Geen verrassing: ook Art Rooijakkers weg bij ’te rechts’ SBS-journaal

Art Rooijakkers maakt een eind aan de hardnekkige geruchten: hij vertrekt inderdaad als presentator van Nieuws van de Dag, net zoals collega Malou Petter al deed. “Ik voel me er minder bij thuis.”

Malou Petter en Art Rooijakkers © SBS, William Rutten

Het dagelijkse SBS 6-journaal Nieuws van de Dag moest eigenlijk een actualiteitenrubriek worden met een conservatief Telegraaf-randje, maar presentatoren Art Rooijakkers en Malou Petter vonden het veel te veel de grote Wierd Duk-show worden. Te rechts. Nadat zij al ontslag nam bij Talpa, kondigt nu ook hij zijn vertrek bij het nieuwsprogramma aan.

Art weg

Art wil niet meer. “Als journalist heb ik geleerd met het nieuws te beginnen, dus dat doe ik nu ook: ik stop bij Nieuws van de Dag. Ik ben in januari met open vizier aan dit spannende nieuwe project begonnen. Een dagelijkse nieuwsshow ontwikkelen en presenteren voelde als een buitenkans”, schrijft hij op Instagram.

“Zoals het hoort bij een programma in ontwikkeling, ging dat niet zonder slag of stoot. Soms met verbale gevechten waar de kijker van kon meegenieten, soms achter de schermen. Zonder wrijving geen glans.”

‘Niet mijn plek’

Inmiddels voelt Art zich er niet meer prettig bij. “Driekwart jaar later moet ik toch concluderen dat de desk van Nieuws van de Dag niet mijn plek is. Het programma begon als een mix van nieuws en opinie. Dat laatste is een steeds groter onderdeel geworden, en daar voel ik me minder bij thuis.”

Hij vervolgt: “Dat is jammer, maar ik heb het geprobeerd en daar kijk ik met trots op terug. Liever een stap zetten die niet de juiste blijkt te zijn, dan nooit een risico nemen. Ik wens de redactie en alle betrokkenen van Nieuws van de Dag succes en dank mijn collega’s voor de fijne samenwerking.”

Salaris inleveren

Art blijft in tegenstelling tot Malou wel in dienst bij Talpa. “Ik kijk uit naar de andere projecten die ik voor Talpa mag gaan doen, te beginnen met een leuk, nieuw programma waarover jullie snel meer horen!”

Afgelopen weekend zinspeelde Art al op zo’n constructie. Wel zal de presentator hierdoor waarschijnlijk salaris moeten inleveren, denkt hij. Wat hij dan verdient? Zo’n 300 duizend euro, meent Tina Nijkamp.

Thomas nieuw

Thomas van Groningen is de nieuwe vaste presentator van het programma. “Ik geloof heel erg in Nieuws van de Dag als programma. Dit kan de plek zijn waar Nederland zich aan het begin van de avond laat bijpraten over het gesprek van de dag, op een toegankelijke en vrolijke manier”, zegt hij.

Hij vervolgt: “Wij zorgen voor de feiten, onze experts voor de duiding en de opiniemakers proberen ons aan het denken te zetten. Ik heb er heel veel zin in!”

Wat zegt Talpa?

Wat vindt Talpa er allemaal van? Tv-baas Frans Klein zegt: “Thomas heeft zich de afgelopen maanden als invaller bij Nieuws van de Dag bewezen met scherpe journalistieke interviews en een heldere presentatie. Met het vertrek van Art kiezen we nu voor één herkenbaar gezicht en we zijn blij dat dit Thomas is.”

Hij vervolgt: “Tegelijkertijd bedanken we Art voor zijn bijdrage aan de opbouw van het programma. We zijn blij dat hij aan Talpa Network verbonden blijft en kijken uit naar de nieuwe programma’s die we samen met hem gaan maken.”

Pim Sedee blijft als vaste invaller betrokken bij Nieuws van de Dag.

Instagram

De post van Art:

Wat vindt u?

Alle polls

Helpt Peter van der Vorst de carrière van Renze Klamer om zeep?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen