heeft het alleen maar verergerd, omdat de talkshowdiva daarin heel hysterisch deed toen ze de nieuwe muziekstudio van de zangeres betrad. Ook al fake. “Ik dacht: is dit De TV Kantine?”, zegt tv-autoriteit Tina Nijkamp plagend in de podcast De Mediaweek. “Ik heb me wel geërgerd aan Ilse DeLange.”
“Ze deden hystérisch over een of andere studio. Ik dacht: Eva, ben jij ook muzikant? Een normaal iemand is toch niet zo enthousiast over een studio met een paar mengpanelen?”
Geraffineerd
Mark Koster, mediacolumnist van De Telegraaf, is het daarmee eens. “Nee, joh. Dat sloeg helemaal nergens op. Ilse DeLange is een heel geraffineerde meid.”
Tina: “Heel geraffineerd, maar dat zie je er nu toch wel doorheen.”
Mark: “Dat heb ik altijd gevonden, maar als zij gaat zingen, val ik in katzwijm. Dat zijn talenten waarvan je denkt: je bent een vervelend meisje, maar je kan wel zingen.”
Schoenenreus
Tina kent Ilse al heel lang. “Ik ken haar uit 1998 toen ze bij Koffietijd kwam. Toen had ze net haar baan opgezegd in de Schoenenreus. Daar werkte ze echt. In de Schoenenreus in Enschede. Of Almelo. Ja, ik heb daar wel schoenen gekocht. Niet in die vestiging. Ik kende haar toen van die opname bij Koffietijd. Ik was daar toen eindredacteur.”
“Zij kwam optreden met haar eerste cd. Ik had niet veel te maken met de optredende artiesten, want die hadden hun eigen gevolg bij zich. Ze had toen al wel allemaal eisen waar ze gefilmd wilde worden en welke kant van het gezicht. Toen dacht ik al: oei, jij bent niet ’n heel makkelijk type zoals we dat kennen uit Salland-Twente. Totaal niet Twents eigenlijk.”
Graaikipje
Mark vindt het hilarisch. “Toen bleek dus wat voor monstertje het was.”
Tina: “Hahaha. Monstertje?”
Dat bleek ook wel na haar Songfestival-deelname met Waylon, aldus Mark. “Die Waylon, wat ook een lastig portret is, werd wel echt door haar geleid.”
Tina: “Ilse wilde meer hebben dan hij toch, qua inkomsten?”
Mark: “Ja, heel hebberig. Echt een graaikipje!”