René van der Gijp: ‘Tom Waes? Erger dan Matthijs van Nieuwkerk!’
René van der Gijp vindt dat Tom Waes zich veel ernstiger heeft misdragen dan iemand als Matthijs van Nieuwkerk. “Met stemverheffing praten gaat niemand dood aan”, beaamt Johan Derksen.
Er zijn de afgelopen jaren flink wat sterren gecanceld in Nederland, dus wat doen we nu met Tom Waes die stomdronken achter het stuur zat en een heftig auto-ongeluk veroorzaakte? Zelf raakte hij flink gewond, maar ook een werknemer die in de pijlwagen waar hij tegenaan knalde, is lichtgewond geraakt. En dan is het allemaal nog redelijk goed afgelopen…
‘Wat een l*l!’
Tom had met zijn dronken hoofd natuurlijk ook mensen morsdood kunnen rijden. Veel mensen vinden het volstrekt onacceptabel; zo heeft Story-baas Guido den Aantrekker hem zelfs een l*l genoemd en roept hij de Vlaamse autoriteiten op om álle kosten op de televisiemiljonair te verhalen.
René van der Gijp maakt er in de Vandaag Inside van gisterenavond aanvankelijk een grap over. “Die Tom Waes dacht dat die mensen geparkeerd stonden, hè? Die reed langs een file en die dacht: joh, lekker man, dat gaat snel! Hahahaha.”
Schandalig
Tafelgast Valentijn Driessen kan er niet om lachen. “Het is toch echt schandalig?”
René: “Nee, natuurlijk kan het niet!”
Wilfred Genee: “Ze hadden uitgerekend: van het café waar hij zat naar z’n huis had 25 euro gekost met de taxi!”
Johan Derksen: “In zijn functie is dit wel kwalijk.”
Erger dan Matthijs
René vindt het zeer ernstig wangedrag. “Dat zat ik vanmiddag nog te denken, Johan. Tom Egbers niet meer op tv, Matthijs van Nieuwkerk niet meer op tv, Bert Huisjes weg. Maar wat is erger?”
Johan: “Ja, dit is erger.”
René: “Ja, hè, hè. Het is vele malen erger.”
Johan: “Met stemverheffing praten gaat niemand dood aan hoor.”
René: “Ja, dit is vele malen erger natuurlijk.”
‘Het is een held’
De ophef in Vlaanderen lijkt minder groot; hij wordt daar zo ongeveer aanbeden. Wilfred: “Het is een held daar, maar dit kan echt niet natuurlijk. Er was een file bij die tunnel en hij moet echt gedacht hebben: wat raar dat die mensen allemaal stilstaan, want ik kan gewoon door.”
Johan: “Denk jij niet dat er in Nederland een actiegroep opgestaan was die had gezegd dat hij niet meer op tv zou mogen?”
Wilfred: “Dat zal in België misschien ook gebeuren.”