Imca Marina schrikt zich lam: ‘Er gaat een AI-versie van mij rond’
Imca Marina heeft het helemaal gehad met de technologische vooruitgang. De zangeres van Viva España en andere meezingers uit de tijd van de zwart-wit-televisie is woedend op artificial intelligence.
© Op1 Kunstmatige intelligentie wordt gezien als dé grote bedreiging voor de muziekindustrie: artiesten kunnen ineens worden vervangen door software die hun stem perfect nabootst, zonder dat daar een optreden, studiotijd of gage aan te pas komt. Plotseling is niemand meer uniek en kan iedereen klinken als Adele, Marco Borsato of, jawel, Imca Marina.
Imca in shock
Imca schrikt zich daar een hoedje van. “Ik heb hier een liedje en als ik dat laat horen, denk je: dit is Imca, maar ik heb het nooit gezongen. Artificial intelligence maakt het mogelijk om met onze stemmen te spelen. Ik wist niet wat ik hoorde. Een jongen heeft een liedje ingezongen en mijn stem ervan gemaakt”, zegt ze in de Weekend.
Ze vervolgt: “Later hoorde ik dat ik het niet ben, maar bij de eerste zinnen was ik zó verbaasd. Onze stemmen worden nu dus gestolen.”
‘Dit kan niet’
Volgens Imca is AI een regelrechte vloek. “Ja, dat kan niet zo doorgaan. Al kan dus ook een vloek zijn. Ik heb steeds geroepen dat het niet best is voor ons.”
Ze besluit: “Alles wat ík doe, ben ik morgen kwijt. Als ik sta te zingen op de Vierdaagse, sta ik tijdens het eerste liedje al op internet. Het is ongelooflijk. Iedereen bemoeit zich met iedereen.”