Rob Geus wil geen belastinggeld meer naar Sophie Hilbrand: ‘Nee!’

Rob Geus vindt dat er geen belastinggeld meer moet naar Bar Laat, de talkshow van Sophie Hilbrand. Hij denkt dat de publieke omroep moet ingrijpen. “Ze moeten ernstig nadenken.”

Rob Geus en Sophie Hilbrand © RTL, NPO

Er is de laatste tijd veel rumoer over Bar Laat. Er wordt heel weinig over het programma gepraat en ook de kijkcijfers zijn niet om over naar huis te schrijven. Het helpt allemaal niet mee dat Jeroen Pauw het programma in de steek heeft gelaten omdat hij niet van de Nederlandse winters houdt; hij zit deze maanden lekker op het warme Curaçao.

Belastinggeld

Behoorlijk onverwacht heeft de NPO nu bekendgemaakt dat Bar Laat ook na de zomer gewoon terugkeert op de buis. De Story legt zijn prominentenpanel nu voor: ‘Moet de NPO hier belastinggeld in blijven steken?’

Rob Geus zit in dat panel en antwoordt heel stellig. Hij ziet geen toekomst voor het programma van Sophie Hilbrand. “Nee”, geeft hij aan. “Ik denk dat ze ernstig moten nadenken wat ze hiermee moeten doen.”

Pauw & Witteman

Je kunt ook met een beperkt budget een veel beter programma maken, denkt Rob. “Er is veel concurrentie. Ze moeten bezuinigen vanuit Den Haag, maar de kwaliteit moet wel worden behouden. Ik denk nog weleens met weemoed terug aan Pauw & Witteman. Dat was een journalistiek goede talkshow.”

Saskia en Serge willen ook dat Sophie geen belastinggeld meer krijgt voor Bar Laat. “Nee. Niet voor deze talkshow. Naast Eva en EenVandaag is het best veel om nóg een talkshow te hebben waar politieke onderwerpen in zitten.”

Matthijs erin

Wat is volgens Saskia en Serge de oplossing? Zij willen Sophie van de late avond af. “Het enige wat ze kunnen doen, is Matthijs van Nieuwkerk op die plek neerzetten met een kruising van DWDD en Bar Laat. En anders moeten ze er de stekker uittrekken.”

En Ben Cramer tot slot? Hij wil ook de geldkraan dichtdraaien. “Dan zouden ze dat geld misschien moeten investeren in een mooie muziekdocumentaire. Er zal een reden voor zijn dat mensen niet naar de talkshow kijken. Ik kijk er nooit naar.”

Mediacourant vraagt zich af, wat vindt u?

Denkt u dat Bar Laat alleen vanwege omroeppolitiek op de buis blijft?

Tussenstand

Laden ... Laden ...

Wat vindt u?

Alle polls

Leontine Ruiters: een hoop gebakken lucht?

Tussenstand

Laden ... Laden ...
Tips! Mail ons!

Zoek door de artikelen