Kan Wendy van Dijk haar carrière nog redden? ‘Helemaal voorbij’

Het is huilen met de pet op voor Wendy van Dijk: ze heeft geen presentatieklussen meer en er zit ook niets in de pijplijn. “Hoe kan zij haar carrière redden?”, vraagt tv-criticus Victor Vlam zich af.

Wendy van Dijk © William Rutten

Wendy van Dijk heeft voor de camera van Shownieuws bevestigd dat ze niet meer zoveel op televisie te zien is, omdat SBS 6 vaker talkshows uitzendt en minder amusement. Ze heeft momenteel geen programma’s meer en er zit ook niets in de pijplijn. Verder heeft ze het verzoek van Vandaag Inside om aan te schuiven als tafelgast afgeslagen.

Wendy te redden?

Tv-criticus Victor Vlam, die na de uitbrander van Johan Derksen niet meer in VI te zien is geweest, vindt het een zorgwekkende situatie. “Hoe kan zij haar carrière redden? Want de carrière van Wendy van Dijk zit niet in een dipje, maar in een krater waar je met een Jeep doorheen kunt crossen.”

Hij vervolgt in de podcast Victor Duidt TV: “Het is heel moeilijk om hier uit te komen. Het is heel moeilijk om de weg omhoog weer te vinden en dat gaf ze min of meer ook zelf aan, want laatst reageerde ze bij Shownieuws echt heel ongemakkelijk op de vraag wat zij verder nog gaat doen op televisie.”

Chantal en Linda

Victor bevestigt de beargumentatie van Wendy, over het gebrek aan studioshows, maar merkt ook op: “Dit probleem zouden Chantal Janzen en Linda de Mol dan ook moeten hebben en dat is niet het geval, want Linda de Mol keert terug met Briljante Breinen en Chantal binnenkort met The Voice. Die deed ook De Golden Bachelor en Play That Song Again.”

“Die zijn nog wel te zien, dus dat betekent dat er ook wel iets anders aan de hand is en dat is eigenlijk dat de carrière van Wendy van Dijk in een dipje zit, omdat zij gewoon minder geliefd is door het kijkerspubliek. Dat is een harde realiteit.”

Tv-populariteit

Populariteit is heel grillig. “Het is ook een beetje dat het willekeurig aanvoelt, want waarom ben je op het ene moment populair en op het andere moment niet? Maar als je gaat kijken naar hoeveel flops ze heeft gehad de afgelopen paar jaar, dan is het wel overduidelijk dat er meer aan de hand is dan alleen dat er minder groot studio-amusement is.”

“De afgelopen vijf jaar heeft ze eigenlijk maar één succesvol programma gehad, namelijk Wie van de Drie. En zelfs daar: ze is meer de aangever dan iemand die daar van heel groot belang is. Voor de rest waren het allemaal flops.”

Harde realiteit

Wendy heeft talloze flops op haar naam staan bij SBS 6. “En als je zoveel flops hebt, dan zijn er toch zenderbazen die gaan denken: ja, misschien ligt het niet alleen aan het format, maar ook wel aan de presentatrice. En ik denk eerlijk gezegd dat dat ook wel gewoon aan de hand is bij Wendy van Dijk. Ze is een beetje uit. Dat is gewoon de harde realiteit.”

“Ze is natuurlijk iemand die een vrolijke, lichtvoetige stijl heeft, maar ze mist dat randje dat Chantal en Linda wel hebben. Die kunnen af en toe een beetje gevaarlijk uit de hoek komen. Dat heeft Wendy van Dijk veel minder. En dat maakt haar minder spannend. Dus ik denk dat haar stijl op dit moment gewoon minder in trek is.”

Hij besluit: “Ik denk wel dat haar tijd als grote presentator, iemand die echt een zender kon dragen, echt helemaal voorbij is.”

Wat vindt u?

Alle polls

Chris Woerts leuke toevoeging aan VI?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen