‘Waarom betaalt Nienke Römer de slachtoffers van Thijs niet?’
De druk op de bekende familieleden van Thijs Römer, waaronder Peter, Paul en Nienke Römer, neemt toe nu hij nog steeds zijn slachtoffers niet heeft betaald. “Ik snap die mensen niet!”

De drie slachtoffers van Thijs Römer hebben nog steeds geen schadevergoeding van de acteur gekregen, bevestigt hun advocaat aan de Groningse nieuwssite Sikkom. “Hij heeft nog geen euro betaald”, zegt Maartje Schaap. “Het is echt belachelijk. Hij vond het zo erg voor de slachtoffers en had met ze te doen, zei hij in maart. En nu dit.”
Slechte Baantjer
Volgens Maartje loopt de betalingstermijn van Thijs op 8 november af. Direct na het terugtrekken van het hoger beroep heeft hij een betalingsregeling voorgesteld aan het CJIB omdat hij het bedrag niet in een keer kon betalen, weet ze.
“Het voorstel dat hij naar het CJIB deed was erg karig en zonder onderbouwing van zijn financiële situatie, wat wel verplicht is. Daardoor kon er geen regeling worden getroffen. Hij overhandigt niks en laat niets van zich horen. (…) Het is net een slechte aflevering van Baantjer: de dickpic en de niet betaalde schadevergoeding.”
Wat doet familie?
Maartje verwijst hiermee naar de opa van Thijs, Piet Römer, die jarenlang de hoofdrol speelde in de serie Baantjer. De hele familienaam Römer wordt te grabbel gegooid door Thijs.
Ongelooflijk, vindt Evert Santegoeds het. Hij begrijpt niet dat zijn vader Peter Römer (Baantjer-schrijver), zijn oom Paul Römer (tot voor kort Talpa-baas) of zijn zus Nienke Römer en zwager Frederik Brom (acteurs) niet ingrijpen. “Ik snap de hele familie Römer niet, dat je elke keer de familienaam zo terug wil lezen. Los dat op met elkaar!”
13 duizend euro
Privé-baas Evert snapt die mensen niet, zegt hij in de podcast Strikt Privé. “13 duizend euro is toch wel op te brengen? Dan ben je daar van af! Wat er nu gaat gebeuren is dat Justitie het waarschijnlijk overneemt.”
“Dan krijg je het CJIB, die schiet het dan voor en gaat het vervolgens verhalen op Thijs, dus die kan straks geen kant meer op zonder dat de deurwaarder overal beslag op komt leggen.”
Zwarte schaap
De Römer-familie had dat moeten voorkomen, vindt Evert. “Iedereen was hartstikke trots op de familienaam van Piet Römer, de grote Römer, de acteur die een prachtige dynastie heeft opgebouwd met zijn vriendin Penien waar allemaal talentvolle en creatieve mensen uit voortgekomen zijn.”
“Nu zien ze elke keer hun naam in de krant staan in verband met het zwarte schaap Thijs, die gewoon zijn zaken niet voor elkaar heeft en ze kennelijk ook niet wil regelen.”
Sterk gezin
Nienke Römer sprak vorig jaar nog vergoelijkend over haar broer Thijs. “Wij, mijn gezin, maar ook mijn grote gezin met vader en broers en zo, zijn altijd een heel sterk gezin geweest. We hebben elkaar gelukkig allemaal, dat is heel fijn.”
“Uiteindelijk vind ik: familie is familie en uiteindelijk steun je elkaar. Dit soort situaties zijn ingewikkelde dingen en dan merk je hoe sterk je bent met elkaar of niet. En hoe stevig je basis is als gezin. We hebben gelukkig gemerkt dat die heel stevig is. (…) Het is gewoon liefdevol, we hebben een goede band. We gaan elkaar niet de les lezen.”