Zoon René van der Gijp debuteert op SBS 6: ‘Of we ruzie hebben?’

Hij is de zoon van een VI-icoon, dus de nepo-babystempel ligt op de loer. Maar toch zat hij er gisteravond: Nicky van der Gijp, pontificaal in de studio van De Oranjezomer. Heeft hij ruzie met papa?

René en Nicky van der Gijp © SBS

De bril van René van der Gijp is al jaren een vast onderdeel van het decor bij Vandaag Inside. Geen VI-uitzending waarin hij die bril níet op heeft. Het zwarte montuur moet hem een zweem van gezag geven, want verder dient dat decorstuk nergens voor: zijn zoon Nicky van der Gijp onthulde afgelopen winter dat er niet eens sterkte in zit. Het is een nepbril.

Houten bankje

René kon uiteindelijk niet anders dan het toegeven. Ongemakkelijk, want een nepbril betekent maar één ding: ijdelheid. En laat dat nou net het soort gedrag zijn waar hij in VI al jaren grinnikend anderen op afserveert. De kans is groot dat hij dat liever stil had gehouden. Hoe dan ook: het lijkt Nicky vergeven. Hij maakte gisterenavond zijn debuut op SBS 6.

Nicky, net als zijn vader een voetbalkenner, verscheen niet aan tafel én niet aan de bar, want die is foetsie nu De Oranjezomer is verhuisd van de Beekse Bergen naar Hilversum. Hij was op een simpel houten bankje neergeplempt, naast de cyberdeskundige van het programma.

Nieuw gezicht

Thomas van Groningen, die het boven verwachting goed doet als inval-Hélène, kondigt hem aan. “Een nieuw gezicht op het bakje: Nicky van der Gijp. Heeft die ouwe nog gebeld vandaag?”

Nicky: “Ik heb hem gebeld, hij heeft mij niet eens gebeld! Nee, maar dat is ook niet nodig. We hebben van de week gebeld… Ja, het is gewoon leuk. Hij heeft me geen advies meegegeven, maar gewoon lekker mezelf zijn en dat ben ik ook.”

Thomas: “Wat voor tips gaf hij dan?”

Nicky: “Geen tips. Vooral niet luisteren naar jou.”

Nepbril

Dan brengt Thomas een pijnpunt ter sprake. “Dat zal ik ook niet doen. Ik dacht: misschien luister je naar je vader en zet je ook die nepbril nog even op.”

Nicky: “Nee, ik heb wel getwijfeld over die dildohelm, maar nee, nee, nee.”

Studiogast Gordon: “Is het echt een nepbril?”

Thomas: “Het is toch echt een nepbril?”

Nicky: “Dat is ook wel weer heel groot gemaakt, hè?”

Gordon: “Nou, het is ook een enorme bril.”

Boekje lezen

Nicky bevestigt wederom dat het een bepbril is. “Hij heeft als hij af en toe een boekje leest wel een bril op, maar hij heeft geen bril op de hele dag. Het is niet alsof hij de hele dag zijn bril nodig heeft voor alles en als hij hier aan tafel zou moeten zitten, dan heeft hij niet per se sterkte nodig, dus…”

Thomas: “Jij flapt dat er dan gewoon uit, hè, in een radio-interview?”

Nicky: “Ja, maar ik moet toch gewoon zeggen hoe ik erover denk?”

Ruzie met pa?

Thomas wil dan weten of hij hierover ruzie heeft gehad met pa. “Vindt hij dat niet erg dan als jij zo over hem praat?”

Nicky: “We hebben er slaande ruzie over gehad, Thomas. Nee, natuurlijk niet. Dat is toch hoe het werkt? Ik denk niet dat hij van mij zou verwachten dat ik m’n mond zou houden en het lijkt me sowieso niet goed dat als ik hier ga zitten dat ik overal m’n mond over hou.”

Tot slot: wil Nicky niet de vaste vervanger worden van René bij Vandaag Inside? “Nee, dat lijkt me vreselijk.”

Wat vindt u?

Alle polls

Vindt u Ilse DeLange een leuke persoonlijkheid?

Tussenstand

Aan het laden ... Aan het laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen